Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "mostani" fiatalok közül...

A "mostani" fiatalok közül (16-8) hogyhogy ennyien beképzeltek/gyerekesek stb?

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Mit értesz ez alatt pontosan?
2022. szept. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Az általánosítás úgy látom jól megy...
2022. szept. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
AMit a szülőktől tanultak, azt viszik tovább.
2022. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
megtehetik, ennyi
2022. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom, most jön ez a "ma is láttam Facebookon... meg hallottam a buszon, hogy beszélnek... olvastam Origón" stb.


De inkább csak gyenge próbálkozás a provokációra.

2022. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanannyira beképzeltek és egyszerre gyerekesek, mint amilyenek 20 évvel ezelőtt voltak a 16-18 évesek. Érdekes, hogy azelőtt ritkább volt a gyerekes viselkedés a 18 évesek körében. És talán azért, mert a társadalmi elvárások, akkor még nem korcsosultak el annyira, mint amennyire mára...


Azaz régebben sokkal korábban kezdték a fiatalokat felnőttként kezelni, mint ma. Ma még a 20 éveseknek is akad, hogy a szülők mikuláscsomagot vesznek, meg húsvéti nyuszit. Érted, olyan embereknek, akik mellete nagyban bsznak fűvel fával. Szóval nagy a baj rendesen, és nem kizárólag a fiatalokban van a hiba. A társadalom teszi őket ilyenné. Mert megengedi és erre neveli őket. Nem mindenkire igaz ez, de egyre többekre igen.

2022. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy az a fura - megszólal a nagy vén róka 25 éves :D - hogy én pont nem ezt tapasztalom most.. Nem tudom, lehet én fogok ki normálisakat, de tényleg.

Egyik sem bunkózik, nem szólnak be indokolatlanul az utcán, elvannak a maguk kis dolgával. Nekem egyáltalán nem tűnnek vészesnek. Szerintem azért az internet jó szempontból is szocializálja a mai fiatalokat, nem csak rosszból, például: egy Spotify elemzésből olvastam, hogy az X generáció sokkal több podcastot hallgat mentális egészségről, sokkal több videót is néznek ilyenekről, megy egy csomó kampány a cyber-bullying ellen is. Valahogy, mintha jobban mérlegelnék, hogy nem cseszegetjük a másikat, mert nekik is meg van a saját gondjuk. Elfogadóbbak is egymással szemben, más nemzetiségekkel, nemi identitásokkal szemben, szóval szerintem a sokszínűség miatt sokkal normálisabbak. De lehet ez csak az én meglátásom, tényleg.

2022. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem tanulnak tiszteletet, mert a tanárt nem tisztelik, a szüleik meg nem várják el már sokszor. Oké, huszonéves vagyok, de már 30 felé, és azért az a stílus, amit velem szemben is megengednek néhányan más fiatalok, azért eléggé elgondolkodtató, és nem én sértődöm meg, csak néha érdekelne, mi lesz majd így velük. Mert lesznek olyan emberek, akik nagyobbat ütnek vissza valahogy...
2022. szept. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 voltam, ezt a beképzeltséggel hoztam most összhangba, mert aki beképzelt, az általában bunkó a többiekkel szemben. A gyerekességbe nem látok bele, de ahogy #6 írta, szerintem is sokan túlbabusgatják a "gyereket", akit már nem kéne.

Vidékiként érdekesség, hogy nálunk annyira nincs ez jelen, inkább itt nagyvárosban tapasztalom..

2022. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
9 #8 voltam, és vidéken meg máshogy bunkók egyesek. :D Olyan egyetemen oktatok, ahol mindenki "sziával" köszön a WC-ben is. Ahol tanultam, ott a liftben is feszengős volt lenni, mert mindenki kínosan érezte ott magát.
2022. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!