Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem jobban magam így?

Miért érzem jobban magam így?

Figyelt kérdés
Mióta ki léptem a Gyülekezetből jobban vagyok... Gyülibe járáskor féltem, szorongtam, állandóan imádkoztam, inkább otthoni munkám hanyagoltam helyette mindig Istennel foglalkoztam. Éjjel rosszakat álmodtam hogy pokolba kerulok, stb. Gyülibe mondták a pásztor hogy a Sátán támad engem legyek erős aki ellenzi családban a gyüli járásom tagadjam ki legyen az bárki mert az egy Sátán stb..... aztán kiléptem: most kitisztult az elmém, nemgyötör kínzó gondolat, jól vagyok teli életkedvel... vissza tértem katolikus valláshoz ahol megvagyok keresztelve. Járok templomba , most is imádkozom de nem egész nap. Reggel este hálát adok kérem az Urat vigyázzon ránk óvjon meg minden rossztol, bajtól, szendvedéstől, segítsen jó embernek maradni... és ha van másvilág egyszer hozzá jussunk... viszont gyülibe riogatás ment.. igy heti 1x járok misére, és jó így.. gyüli szerint aki nem hivő azt az ördög tartja fogságban stb.. most miért nem támad a Sátán? Szinte nyugodt vagyok.
2022. aug. 25. 06:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm több mint 20 év után lépett ki, azóta szabadnak érzi magát. Elvált az akkori férjétől, aztán újra házasodott. A felnőtt gyerekei mellette állnak. Újra életvidám.

Én sosem voltam gyülis én csak református vagyok... de mindennap hálát adok az Istennek azért amim van és elértem.

2022. aug. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vallás ez? Én mondjuk nem vagyok vallásos, de régebben kötelező jelleggel járnom kellett gyülekezetbe, már kiskoromban is a falat kapartam az egésztől. Nagyon mások tudnak lenni az emberek, nem ítélkezem felettük, és ha nekik jó, megértem, de nagyon maguknak valók szerintem (nazarénus vallásról beszélek). Kedvesek, nagyon, de annyira nem látom rajtuk, hogy az életet fel tudnák fogni úgy, mintha lenne benne bármi öröm. Mintha egész életükben csak a megváltó halált várnák, az élet pedig csupán szenvedés lehetne... :/
2022. aug. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez milyen gyülekezet volt? Önmagában a "gyülekezet" szó a helyi egyházi csoportot jelenti, szóval szó szoros értelmében most is egy gyülekezet tagja vagy, a katolikus güylekezeté, ahova vaásnaponként jársz.

Szóval milyen gyülekezet volt ez?


Egyébként az ilyen "civil" gyülekezetek, amiket nem a nagy egyházak irányítanak, nagoyn jellemző a sézlsőségesség. Nem véletlenül hívják őket sokan szektáknak, gyülekezetek elyett.

És bizony ha azt mondják folyamatosan, hogy az egész világ gonosz, csak az az aproó pont, amik ők, az a jó, akkor persze, hogy fenyegetve érzi magát az ember. Mintha úgy élnél, hogy bármelyik pillanatban lelőhetnek. Folyamatos stresszfaktor.

Ráadásul azzal, hogy uszít a saját családod, barátaid ellen csak azért, mert ők nem úgy gondolkodnak, ez végtelenül toxikus és romoboló hatású. És ellentmond mindennek, amit Jézus tanított, bár ők ebbe biztosan belekötnének.

Isten=szeretet. A szeretet nem tagadja ki a családtagjait, barátait. A szeretet nem ad okot a folytonos rettegésre.


Ha úgy van, és ismersz még 1-2 embert a gyüliből akiről tudod, hogy toxikussá teszi az életüket a güylekezet, oszd meg velük a tapasztalataidat. Ments meg minél több embert a szektától. Nem azért kaptuk Istentől az életünket, hogy rettegve, gyűlölködve és elszeparálva éljük le.

2022. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jah, +1:

Az evangélium szó jelentése örömhír. Az az örömhír, hogy Isten úgy szerette ezt a világot, hogy egyszülött fiát adta értünk, hogy aki hisz őbenne, el nem vész, és örök élete lesz.


Na, abban, hogy "A SÁTÁN KÍNOZNI FOG HA NEM IMÁDKOZOL MOST AZONNAL ÓRÁKON ÁT" abban semmi örömhír jellegű nincs:D Fordítva ülnek a lovon.


És amúgy... a sátánizmus történelmében volt egy afrikai törzs akiket az európai misszionáriusok jól megtérítettek... de idővel azt vették észre, hogy a törzs a sátánnak ajánl fel áldozatokat.

Kiderült, hogy azért, mert a papok annyira riogatták őket, hgoy a sátán mennyire gonosz és veszélyes, ők arra jutottak, hogy ha valaki ennyire gonosz és hatalmas, érdemes őt kiengesztelni. Úgyhogy ahelyett, hogy Itenhez fohászkodtak volna védelemért, a sátánhoz imádkoztak, hogy ne bántsa őket.

Na, a te szektád is elég jó úton halad efelé:D

2022. aug. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert mostmár a magad útját járod, nem egy mondvacsinált irányt követsz.
2022. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!