Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért menő utálni a nyarat?

Miért menő utálni a nyarat?

Figyelt kérdés

Független attól, hogy nem járok már iskolába, a mai napig eluralkodik rajtam az ideg, a depresszió szeptember közeledtével. Ettől függetlenül szeretem az összes évszakot, de a nyár csak 3 hónap aztán 9-et kell várni rá újra és abban a 9-ben megközelítőleg sem olyan az élet. Nem vagyok egy nagy extrovertalt, de a városunk kvázi kihal ilyenkor és lóf__zt nem lehet csinálni, nem beszélve az évi rendszeres pár napra beiktatott nyaralásról és azok emlékeire, a rengeteg élmény ami ilyenkor történik, teljesen leredukálódik a nyár végeztével.


Azt gondoltam régen hogy evidens az hogy mindenki szereti ezt az évszakot, még ha morog is egy kicsit ha már túl meleg van. Aztán rájöttem mennyire nem így van, pl. itt ha ezt lemered írni egyből lepontoznak, rengeteg a nyár gyűlölő komment.


Értem azt hogy a nyár nem mindenkinek, vagy nem mindig csak felüdülés, strandolás, szórakozás, de én is dolgoztam kemény fizikai munkát tűzőnapon 40 fokban még se haltam bele, akkor se kívántam azt hogy hazaérve szar idő legyen... Én is izzadok mint állat de én télen is ha úgy van, kibírom, a hangulat miatt kibírom, a nyári napfény az ami feltölt egész évre, azt is aki utálja.


Gondoljunk csak a legjobb hangulatú filmekre, mind nyáron játszódik szinte, milyen lenne pl. ha a Bud Spencer filmeket átraknánk borongós, hideg környezetbe, belegondolni is rossz.


Aki független egészségügyi okoktól utálja a nyarat, az szerintem egy megkeseredett, depresszív ember.



2022. aug. 26. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én annyiból szeretem csak, hogy nem kell magamra venni egy tonna ruhát 15 percen keresztül vesződve, amúgy gyűlölöm, utálom hogy éget a nap, utálok lebarnulni + szörnyen izzadós vagyok, szakad rólam a víz, utána meg ragadok emiatt, állandóan fürdenem kell... Arról nem szólva, hogy napszemüveg mellett is kiég a retinám...
2022. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
És igen, depressziós vagyok sajnos... Még amiatt is, hogy indiánszínű vagyok, nem nézek ki így jól egyáltalán, az a lényeg, hogy magamnak tetsszek, ne másnak. És lehet hisztis picsának nevezni, de ez van...
2022. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs kihagytam: szörnyen pattanásos is vagyok ilyenkor, nem bírja a bőröm.
2022. aug. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a tavaszt és az őszt szeretem a legjobban. A télben sem a hideg zavar, hanem a korai sötétedés, attól nagyon kivagyok, ez a nyár előnye, imádom, hogy sokáig sötét van, de ezen kívül én viszont utálom a nyarat, főleg az utóbbi időkben. Ennek a fő oka a meleg. Mindenki máshogy viseli, én nehezen, folyamatosan izzadok, szakad rólam a víz, melegem van, igazán meleg napokon nincs semmi friss levegő, szellőztetni sem lehet. Most éppen annak örülök, hogy legalább éjszaka meg reggel ki tudom nyitni az ablakot, mert már jobban lehűl a levegő. Mindig nyomatni “kell” a légkondit, máshogy nem lehet kibírni (főleg tetőtéri lakásban), de az sem olyan jó ugye, nekem szárítja a bőröm, a szemem, fáj a fejem tőle egy idő után, tavaly is megfáztam tőle.

Nekem az ilyen 12-22 fok a legideálisabb, azt imádom. Télen ha fázom, fel tudok öltözni jobban, nyáron viszont amikor megsülök, hiába vetkőznék meztelenre, akkor is megsülnék. És én fáradékonyabb is vagyok azokon a napokon, amikor kánikula van.

Nyáron minden olyan rendszertelenebb, nehezebb elérni az embereket, ügyet intézni vagy akármi, mert mindenki szabin van, össze-vissza dolgozik. Én diák vagyok még, kell a pihenés és ilyen melegben nem is lehetne tanulni és iskolába járni, de 11 hét egyszerre borzasztóan sok. Kisgyerekesek esetében a szülőknek is. Nekem az időjárás miatt is problémás ez, mert hiába tudnám kihasználni az időt kirándulgatással, városnéző túrákkal, 35 fokban én erre nem vagyok képes, minden nap meg nem lehetek a strandon.

