Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichopata-, illetve szociopa...

Pszichopata-, illetve szociopata hajlamokkal rendelkező személyek nélkül a különféle államok, társadalmak, gazdaságok, stb egyszerűen vezetők nélkül maradnának, annyira kíméletlenek és embert próbálóak ezek a rendszerek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 27. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem fánk sem lenne a boltban.
2022. júl. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
kíméletlenné és emberpróbálóvá épp ők teszik, szóval nem lenne kár nélkülük.
2022. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan hiszik azt hogy erővel(akár pszichikai rahatással)kell vagy lehet vezetni iranyítani.


Sokan nem tudják azt hogy hittel (ha önhitet remenyeket adsz valakinek vagy bíztatod, hiszel benne), jutalmazással srb más humánus módszerekkel magasabb célokat lehet elérni. Az emberekből még többet ki lehetne hozni. Saját magukat is felül tudnák múlni. Es itt viszont érdekellentétek alakulnak ki egoizmus miatt.

Nehogymár mást segitsek feltörni aki alattam áll hogy aztán felettem álljon.


Itt bomlik meg a tarsadalmi osszefogás hogy csapatban egyutt egymast segitve tobbet elérunk mint hierarchikus rendszerben.


Az embereket leginkabb a saját maguk gyozelme erdekli es nem a tarsadalmi győzelem, érték.


Talán az egyenlotlen vagyonelosztás lehet az oka.

Többet kap egy vezeto mint az alárendeltebb, az alkalmazottak. Megkulonboztetések mennek képességek alapján.


Az egyenlo vagyonelosztást igazságtalannak tartják. Nem azert gürcöltem 20 évet hogy ugyanannyit kapjon egy diák nálunk. Meg hasonlók.


Az egoista rendszer hogy nekem minel tobb legyen, es nem az hogy a tarsadalom minel elobbre jusson abbol is fakadhat, hogy entudat van eleve. Nem egy massza millio ember egy tudattal, hanem minden egyes embernek kulon kulon van entudata ezáltal egoja is.


Az ego kizarolag önös célokra valo. Az már kulon nemesnek számít ha vki másra vagy a társadalomra is gondol.

Tudosok viszont azt is bizonyitották hogy az önös célok elérése csak rovifdtávu boldogságot okoz (pl.uj auto), a hivatástudat szerinti önzetlenebb célok pedig hosszabb távu boldogságérzést okoznak (talpra állitoztam, megtanitottam meggyógyítottam es altalam tud uszni az életben stb vagy lásd anyáink)a hivatastudat adta boldogság hosszabb elettartamot eredményez(most nem nézzuk az egeszseges életmodot hozzá meg egyeb tenyezoket amik szinten meghatározók amugy)


Roviden az egész rendszer ugy sz.r ahogy van

2022. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*es kevés az aki humánus modszerekkel hivatástudattal rendelkezik es lesz vezető, es bőven több az aki egoista pszicjikai ráhatással agresszivitással lesz vezeto.
2022. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dilmajánlo.pl a wall street farkasa

Ő a jo vezeto hivatastudattal

2022. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Annyira könnyű ezzel a két slágerszóval elintézni mindenkit, akinek nem bírjátok a pofáját vagy aki esetleg egy kicsit nonkomformista...


Mi lenne ha gondolkodnátok túlegyszerűsítés helyett?

2022. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ugyan úgy meglennénk


Nem kell ehhez pszichopatának lenni

2022. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!