Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire motiválat...

Miért vagyok ennyire motiválatlan? Hogy vegyem rá magamat egy új hobbi elkezdésére, amiből talán még pénzt is tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Már régóta érdekel ez a dolog, szívesen csinálnám, csak sok "munkával" jár. Aztán amióta rájöttem, hogy ha jól csinálom és szerencsém van, akkor akár még pénzt is tudnék belőle csinálni idővel, pont azóta vagyok egyre motiválatlanabb. Nem is tudom... olyan, mintha tudat alatt már most munkaként tekintenék erre a dologra, hiába szórakozásból találtam ki az ötletet. Azóta nem is tudom félrerakni a fejemben azt a gondolatot, hogy "pénz, pénz, pénz", mert hát tényleg adnám, ha valaha ebből tudnék megélni... Na de ahhoz első körben el is kéne kezdenem. De amikor van egy kis időm, akkor is inkább játszok, mert ott nem kell gondolkodni és feltölt, ahelyett, hogy ezzel is foglalkoznék.

2022. aug. 28. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz vele napi 1-2 órát nem muszáj ott ülnöd órákat

Illetve gondolja arra ha bejön lehet a magad ura lehetsz nem másnak gürizel

2022. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kroms ***** válasza:
74%
Gondolj arra, hogy a világgazdaság és a teljes pénzrendszer kb. hetekre van a teljes összeomlástól, ami várhatóan a történelem legnagyobb válságához fog vezetni, amiből kb. egy évtizedig nem fog tudni kijönni az emberiség és milliárdok halnak majd éhen, ill. fagynak halálra. Ez jusson eszedbe és máris motiváltabb leszel. Talán...
2022. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem, ettől csak méginkább öngyilkos akarok lenni.
2022. aug. 29. 15:05
 4/10 Kroms ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ha sikerül összeszedned elég pénzt egy kellően önfenntartó tanya megszerzéséhez még az összeomlás előtt, egyike lehetsz a kevés túlélőnek.
2022. aug. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én nem akarok túlélő lenni, egyike szeretnék lenni az első halottaknak. Tanyát se szeretnék, az nem nekem való. Arról nem is beszélve, hogy Magyarországon nagyon kevés embernek sikerült milliókat keresnie ezzel, de még külföldön is nehéz. Valamennyi pénzt lehet belőle csinálni, de az sokkal reálisabb, hogy maximum annyit, hogy mellette elég legyen egy részmunkaidős állás egy teljes állás helyett.
2022. aug. 29. 15:49
 6/10 Kroms ***** válasza:

Ha elsőként szeretnél éhen halni, ahhoz mondjuk nagy motiváció nem fog kelleni...

Amúgy nem kell olyan nagy összeg, ha jól be tudod befektetni. Én pl. multimilliárdos lennék, ha nem kellett volna egy családi vészhelyzet miatt kivennem a pénzem pár éve a kriptókból. Kb. $4-ért vettem egy rakás ETH-t annak idején, ma érne darabja több, mint $1500-at. Én elsősorban ilyen irányban gondolkodnék a közeljövőben, ha csinálsz egy kis extrát, amit nem félsz elbukni.

2022. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nincs is, jelenleg is aközött választhatok, hogy éhen halok-e vagy öngyilkos leszek-e... (a kevés pénzemet kajára vagy pszichológusra költöm-e)


Jaj én ezekhez nem értek. Egyszer próbáltam megtanulni, úgy volt, hogy valaki segít is benne, de nagyon sötét vayok hozzá, meg nincsen kezdőtőkém se (mondom, jelenleg 1,5 hónapa kajára se költök).

2022. szept. 1. 19:15
 8/10 Kroms ***** válasza:

Ha étkezés nélkül is életben tudsz maradni, az a legjobb. Ezzel már hatalmas előnyhöz jutottál másokkal szemben.

Ha nincs semmilyen megtakarításod, érdemes előbb egy hagyományos melót keresni és abból félretenni kriptóra, amennyit csak tudsz. A vásárlási/tárolási folyamat amúgy nem bonyolultabb, mint bármelyik netes banki szolgáltatás. Regisztrálsz egy tőzsdére mint pl. Binance, ahova egyenesen a bankkártyádról is tudsz pénzt utalni, aztán pár kattintással vehetsz is kriptót. A nehezebb feladat inkább az, hogy eldöntsd, miből mennyit vegyél, de YT-n erre vannak elég jó elemzések, amik segítenek dönteni.

2022. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy 1,5 hónapja összesen kb 3000 ft-ot költöttem kajára, amiből nagyon ritkán eszek, és néha párom segít, illetve azt eszem, ami alapból van itthon, pl a tésztákat meg rizst, amit már egy éve megvettünk kb.

Most lett munkahelyem, ma kezdek, meg előtte is volt, csak... hosszú, családon belül nagyon átb.sztak...

Én amúgy tényleg próbáltam már elmélyülni a kriptovaluták világában, olvasgattam is róla meg youtube videókat is néztem, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy nem nekem való, tényleg full hülye vagyok hozzá.

2022. szept. 3. 14:03
 10/10 Kroms ***** válasza:
Ez jó, így már tudni fogsz félretenni. A kriptózás meg olyan, mint bármilyen más valutával történő kereskedés, csak itt még kereskedned sem kell. Csak megveszed, vársz néhány hónapot/évet, hogy felmenjen az értéke, aztán eladod. A top 20 közül véve nem nagyon lehet mellényúlni sem, de jellemzően minél lejjebb mész a rangsoron, annál nagyobb a kockázat, ahogy a lehetséges hozam is. Jelen körülmények között én az XRP-nek látom a legtöbb értelmét (befektetés szempontjából), mivel ennek a hálózatán fognak futni a bankok digitális valutáinak az utalásai, amik pár éven belül felváltják majd a készpénzt a világon.
2022. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!