Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok semmire rászokni,...

Nem tudok semmire rászokni, ez vajon mitől van?

Figyelt kérdés

Nem mintha ez panasz lenne, nem célom szándékosan bárminek a függőjévé válni.

De észrevettem, hogy vannak időszakaim, mikor egy darabig rendszeresen iszok/dohányzok, akármi, mert olyan kedvem van. Volt, hogy egy hónapon keresztül minden nap megittam egy nagy pohár gin tonikot. Aztán egyszer csak abbahagytam, mert aznap nem volt kedvem inni, és utána nem is ittam egy csomó ideig. Elmúlt a kedvem. Ugyanez a dohányzással. Van, hogy rám jön, hogy most jól esne, jó idő van, kiülök az erkélyre merengeni és közben elszívok egy dobozzal egy héten (tehát nem extrém mennyiség, de ahhoz képest, hogy amúgy nem cigizek, az), aztán egy idő után felhagyok vele. Nem döntés miatt, csak egyszer úgy jövök haza, hogy most nincs kedvem, és akkor megszakad a széria.

Ennek vajon mi oka lehet? Jelezhet ez valamit a hormonjaimmal kapcsolatban? Mármint hogy sokszor fejtegetik, hogy a függőségi hajlam összefügghet az elégtelen dopamin termeléssel például. Akkor az ellentéte az mit jelent?



2022. aug. 29. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát eleve a stressz miatt szoktak cigizni, szóval érdemes azt megvizsgálni azzal hogy állsz. Lehet nem egyszerre jön sok, hanem fokozatosan lesz egyre fojtogatóbb egy-egy helyzet és mikor elér egy szintet, akkor úgy érzed jó lenne hátradőlni, lazulni egyet. Mikor ez a szint csökken, akár elmúlik az adott probléma, vagy valami más elveszi a figyelmed, akkor lehet nem érzel rá késztetést.
2022. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én se tudtam rászokni semmire.
2022. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig stresszelek elég sokat.
2022. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem tudom mi ez a felhajtás a drogokkal, a legtöbbre nem is ehet rászokni. Az alkohol meg a dohányzás az egyik legaddiktívabb.


Talán csak a kokain meg a heroin addiktívabb náluk. Amit sok híresség is fogyaszt, mégsem mennek tönkre. Ésszel használnak valamit, nem lesz baj.

2022. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!