Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valaki nagyon okos,...

Lehet valaki nagyon okos, akit nem érdekel szinte semmi?

Figyelt kérdés
Egy középiskolás rokonról van szó, aki állítólag kitűnő tanuló, de nem tudok arról, hogy bármilyen hobbija, vagy érdeklődési köre lenne. Vagy a kettő nem függ össze?
2022. aug. 27. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Tanulás mellett nem fér bele neki? Vagy van hobbija, csak nem tudsz róla.
2022. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyiket sem hiszem, az édesanyja - aki ugye szintén rokon - sem mondott semmit erről.
2022. aug. 27. 16:09
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben nekem sem volt semmilyen hobbim, csak az állandóan bulizni jártam. Azóta lett több hobbim is, küzdősport, kitüntetés gyűjtés, vásárok, stb.
2022. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3 És jó tanuló voltál?
2022. aug. 27. 16:54
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Én gimiben jó tanuló voltam. Nekem élni sem volt időm nem hogy ilyenekkek foglalkozni....

Nincs ideje. Arra sincs ideje hogy rájöjjön mit szeretne.


Üdv!

Egy 4 pályamódosításon túllévő ex-kitűnő tanuló, aki még mindig nem tudja mit csináljon

2022. aug. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Én általánosban kitűnő voltam végig, a középiskolában leeresztettem, nem érdekelt az egész, az a kis 2-es, 3-as legyen meg úgy voltam vele mindig. Ettől független IQ teszten 136 pontom lett, a tanárok is nyaggattak mindig, hogy rettentő jó képességű gyerek vagyok, jó nyelv érzékkel, mindennel, meglepődtek sokszor a lexikális tudásomon is, sok ismeretterjesztő műsort néztem már akkor is, olyanokat tudtam, amik benne se voltak a tananyagban sokszor. De akkor se érdekelt a tanulás maga, ha ütöttek volna, akkor se. Gondolom ilyen lázadó korszakom volt. Inkább a hobbi, haverok, bulik, videojáték. Utólag sem bánom annyira, max a főiskolát, hogy azt is ellazáztam. Én nem aggódnék a helyedben, ez még a jobbik eset, ha jól tanul legalább.
2022. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
A kettő egyáltalán nem függ össze. Lehet, hogy az érdekli, amit a suliban tanul, ezért nem kell mellé más. Nem is biztos, hogy van ideje és az is lehet, hogy csak te nem tudsz a hobbijáról. De amúgy tényleg semmi közük ezeknek egymáshoz. Lehet valaki okos és lusta egyszerre. De mint írtam, nem biztos, hogy nála is ez áll fenn.
2022. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen, sajnos van ilyen.

17 éves lány vagyok, jövőre 11. osztályba megyek. Eddig mindig jeles tanuló voltam általános iskolában és gimnáziumban is, mindig legfeljebb egy-két négyesem volt a bizonyítványomban.

Nagyon gyorsan tudok tanulni, amit egyszer elolvasok, azt azonnal meg is jegyzem és évek múlva is tökéletesen emlékszem mindenre. Szakemberek szerint 120 körül lehet az IQ-szintem.

Ettől függetlenül sajnos a futáson kívül semmilyen hobbim nincsen, így állandóan unatkozom és túl sok a szabadidőm.

Általában egész nap csak a telefonomat nyomkodom, utána pedig minden este futok kb. 15 kilométert másfél óra alatt. Gyakran van, hogy akár napi 8-10 órát is játszok a telefonomon, mert egyáltalán nem tudom magam feltalálni. Nagyon unalmasnak tartom már a telefonozást is, de tényleg nem tudok semmi mást kitalálni helyette.

Céljaim sincsenek. Fogalmam sincs arról, hogy mit szeretnék majd kezdeni magammal a későbbiekben.

Gyakran hallom azt, hogy ennyi idősen már el kellene döntenem azt, hogy például mit szeretnék majd dolgozni ha felnőtt leszek, de én már csak úgy vagyok vele, hogy majd lesz, ami lesz.

Az érdeklődés hiánya azért ilyen mértékű nálam, mert nekem az élet több területén is nagyon súlyos problémáim vannak, de ettől függetlenül sok átlagos tinédzser is van, aki a virtuális világban tölti szinte minden idejét. Sok embernek nincsenek hobbijai, de az ilyen személyek is lehetnek kivételesen jó képességűek. A többségük pedig egyáltalán nem is problémás alak, velem ellentétben.

2022. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
26%

4, igen. Igyekeztem jó jegyeket szerezni, és a bulizàs nem ment a tanulás rovàsàra. Nem akarok nagyképű lenni, de könnyedén tanulok, szóval nem hajtottam agyon magam sose.

De sok ember van még így, meg vannak tőlem azért okosabbak is.

Egyébként egyszerűen gimiben, 15-18 évesen engem sem érdekelt különösebben semmi hobbi téren. Sport meg nem jöhetett szóba, mert így is mindennap hulla fáradt voltam 8-9 óra után. A legtöbbször ledőltem aludni mikor hazaértem, este 7 körül keltem, és leültem tanulni. Ha valami nagy témazáró volt, amire a tudàsom nulla volt elkezdtem rá tanulni, és volt, hogy éjjel 1-kor még fent voltam. Olyan iskolába jártam, hogy órán nem sok mindent csináltunk, nem magyarázott sok tanár, otthon magadnak kellett mindent kidolgozni, ha tudni akartál valamit.

Valószínűleg ő is hasonlóképp van. Majd lesz hobbija, ha ráér. Vagy egyetem mellett, vagy munka mellett. Egyetem mellett is akkor lesz hobbija, ha nem orvosira megy például. Majd később kiderül mi érdekli.

2022. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, érdekesek voltak. Nem én pontozok le...
2022. aug. 27. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!