Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A Magyarok miért ennyire...

A Magyarok miért ennyire rosszindulatúak egymáshoz?

Figyelt kérdés

Tavaly mikor Angliába mentünk nyaralni a szüleimmel, azt vettem észre hogy külföldön az emberek nagyon barátságosak az idegen emberekkel szemben. A tömegközlekedéseken az emberek mosolyognak egymáshoz, a boltokban pedig köszöntenek egymáshoz úgy hogy nem is ismerik egymást. Tehát magyarként nagyon fura volt számomra hogy ott milyen kedvesek/jóindulatúak egymáshoz az idegen emberek. Itthon ha mondjuk egy közértben vagy boltban ráköszöntök egy idegenre, akkor nem hogy visszaköszöntene, hanem finom szóval még el is küldene az anyámba.


Meg láthatjuk Facebookon is, mikor egy Magyar hírportál megoszt egy cikket, a komment szekcióban mindig csak a kötözködés és az ellenségeskedés folyik.


Lehetséges hogy genetikailag ilyenek vagyunk?


2020. szept. 21. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ennél a kérdésnél is a válaszokat ☹️

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Szerintem azért van ennyi, mert a legtöbb magyar ember megkeseredett, negatív, pesszimista, irigy, önző.

2020. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom mit mondhatnék, igyekezz más lenni és neveld jól a gyerekeidet.
2020. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

"Tavaly mikor Angliába mentünk nyaralni a szüleimmel, azt vettem észre hogy külföldön az emberek nagyon barátságosak az idegen emberekkel szemben."


illúzió, megkérdeznél csomó külföldi turistát, akik voltak Magyarországon, ugyan ezt mondanák.

2020. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Angliának melyik részén voltál. Mert mikor kint dolgoztam hónapokat akkor pont azt tapasztaltam, hogy London belvárosát leszámítva mindenhol ridegek az őshonos angolok pedig főleg. Nem tudom, hogy hol laksz de senki nem akarta a véremet egy köszönés után kis hazánkban.
2020. szept. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es,


Nem a turistákról van szó,

úgy értettem a kérdést hogy mi MAGYAROK egymás között miért nem tudunk kedvesek lenni egymáshoz mint más országokban..

2020. szept. 21. 14:21
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
Mint más országokban? Mint például az USA-ban ahol jelenleg polgárháború zajlik?
2020. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a magyarok ilyenek. Viszont a Magyar Magyarnak farkasa sok helyen megállja a helyét. Illetve az a mondás is, h ha megdöglött a tehenem, akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is...
2020. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Semmilyen magyarazat nincs ra, de igy van. Sem a tortenelem, sem a szegenyseg, semmi nem magyarazza. Es erosen hungarikum.
2020. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem annyi, hogy magyarországon többször belénk nevelték.

"Valakit mindig hibáztatni kell, de természetesen én sosem hibázom, hisz az én véleményem az rendíthetetlen tény."

Sajnos sokan vannak akik így gondolkoznak és nem csak magyarok között, de más nemzetiségben is sok az ember, aki előítéletes, barátságtalan vagy csak szimplán kárörvendő. Nem tudunk sokat tenni ellene. Maximum a következő generációnak átadhatjuk a mi véleményünk arról, hogy ez rossz.

2020. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

"Lehetséges hogy genetikailag ilyenek vagyunk?":


Kezdek rájönni, hogy igen. Hiába történt rendszerváltás, fejlődés, újítás, jobbítási irányok, hiába jelentek meg a különböző spirituális-, és egyéb nézetek, nem ér ennek a népnek semmi, csak az állandó harc, amit nagyon jól meglovagol a Vezír.

2020. szept. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!