Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyermekmentesekhez írom a...

Gyermekmentesekhez írom a kérdést! Hány éves korotokban vált számotokra nyilvánvalóvá, hogy soha nem akartok gyereket?

Figyelt kérdés
Volt-e kiváltó oka? Ha igen, mi volt az?

2022. aug. 31. 18:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Már gyerekkoromban. Nekem nem utálat volt, mint ahogy itt sokan írják, bár tény, hogy nem szerettem őket sose. De nekem a nyomós érv mindig is az volt ellenük, hogy a gyerek igazából annyi, hogy feláldozod a saját életed azért, hogy a gyerekednek lehessen jó élete (amit aztán ő is feláldoz a saját gyerekének). Én meg erre mindig is mondtam, hogy biztos, hogy nem. Egyszer élünk, én élni akarok életem végéig, nem mással foglalkozni. Túl sok hobbim van, túl sokminden érdekel, mindenben fejlődni akarok, nem tehetem meg, hogy mással foglalkozzak.
2022. aug. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor általános iskola 1-2. osztálya táján kaptunk egy olyan feladatot, hogy mindenki rajzolja le, hogyan képzeli az életét felnőttként. Mindenki gyerekeket rajzolt, férjet-feleséget, házat, autót... én házat, fákat virágokat, kutyát cicát lovat nyuszit... azt hitték, nem értettem a feladatot. Aztán anyámnak is megemlítették, hogy "éretlen" vagyok... nos, ennek több mint 40 éve, és azóta sincs képben gyerek (csődör helyett viszont férjet tartok).
2022. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Már 15 éves koromban felfogtam/éreztem, hogy a csajozás nem az én sikerterületem lesz, pedig bírom a nőket. Erre rájátszik egy alapbetegség is. Ezek adták alapból, hogy ne is gondolkodjak gyerekben.
2022. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Egészen két évvel ezelőttig úgy voltam vele, hogy majd valószínűleg egyszer szeretnék gyereket.

Csak aztán a covid beköszöntével meg magánéleti zűrök miatt elgondolkodtam és rájöttem, hogy baromi nagy kockázat bevállalni egy gyereket. Nagyon kiszámíthatatlan minden, sosem tudhatja az ember, mikor veszti el a munkáját valami miatt, mikor mondják fel az albérletét vagy mikor kerül kiszolgáltatott anyagi helyzetbe stb. Nem szeretnék kockáztatni, és nem is keseredem el, ha gyerek nélkül kell leélnem az életem. Többféleképpen is lehet boldognak lenni. A nem létező gyerekemnek meg nem rossz, ha nem létezik.

2022. aug. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

En rajottem,h neveloszulo lehetek es szervalhatok magamnak 15-16 eves sracokat. Azok mar ertik,mit mondok meg tudnak valaszolni,oltozni,enni,stb!


De kisbabat vagy kisgyereket nem akarnek.

2022. szept. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Már gyermekkoromban is biztosan tudtam, hogy nekem nem lesz soha sem gyermekem, sem párkapcsolatom. A kiváltó oka a bántalmazó családom volt.

Anyám nagyon rossz szülő volt. Rendszeresen csesztetett engem már öt-hat éves koromban is azzal, hogy ha majd én felnőtt leszek, ő keríteni fog nekem egy udvarlót, meg majd szülni fogok neki kisunokákat.

Természetesen nem mertem anyámnak visszaszólni soha, mert bántalmazott engem. Rettegtem tőle. Egy visszaszólás nem ért nekem annyit, hogy szétverje a fejemet.

Apám eközben egyszerűen csak nem foglalkozott azzal, hogy mi történik velem. Az sem érdekelte volna, ha anyám agyonvert volna engem.


Minden erőltetés, fenyegetés és bántalmazás ellenére a mai napig biztos vagyok abban, hogy nekem soha többet nem lesz családom. Még egyszer ebből nem kérek semmilyen módon.

Szerencsére már nem a középkorban élünk, hogy anyám az akaratom ellenére udvarlót keríthessen nekem és kötelezően szülnöm kelljen bárkinek a kedvéért is. Anyámnak gyereket sem kellett volna vállalnia, de az nem rajtam múlott. Unokája viszont már nem lesz neki. Így járt.

Más okaim is vannak arra, hogy miért nem lesz gyermekem soha, de számomra minden ok közül a fájdalmas emlékeim a legjelentősebbek.

2022. szept. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor 11 évesen gondoltam bele, hogy milyen lenne ha lenne gyerekem felnőttként. Semennyire nem vonzott az ötlet. Ez 10 éve volt, azóta sem változott.
2022. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Már 15 évesen tudtam, hogy soha nem akarok. Most 37 vagyok, 13 éve együtt a férjemmel és egy kiskutyával, és még mindig nem akarok gyereket:). Szerintem ez már nem fog változni.
2023. jan. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 35 éves korom körül. Fiatalabb koromban szerettem volna családot, aztán úgy alakult az életem, hogy nem lett. 35 éves kor körül nekem volt egy olyan kapcsolatom, ahol tudtam, a másik már biztos nem akar, mert már voltak gyerekei. Aztán az egészségem és az anyagi, munkaerőpiaci helyzetem is úgy alakult, hogy úgy döntöttem, már nem akarok.
2023. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Az az érdekes, hogy kb 25 éves koromig akartam gyereket. Nagyon. De hirtelen meggondoltam magam. Sokat romlott a mentális egészségem. Aztán a válság is bedurrant, megtapasztaltam milyen munkanélkülinek lenni. Rájöttem, hogy ilyen körülmények közé tilos szülni!
márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!