Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek jogosan tettem...

Szerintetek jogosan tettem amit tettem? Vagy mit gondoltok a helyzetről?

Figyelt kérdés

Ma délután ki kellett mennem az egyik drogériába képeket előhívatni a fényképautomatában. Nem akartam sok időt ott tölteni, más dolgom is lett volna, ezért már jóval előtte kiválasztottam a képet és meg is formáztam, szerkesztettem, hogy ne ott kelljen.

A boltban csak egy ilyen automata volt, és amikor beléptem láttam, hogy éppen használja valaki. Mondom nem baj, addíg nézelődök, összeszedtem néhány venni valót, aztán beálltam a fényképautomatához várakozni. Már jócskán 15 perce sorban álltam, de még mindig ugyanaz a nő használta, mint amikor beléptem a boltba. Nézem hogy 1500 kép közül válogatott eléggé lassacskán, hozzáteszem nem a hozzá nem értése miatt, hanem ő ott akarta kiválogatni az 1500 képből azt a 30at amit elő akart hívatni.

Egy idő után kezdett elfogyni a türelmem, mivel még 20 perc után sem zavartatta magát, hogy egy ideje sorban állnak mögötte, ugyanabban a lassú tempóban böngészgette a képeit.

Már nem bírtam tovább, úgyhogy odaszóltam, hogy ,,Bocsánat, sokáig fog tartani? Mert akkor mennék intézni más dolgomat is"

Erre a nő megfordult és azt mondta, hogy ,,Iskolai faliújságra válogatok képeket, nyilván nem megy egykönnyen. Most attól, hogy megkérdezi, a folyamat nem lesz gyorsabb." Mindezt olyan hangsúllyal, hogy mit képzelek magamról, hogy én is használnám az automatát.

Jogosan tennék fel azt a kérdést, hogy miért nem hagytam ott az automatát, és mentem volna máskor egy másik helyre előhívatni. De éppen úgy alakult, hogy máskor nem tudtam elmenni munka, egyetem miatt és az alkalom is egyre közeledett amire a képet szántam.

Amin kiakadtam, az nem az elhangzott mondatai, hanem az, hogy egyes emberek mennyire nem ismerik az empátia fogalmát. Az hogy az véletlenül sem jut az eszébe, hogy a mögötte sorban állóknak is lenne más dolguk munka után és sietnének, mert csak az fontos, hogy ő elintézze.

Ezután random személyeskedésbe kezdett, hogy ő neki van otthon egy beteg fia, meg hogy miattam kell abbahagynia a kép böngészést, és jöhet egy másik alkalommal is, amikorra nagyon nehezen fog találni bárkit, hogy addig a fiával legyen.

Értem, és sajnálom hogy beteg a fia, de attól még gondolhatna másokra is, mert lehet, hogy a mögötte állónak nincsen éppen beteg fia, de attól még sietne haza a családjához és biztosan van attól még problémája.



2022. szept. 6. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
99%
Mindig utálom azokat, akik (akár beteg akár egészséges) a gyerekükre hivatkozva akarnak elérni valamit. Nekem is van, de még sosem hivatkoztam arra, hogy miatta engedjenek valamit megcsinálni vagy nem megcsinálni. Mindazok, akik a gyerekükre hivatkozva akarnak előnyhöz jutni, azok csak szimplán csatornapatkányok. Ez a nő is, ha otthonmarad a kölkével, akkor simán ki tudta volna válogatni a képeket otthon, kényelmesen, és még keresnie sem kell senkit, hogy a fiával legyen.
2022. szept. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom a hülye gyerekeseket.
2022. szept. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez még a gyerekre fogós rész NÉLKÜL is gáz húzás a részéről, ez a gagyi kifogás már csak hab a tortán...
2022. szept. 6. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogosan tetted.

Vannak emberek akik nem veszik észre magukat és ha számonkéred, akkor ilyesféle, "nekem jogom van így viselkedni hiszen ez és ez van velem" magyarázat.

2022. szept. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Otthon kellene kiválogatni a képeket, mikor nyugiban ráér az ember. Legalábbis a józanész ezt diktálja. De nagyon sok embernek nincs meg ez a józan ész.


Képzelheted. Évekig gyorsnyomdában dolgoztam, ahova minden nap jöttek képeket kinyomtatni. Nagyon kevés embernek volt annyi esze, hogy pendrive-on behozza a kiválogatott képeket, vagy telefonon berakja egy külön albumba. A legtöbb ember odaadta a telefonját, rádugtuk a gépre, kifordítottam neki a monitort és ott kezdtük el egyesével válogatni. Volt aki miután végeztünk nagy nehezen, elővette a másik telefont is, hogy akkor most arról is. Volt nem egyszer, hogy több, mint egy óráig válogattunk, variáltak, ha többen voltak, összevesztek melyik képek legyenek, de olyan is volt aki engem kért meg, hogy válasszak neki én...


Szóval borzalom.

2022. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Úristen de felidegesített ez a sztori még így olvasva is :D Én nem tudtam volna ilyen higgadt maradni, mint te, amikor nekiállt a kölykéről magyarázni, mondtam volna neki, hogy engem nem érdekel, mi van a gyerekével, csak iparkodjon
2022. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!