Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidéken miért van ilyen...

Vidéken miért van ilyen mentalitása az embereknek?

Figyelt kérdés

Egy faluban élek a budapesti agglomerációban. Itt azt mondanám, az emberek nagy része betelepülő és polgári mentalitással rendelkezik. A házaik szépre vannak kifestve és kevesebb a fideszes.


Lementem öt napra vidékre és mintha valami más univerzumba csöppentem volna. Rengeteg embernek volt paraszti gondolkodása, rengeteg ember homofób fideszes és sok az ilyen ember:


[link]


Szerintetek vidéken mitől ilyen visszamaradottak egyes egyének? Miért nem liberálisabbak, polgárosodottabbak az emberek? Jártam sokat angol és osztrák vidéken, hát ott nem ilyenek voltak az emberek.


2022. aug. 29. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%

Jól is tette a néni, az ilyen bohócot alapból lefaragtam volna csontvázig.

Még most is derülnek ki piszkos pénzügyei a makizajnak, hogy külföldről kapott százmilliókat amiket nem is pártfinanszírozásra költött, hanem eltapsoltak.

Ocsmány népség ez a liberális fertő,amit némelyik ember képvisel.

2022. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

A falusiak mindig le vannak maradva a (nagy)városiakhoz képest az elfogadással. Már csak azért is, mert pl egy nagyvárosi nem csak a Netflixen lát feketét (s hőbörög rajta, hogy miért pakolnak minden filmben egyet, mintha amúgy nem lennenék mindenhol ott a valóságban ia), hanem a városban, az egyetemre sietve is.


A kifestés meg az ilyenek, az teljesen pénz függvénye. Nálatok az emberek döntő része Budapestre jár dolgozni. Azzal a fizetéssel meg az agglomerációban jobban megvan, mint az, aki egy zsákfaluban él és dolgozik.

2022. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Ja, pont ilyesmikkel találkoztál... vagy csak eszedbe jutott a videóról, hogy kiszínezz egy történetet saját sztoriként? :-D
2022. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Most akkor hozzunk olyan videókat, amikben gyurcsányrajongó nénik-bácsik mondják a magukét...??? Mindkettő egykutya... :-D
2022. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 Nem tudom, nézd meg a választási eredményeket, hogy hol szavazták meg ezeket a narancssárga bűnözőket. Pesten és környékén nagyon gyérül teljesítettek a kormánypártok
2022. aug. 29. 14:35
 6/13 Kroms ***** válasza:
10%
Judapest és környéke mindig is vörös térség volt, már csak a nagy számú zsidó közösség miatt is, akikbe régen beleverték, hogy balra kell szavazni/nyalni, mert mindenki más ki akarja őket irtani, meg hasonlók. Az urbanizációnak pedig amúgy is velejárója a balra tolódás, mivel aki nagyvárosban (főleg fővárosban) él, az hajlamosabb elszakadni a természettől és ezáltal a valóságtól is, ami miatt sokkal könnyebb átmosni az agyát hazugságokkal. Ez pedig elsősorban mindig is a balos politikusok eszköze volt.
2022. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%

Egyébként vidéki vagyok én is mielőtt az jönne hogy lenézem a videékieket én a nagy pesti:))

Csak én tájékozódom ez a különbség:D

#7

2022. aug. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos ezt a Facebook kommenteken is látni lehet, nagyon sok primitív ember van, mondjuk fővárosiak is vannak köztük. De tény, hogy valahogy vidékre kevésbé jut el a kultúra. Pénzük és sok esetben igényük sincs pl színházba, múzeumba menni, vagy megnézni egy komolyabb filmet, elolvasni egy könyvet stb. Nézik az ilyen M1 híradó meg TV2 színvonalú műsorokat, szappanoperákat. Az elfogadásról semmit sem tanulnak meg, mert az ő szüleik sem voltak azok és ezt adták tovább. Már az iskolában kicikizik azt, aki valamiben más, mert ezt hozzák otthonról. Így persze, hogy nem változik semmi, mert sokan inkább elnyomják magukban a valódi személyiségüket és beállnak a sorba csúfolódni, egymásról pletykálni stb.
2022. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Meg vannak elégedve azzal, hogy a királyi csatornákat nézhetik, ledógozták a 40-, vagy kevesebb évüket, van onoka, család, vasárnaponként mise. Az apja-anyja ezt tanulta, ezt viszi ő is tovább mostmár.
2022. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kroms ***** válasza:
0%
Amúgy ki és mikor döntötte el, hogy a "másság" elfogadása értéknek minősül? Több ezer éven át nem volt rá szükség, most miért lett hirtelen ilyen fontos?
2022. szept. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!