Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted a magyarok rosszindu...

Szerinted a magyarok rosszindulatúak? Miért?

Figyelt kérdés
Vajon már a bevonuló hét törzs is utálta egymást? Vagy ez azóta alakult ki?
2022. szept. 6. 08:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Ezt az “utálatot” az internet szülte.

Több kis közösségben éltem már, kis számú közösségeknél pl kis falvakban a magyar mindig vendégszerető, kedves és segítőkész a közösségébe tartozóakkal… de az osztrákokról is tudom ugyan ezt nyilatkozni.

Viszont nagyobb közösségben, ahol már sokan nem ismerik egymást, ott már visszahúzódóbbak, óvatosabbak az emberek… tömegben pedig mindenkinek nagy a szája és mivel keveseknek adatik meg a valódi empátia képessége, mindenki a maga igazát tartja helyesnek így aztán teljesen egyértelmű, ha összeszabadul egy debreceni, egy soproni, három pesti, meg egy hajduböszörményi facebookon, szinte biztosan összevesznek és utálják egymást…

Ez az én megfigyelésem.

2022. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Pl az én falvamban a fideszes képviselő építetett iskolát, óvodát, igaz saját cégével, de munkahelyet teremtett, megélhetést adott embereknek, szép lassan elérte, hogy a teljes úthálózatunkat felújítsák, konkrétan elérte, hogy elköltözzön a söpredek, az elmúlt 4 évben úgy felverte itt az árakat, hogy az a közművettlen telek amit 4 éve vettem az egyik helyi alkesztól akáccal benőve 2500négyzetméter belterület évek óta árulta 600.000ért és nem tudta eladni én adtam érte 400at, csakhogy megpróbáljam kihúzni a szarból… na azt a telket most építési területként egy helyi befektető megvette tőlem 8millióért…


Tehát nálunk mindenki fideszes… ugyanakkor százszázalékban megértem azt akit meg pl az ország más pontján semmiben nem támogat a rendszer, hogy ő meg miért nem az…

És renszeresen látom hogy falumbeliek fröcsögve vitáznak fideszellenesekkel mert őszerintük meg azok a hülyék akik nem támogatják o1g-t… ja amúgy én sem :D


Szóval szerintem teljesen érthető, hogy nálunk miért pártkatona mindenki, de az is, jogy máshol meg miért ellensége mindenki… ettől senki nem szar ember, vagy görény…

Az a szomorú, hogy sokan nem látják át ezt… hogy mindenki a saját igazát akarja mindenkire érvényesíteni.

2022. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%

Így,hogy 2 éve elköltöztem külföldre mondhatom,hogy igen.

A legtöbb magyar pesszimista es rosszindulatú. Leginkább a 30+os korosztály.

Köszönhető ez a kommunizmusnak.

2022. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Hát az biztos, hogy nem a kommunizmusnak… lévén a 30-40korosztály nem is a kommunizmusban nőtt fel…

Amúgy meg nem volt kommunizmus soha sehol… ha valóban lenne kommunizmus a szó szoros értelmében, mindenki boldog lenne.

2022. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
77%

ma 11:06

Tök jól leírtad a helyzetet, és érdekes is.

Meg kell azért jegyezni azt is, hogy a valódi problémát nem oldotta meg a polgi, max a területéről kitolta, és máshol súlyosbodik.

Gondolom felvásárolta a szerencsétlenek birtokát, azok meg vagy vettek valami még szarabbat, vagy ki tudja, de az biztos, hogy nem tanították meg nekik okosan befektetni.


Valahogy nagy pénzben mernék fogadni, hogy "brüsszeli támogatásból" fényezi magát a polgi, és húz nem kis hasznot belőle, ahogy te is (csak te esetleg nem tudtad, amit ő tudott).

2022. szept. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
79%

Nincs tapasztalatom más népek kultúrájával de a magyarok szerintem kimondottan negatívak. Keresik a hibát, mindig csak a rosszat akarják meglátni mindenben. Néha felkeveredek egy-egy cikk komment szekciójába és förtelem.

Biztosan az emberek gazdasági helyzetének tudható ez be viszont a tapasztalatom az, hogy legtöbben nem is tesznek azért, hogy a helyzetük változzon. Mindenre irigyek a végtelenségig és boldoggá teszi őket ha fröcsöghetnek de eszükbe sem jut célokat kitűzni, plusz munkát vállalni, másképpen időt beosztani... otthon tespednek és sajnálják magukat és amint meglátják, hogy mások másképp élnek, másképp gazdálkodnak, másképp gondolkodnak dolgokról jön a kooperáció, hogy ő biztos lopta vagy csalta vagy neki könnyű mert őt eltartják, ő kapta stb...

Nagyon meg kell becsülni azokat az embereket akik nem irigykednek és még inkább akikben él a jóindulat. A nagy titok az életben, hogy tenni kell a dolgokért, mert maguktól nem hullanak az ember ölébe.

2022. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó leírta a lényeget.


én sem értem a pontos okot, de a magyarok többsége csak hangember. nagyképűsködik, kiabál, szid másokat, folyton "most már lefogy, nyelvet tanul", de igazából csak várja sültgalambot, aztán meg frusztrált, amiért nem lett jobb a helyzet.

2022. nov. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!