Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire műveletlen és...

Tényleg ennyire műveletlen és ostoba az emberek zöme?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, de úgy látom nagy a sötétség.

Ez nem valamilyen önfényező kérdés, hogy bezzeg én milyen okos vagyok! Nem! Egyszerűen ki vagyok akadva. Egyszerű eladóként dolgozom. NEM ÉRTIK, AMIKOR KISEBB CÍMLETET KÉREK!


Nem tudják mit jelent. Ez csak az egyik dolog. Nem gondolkoznak, ösztönlények, csak a szükségleteik kielégítése számít. 90%-uk funkcionális anafabéta.


Én látom rosszul?


2022. aug. 29. 13:20
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:

Kihagytam. Azt, hogy kérem, köszönöm, vagy, hogy a napszaknak megfelelően illik köszönni, nem ismerik.

"Lesz egy..."

2022. aug. 29. 13:23
 2/50 anonim ***** válasza:
93%
Ez mindig is így volt. A kereskedelemben dolgozók 90%-a nap mint nap szembesül ezzel...
2022. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
99%

"Tényleg ennyire műveletlen és ostoba az emberek zöme?"


Igen.

2022. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
29%
Lehet az is, hogy fáradtak, túlhajtottak stb.
2022. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
19%
Én mindig köszönök,és kérek ,főleg ha egy csinos nő az eladó. Ne általánosíts,köszi
2022. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
13%
Miért kérsz kisebb címletet? Nem lehet kártyával fizetni? Az sok probléma forrása lesz.
2022. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
24%
Mi az hogy kisebb címletet kérsz?Minden boltban kell lennie elegendő váltópénznek.Szerencséd hogy nem én voltam ott.
2022. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sokan csak nem értik hogy miért nem tudsz váltani. Nem tudják hogy reggelente van egy összeg amivel elkezdesz dolgozni, a tegnapi bevételt nem fogod ott tárolni. Úgy vannak vele hogy dehát miért ne tudnád felváltani.

Plusz a kis boltoknak nincs aprója mert a tulajnak csak x %-öt levon a bank/posta pénzváltáskor. Azt hiszem 3 de nem biztos. Ezért nem fog elmenni aproért hanem a kasszásnak a vásárlótól kell kunyerálni aprót amitől én mint vásárló rosszul vagyok. Nem az eladó tehet róla de akkoris. A világ összes aprója nem elég ilyenkor, nyilván én is kifogyok belőle és akkor nekem kell szarul érezni magam. A nagyobb hipermarketben nincs ilyen tapasztalatom szerencsére.

2022. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
93%

8. Éppen erről beszéltem. Nincs elegendő valtopenz mert reggel van egy fix összeg amivel a pénztáros kezd. Hiába adsz neki egy 20 ezrest ha előtted már valaki fizetett nagyobb pénzel, a következő vásárlónak egyszerűen nem fog tudni visszaadni ha neked kiszor minden 500 és 1000 forintost.


És tévedés higy fel kell váltania. Nem kötelező neki. Ha veszel egy peksutit nem kötelező 10 ezrest, egy aránytalanul nagy pénzt elfogadnia ha egyszerűen nem tud visszaadni.

2022. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
91%

Ha belépek valahova, alapvető, hogy köszönéssel kezdek csakúgy, ha üzletben bármely dolgozótól valamit akarok.

De!

Az is alap, ha betérek egy üzletbe, az eladó igyekezzen engem megelőzni a köszönésben, mert ez egy különleges helyzet, nem csak a terembe lépés sorrendje számít.

És örömmel tapasztalom, hogy ez még a nagyáruházak jelentős részében is működik! Van ismerősöm, aki egy-egy hétvége után sokáig siránkozik azon, ez vagy az a boltos, pénztáros, pincér milyen bunkó volt vele. Érdekesképpen én az esetek elsöprő többségében segítőkészséget és jószándékot tapasztalok.

A tudatlanság viszont valóban jelen van, ha eltérünk a megszokott sémák alkalmazásától, döccenés tapasztalható. Kedves (nem volt zavaró!) történetem: kértem negyed kiló valamit a pultnál. A hölgy visszakérdezett, hogy kicsivel több lett, maradhat-e ? Persze jóváhagytam, de kézbe véve kicsinek tűnt a csomag, így megnéztem a címkét: 170 gramm volt...

2022. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!