Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kell démonizálni a lustaságot?

Kell démonizálni a lustaságot?

Figyelt kérdés
2022. aug. 30. 13:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mert ez pont így működik általában, gondolkodsz kicsit és megoldod ötöde idő alatt.. 😃Dolgoztatok ti valaha mérnöki területen? Mert egy vezető sosem ad konzisztensen ennyivel több időt egy feladatokra, ha pedig igen, akkor ott az ő kompetenciája megkérdőjelezendő. A való életben pedig a lusta munkatársak nem világokat megváló megoldásokkal rukkolnak elő, hanem általában ki vannak égve vagy nincs motivációjuk, mindkét eset a teljesítmény elmaradásával jár a többiekhez képest.

Magolni pedig - elnézést - a hülyék szoktak, nem a lusták.

2022. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
*a feladatokra
2022. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9%

Nem feltétlenül időhöz kötött munkára mondtam. De akár ott is megeshet kevésbé drasztikusan.


Igen, magolni és feleslegesen sokat dolgozni a hülyék szoktak.


Nem mérnöki terület, de majdnem.


Nem mondom, hogy minden lusta zseni, de azt igen, hogy vannak zsenik, akik lusták.

2022. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
38%

Erről az jut eszembe, amikor fizikai jellegű munkára ketten lettünk beosztva egy hihetetlenül lusta, erősen elhízott huszonéves sráccal. Na gondoltam, vele a nap végére sem leszünk kész három óra plusz munkával, és minden feladat rám fog hárulni...


Ehhez képest, a saját fizikai hiányosságainak ismeretében olyan megoldásokat talált a feladatra hogy csak pislogtam, és jóformán nem is tudtam magamhoz venni semmit, olyan hatékonysággal haladt vele, és mindent megcsinált. Feleannyi idő alatt készlettünk, a fennmaradó időben meg elmélyülten beszélgettünk.


...


A lusta ember, hogyha dolgozik, spórol az energián. Ennek érdekében pedig elképesztő ötletekre "vetemedik", és sokszor jobb, hatékonyabb megoldásokat talál.


Ez persze nem általánosítható, nem igaz mindegyikükre.

2022. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a lustaság, mint fogalom, alapból furcsa.

Ki ne akarna minden olyan dolgot a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban elintézni, amiben nem leli örömét?

Ha van egy egyszerűbb, gyorsabb megoldás egy adott problémára, akkor miért is ne választaná az ember ezt a megoldást? A fentmaradó időt pedig fordíthatja olyan dolgokra, ami neki örömet okoz.


Egy nagyon egyszerű példa erre, vannak olyan emberek az idősebb korosztályban, akik szerint lusta vagyok, amiért mosogatógépem van, és mosogatás helyett csak bedobálom az edényeket, és a gép elmossa helyettem.

Szerintem pedig időt spórolok, és azt az időt, amit nyerek, tölthetem olvasással, filmnézéssel, egy sétálval. Miért akarnék fölöslegesen magam ellen dolgozni? :D


Nem értettem soha azt a hozzáállást, hogy csak a kemény munka a tiszteletreméltó, csak az "dolgos", aki a lehető legtöbbet szenved, hogy miért becsülendő, aki naponta órákat túlórázik egy olyan helyen, ahol 3 perc alatt pótolnák, ha bármi történne vele. Azt se értem, mikor azzal dicsekszenek emberek, hogy ők bizony csak 5 órát alszanak, annyira sokat dolgoznak, és kitüntetést várnak érte. Nem gondolom magam amiatt kevesebbnek, mert szeretek minimum 8 órát aludni, és kipihenten kelni.


Egy darab életünk van, én nem szeretném a kapitalizmus oltárán feláldozni, akkor sem, ha ezért lusta vagyok egyesek szemében.

2022. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egy nagyon egyszerű példa erre, vannak olyan emberek az idősebb korosztályban, akik szerint lusta vagyok, amiért mosogatógépem van, és mosogatás helyett csak bedobálom az edényeket, és a gép elmossa helyettem."


Édes istenem, hányszor hallottam már ezt. Lassan ez a mondat is a "régen minden jobb vót" kategóriába fog emelkedni :D

Egyrészt amit írtál utána is igaz, másrészt a mosogatógép nagyságrendekkel kevesebb vizet pazarol el, ami úgy tűnik, hogy hamarosan a legnagyobb hiánycikkünk lesz. Persze ezt nekik mondhatod, max egy idióta zöldnek fognak gondolni, aki még okoskodik is amellett, hogy lusta :D

2022. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem, van már eelég démonizálás e országban...
2022. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy ezen az oldalon alapvetően lusta, céltalan emberek vannak akik igyekeznek a lustaságukat hatalmas erénynek beállítani... :D


Értem én, hogy nem kell démonizálni valamit, na de egy alapvetően negatív tulajdonságot csupa pozitívumnak beállítani minimum ugyanakkora önámítás.

2022. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"lusta vagyok 10 órát foglalkozni valamivel, inkább gondolkodom kicsit és megcsinálom 2 óra alatt"


Ezzel két gond van:


1. A lusta ember nem fog gondolkozni sem így nem lesz megoldva a feladat.


2. A gondolkodás művelete pont az ami hosszas időbe kerül, csomó "trial and error" amíg megtalálod a megfelelő megoldást ami időben energiában megfelelő.


Ahogy fentebb írták ez intelligencia és nem lustaság kérdése.


"Lusta vagyok magolni, inkább megértem."


Ez megint nem lustaság, hanem intelligencia kérdése.

2022. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!