2022. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Én is pattanásos vagyok, én is leégek, én is izzadok én se vagyok egy nagy menő, én is meghalok kvázi ha már ilyen 40 fok körül van, de abból még mindig lehet 25-30 estére, én soha nem cserélném le a nyarat más évszakra.


Azt meghagyom hogy az aszály nem jó, de más évszakoknál is szokott elborult időjárás lenni, valamint mivel a történelem a szakmám, pontosan tudom hogy régen is volt aszály, szárazság, régen is kiszáradt a Velencei-tó, unom már ezt az apokalipszis várást is.

2022. aug. 26. 14:13
 6/20 A kérdező kommentje:
Aki teglaházban lakik légkondi nélkül és kvázi soha nem tudja lehűsíteni magát azok felmentést kapnak, de az nem a nyár hibája, ha megfagysz az se a tél hibája.
2022. aug. 26. 14:17
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek van kedvenc évszaka, és ebben se vagyunk egyformák.

Nekem nincs kedvenc évszakom, mindegyikben szeretek valamit, és van, amit utálok.

Így azt is megértem, aki nem szereti a nyarat. Minden zsúfolt, mindenki büdösre van izzadva, lehetetlen megoldani a gyerekfelügyeletet, minden drága, elvégre főszezon van. Senkit se érsz el, mert nyaral, semmit se lehet szeptember előtt elintézni. Mindenhol bogarak, darazsak, méhek, kullancsok, ha az se, akkor medúza, és főszezon a balesetin is.


Másrészt: nem csak nyáron süt a nap, és nem csak nyáron lehet kimozdulni. Rengeteg külföldi úticél sokkal élvezhetőbb ősszel. Meleg van, lehet fürdeni, de nem kell élet-halál harcot vívni a parkolásért, nincs tömeg, és sok dolog olcsóbb. De ha csak kirándulni vagy sétálni mész is, mindig van valami pozitív és szép.

Tavasszal, mikor már nyáriasnak érzed a plusz tíz fokot, megváltozik a levegő illata, örülnek a madarak, zöld a fű, alig várod, hogy a szabadban legyél. Április-május, sokszor már inkább nyár. De minden üde zöld, a vizek hűvösek és tiszták.

Kora ősszel, mikor színes a természet, érik minden, sötétebb kék az ég, és még nem fázol pulcsi nélkül. Később, mikor ködösek a reggelek, jó meleg van bent, és jól esik este bekuckózni, hétvégén meg sütit sütni. A tél meg külön csoda, a hóval és a zúzmarával, a korai sötéttel.

Minden évszakban van mit szeretni. Én így nem tudnék élni, hogy 9 hónapig a nyarat várom, aztán csak akkor élni. Még egy gyereket megértek, ha utálja a sulit, meg az osztálytársakat. De felnőttként tényleg teljesen mindegy, hogy milyen hónapot írunk.

2022. aug. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%

Én már nagyon nem vagyok iskolás (34 éves vagyok), de a mai napig ilyen elmúlás érzésem van, mikor vége lesz a nyárnak, szomorúnak érzem, hogy visszatérnek a sivár hétköznapok, a hűvös, az őszi-téli kopárság a tájon, az eső, a köd, a sár. Sajna én ősszel ilyen túlélő üzemmódba kapcsolok, csinálom a napokat, de semmihez nincs kedvem. Egyedül a karácsonyi-szilveszteri időszakot szeretem, január elsején pedig vissza a depibe úgy kb. március végéig. Ősszel és télen kimozdulni is utálok, a kötelező körökön kívül nem megyek sehova.

Amikor áprilisban jönnek az első melegek, kezd zöldülni minden, sokat süt a nap, rendesen felvillanyozódok, hirtelen állandóan kint akarok lenni, kertet rendezgetek stb. Nyáron meg tele vagyunk programokkal, plusz ott a nyaralás, de itthon is a kertben medence, sütögetés... szóval valahogy sokkal több az élmény, a jókedv. Az ingerdús nyár után meg hát igen, elég depresszív már a gondolat is, hogy jön megint a szürkeség. Asszem én valami olyan helyen érezném jól magam, ahol nincs tél.

2022. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szerettem a nyarat, főleg mióta ekkora forróság van. Én ősszel érzem jól magam.
2022. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
amikor még nyár volt azt lehetett szeretni , de ami most van pl alföldön ezen semmi szeretnivaló nincs ez inkább szomorú és félelmetes
2022. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!