Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyermekmentesekhez írom a...

Gyermekmentesekhez írom a kérdést! Hány éves korotokban vált számotokra nyilvánvalóvá, hogy soha nem akartok gyereket?

Figyelt kérdés
Volt-e kiváltó oka? Ha igen, mi volt az?

2022. aug. 31. 18:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha életemben nem bírtam a gyerekeket, mindig idegesítettek.. már 10 évesen is zavartak a totyogósok. Akkor meg minek? Csak mert "azt úgy köll?" Annyi tartás van bennem hogy holmi társadalmi elvárás miatt nem vágom haza sem a saját életemét, se a gyerekét.
2022. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt konkrét kiváltó ok, mert egyszerűen sose akartam, meg se fordult a fejemben, hogy akarjak. Nincs meg bennem az ösztön.
2022. aug. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
22. Akkor jöttem rá nincs értelme, mivel csorro vagyok. Nincs 100 forintom. Ramadán van így is minden nap, nem azért mert nem ennék, hanem mert nincs mit , akkó meg minek gyerek Xdd
2022. aug. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
20 éves koromra érett be ez nálam, hogy nem szeretnék. Most 54 vagyok, és nem bántam meg.
2022. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 40 éves elmúltam. Én így döntöttem, hogy nem kell gyermek, mert anyagiakat sem tudtam volna összehozni, párt sem találtam hozzá. Akkor benne lettem volna, ha úgy alakul. Panelba kizárt hogy gyereket vállaltam volna és egy normális férfi nélkül sem, magamnak meg nem fogok szülni gyereket. A saját vérem nem szivatnám meg. Így alakult. Látok sok rettenetes példát, akik csak maguknak, vagy pénz miatt szültek, nem boldogok, idegroncsok, mi értelme van, egyedül nevelik 0 háttérrel, segítség nélkül, nem ér rá a gyerekére, hulla fáradt. Semmi értelmét nem látom. Ez van. Én is kb. huszonévesen gondolkoztam el ezen, mikor hogy éri meg a gyerek. De bizonytalanságra amiben éltem, hol volt munka, hol nem, fekete munkák, rövid, furcsa kapcsolatok mellet nagy marhaság lett volna édesanyám mellé gyereket vállalni. Az idő meg elszáll.
2022. aug. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Jah és sosem jött ki rajtam mint sok nőnél, hogy én már babázgatni akarok, főleg pár nélkül, 28 évesen egy rövid időre érintett meg az az érzés de jó lenne anyának lenni, akkor volt egy olyan kapcsolatom, legalább is rózsaszín felhő vett körül, aztán kinyílt a szemem. 5ös voltam
2022. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban. Emlékszek, hogy 5 évesen is utáltam a többi gyereket. Sose fordult meg a fejemben, hogy nekem legyen gyerekem.
2022. aug. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Világ életemben utáltam a gyerekeket, de kamaszként azért erősen belém sulykolták, hogy majd úgy is meggondolom magam és a sajátomat szeretni fogom. Elhittem nekik, hogy így lesz.

Aztán olyan huszonöt éves korom környékén már sziklaszilárdan tudtam, hogy ez egy baromság, és örülök, hogy erre nem úgy jöttem rá, hogy közben már csináltam egy gyereket, hanem jóval előtte.

Házas vagyok egyébként, olyan társsal, aki szintén nem bírja a gyerekeket. Szerencsére nekem emlékeznek a közeli családtagjaim a gyerekkori reakcióimra a kisgyerekek felé, így őket nem lepte meg a döntésünk.

A párom oldaláról azért volt pár ilyen jellegű fenomenális érv a téma kapcsán:

"- Gyereket azért lehetne.

- Miért?

- Hát mert az kell."

2022. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Nagyanyám is ilyesmi volt. 38 évesen szült, mert anyám becsúszott neki véletlenül, amúgy nem akart családot, ő ilyen különc volt (a 60-as években járunk). Eleinte abortuszt akart, de az orvos lebeszélte. Annyit mondott, hogy "kell ez magának".

Nagyanyám sokat mesélte ezt a sztorit (hát ez önmagában nem egy szép dolog amúgy...). Neki ez volt a tanulság. Ha anyám nincs, én sem vagyok, teljesen egyedül maradt volna. Szeretett bennünket a maga módján és igenis jobbá tettük az életét idős korában.

2022. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én már gyerekként is utáltam a gyerekeket. Soha életemben nem jött elő hogy gyereket akarok bárkitől is. Tényleg utálom őket nem tudom elképzelni magam kockás inges szandálos apucinak aki unott fejjel tolja a bevásárló kocsit a Tescoban.
2022. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!