Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Születési név megváltoztatásak...

Születési név megváltoztatásakor (Utónév megváltoztatása) mit fogadnak el indoklásnak? Esetleg van v.kinek tapasztalata, hogyan indokolta a kérelmét

Figyelt kérdés

Ezt írtam oda indoknak: Tisztelt hatóság, kérem szépen legyenek szívesek engedélyezni Utónevem változtatását Géza Névről, Balázs Félix névre, ennek indoka: nemszerettem a Géza nevet sosem gyerekként sem, most sem szeretem, nem tetszik nekem ez a név.... Családi nevem továbbra is változatlan maradjon..



10E ft-ot átultam a BFK számlájára.. kitöltöttem a kérelmet anyakönyvezetőnél és ő hozzá csatolta a banki bizonylatot és elküldte..2022. Augusztus..23-án adtam be.. mikor jön a határozat? Anyakönyvi kivonatot is küldenek újat együtt a határozattal vagy azt később küldik? És szerinted engedélyezni fogják? 1 keresztnevem volt pl Géza és most Balázs Félix akarok lenni azaz 2 nevet akarok.. családi nevem u.a marad...


2022. szept. 3. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Min 30 nap, de lehet, hogy több.
2022. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az anyakönyvvezető nem mondta el, hogy mi és mikor várható?
2022. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen indokot elfogadnak, ha anyakönyvezhető névről van szó. Több mint egy hónap mire megjön a határozat, azzal vissza kell menni az anyakönyvvezetőhöz és csak utána kapsz új anyakönyvi kivonatot. Utána intézheted a többi okmányt.
2022. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan engedélyezni fogják, én is ezzel az indokkal változtattam nevet 13 éve, mert az akkori nem tetszett, gyakori volt, nem illett hozzám. Nekem kb. 2 hónap volt úgy emlékszem mire megküldték a papírt, hogy elfogadták. A többire nem emlékszem, mert 14 éves voltam, a szüleim intézték.
2022. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!