Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvállalnátok olyan munkát,...

Elvállalnátok olyan munkát, ahol féltek?

Figyelt kérdés

Elmentem biztonsági őrnek egy helyre ami kifejezetten veszélyes. Maradjunk annyiban, hogy sok ott a balhés ember. A városban ahol jelenleg lakom állítólag ez, meg egy másik hely a legbalhésabb. Szerencsére sikerült elérnem, hogy ne kelljen ott sokat lennem, mert a cégnek van egy másik munkája is. De egy keveset ott is kell lennem. Igazából nem is a nappalokkal van a legnagyobb probléma - bár akkor is kialakulhat balhé - hanem az estékkel.


Most egy olyan helyen leszek a hónapban, ami egy telephely, és ki kell mennem onnan járőrözni időnként, elüldeni a hajléktalanokat, (ha vannak ott) meg ilyenek. Azt tudni kell, hogy azon a helyen agresszívabb hajléktalanok lehetnek, akik pl. drogoznak is.


Miután végeztem, vissza kell mennem a telephelyre. Igen ám, csakhogy be kell zárni a rácsos kaput is, amin viszont simán át lehet mászni. A hátsó részén a drótkerítés szét van szakadva, ott bejöhet akárki. Hallottam arról, hogy egyszer bejöttek hárman - más verzió szerint a környéken az egyik helyre, ahol járőrözni kell - de az ottani őr határozattan lépett fel.


Én nem vagyok az a fajta ember, aki 3 csavargóval el tudna bánni. Szerintem még 1 embertől is megijednék, tehát a menekülést választanám. Csakhogy a rácsos kapu be van zárva, arra meg nem tudom, lenne-e időm, hogy kimásszak, és elfussak.


Légyszíves ne nevessetek ki, tényleg félek, ez van.


De ez is rádöbbentett arra, hogy tovább kell tanulnom, hogy legyen egy jó munkahelyem, és erősebbé kell válnom, mert jelenleg nem tudom magam megvédeni.


Ti mit tennétek?


2022. szept. 7. 20:02
A kérdező szavazást indított:
Elvállalnám azt az estét ami ebben a hónapban ki van írva, aztán megcsinálnám a nappalis munkákat, és a következő hónapban felmondanék.
Tovább folytatnám a munkát, majd belejövök.
Még az esti munka előtt felmondanék.
12 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem kell félni, amelyik kutya ugat, az nem harap.


Nyilván észnél kell lenni és megtartani a biztonságos távolságot, de ennyire azért ne parázz már.


Ha én rendőrnőként tudok intézkedni akár 3 beszívott férfival is (kommunikáció és magabiztos fellépés sokszor elég!) akkor biztos hogy neked is menni fog. Főleg hogy a balhésabb emberek leginkább rendőrnek szoktak nekimenni és nem biztonsági őröknek egy telephelyen.


Ha viszont ennyire összerántja a gyomrod a görcs, akkor ez nem neked való munka. Keress mást.

2022. szept. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a kihívásokat, de olyan munkát nem vállalok, amiről tudom, hogy nem tudom elvégezni.
2022. szept. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

#2


Sajnos arra döbbentem rá, hogy nem vagyok egy magabiztos ember ilyen téren. Ezért is jutott eszembe az, hogy elkezdek kondizni, és harcművészetet tanulni.


Egyébként megcsináltam már ott egy pár éjszakát. De legutóbb volt egy nagydarab hajléktalan, akivel kapcsolatban talán alakulhatott volna rosszul is a dolog, ha nincs ott a kolléga (aki elvileg nem is jöhetne át), és ez elgondolkodtatott.

2022. szept. 7. 20:12
 4/20 A kérdező kommentje:
Vagyis #1-2 kommentelőnek ment a válaszom.
2022. szept. 7. 20:13
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy nem neked való, akkor másik lehetőség után kell nézni!


Bizonyos szintű kockázat azonban mindenhol van.


(Elvállaltam ugyan egy nekem nagyon is tetsző munkát, de aztán viszonylag hamar bizonytalansági tényezők sokaságával találtam szembe magam...)


Mérlegelj tehát és dönts! Munkaügyi központon keresztül közvetítettek ki? Esetleg ismeretség által? Vagy spontán keresgéltél állásportálon keresztül? Esetleg megérzéseid vezettek a keresés során?


Nekem általában a megérzéseim szoktak kiválóan működni, és így jöttek össze többször is különböző munkalehetőségek...

2022. szept. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#5


Elég rossz előérzetem van, de nem tudom, hogy ez intuíció-e vagy pedig simán csak bebeszélem magamnak a dolgokat.


Az mindenesetre szinte biztos, hogy ha azon a zárt telephelyen támadás ér, akkor nem tudom magam megvédeni.


Amúgy kaptam egy telefonszámot, egyik rokonomtól, aki érdeklődöt, így lett ez a munka.

2022. szept. 7. 20:27
 7/20 anonim ***** válasza:
Maximum egy kollégával végezném a helyedben ezt a melót.
2022. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
hát
2022. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Na hát
2022. szept. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy való őrnek már ne is haragudj. Bár tudom a neten pl itt is mindig azt írják őrnek akárki jó, pedig ez nem így van. Tarts valami önvédelmi sprayt.
2022. szept. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!