Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elvállalnád ezt a munkát?

Elvállalnád ezt a munkát?

Figyelt kérdés

Nem rég lettem munkanélküli és most találtam az otthonomhoz közel lévő munkahelyet.

Csomagolás lenne. DE 800ft/nettó órabért akarnak adni és egyszerűsített foglalkoztatásban akarnak felvenni, elméletileg 15 napig, majd változik.

Ennél, eddig többet kerestem, de ez a munkahely közel van az otthonomhoz. Viszont, valószínűleg nem élnék meg belőle.

Ti mit tennétek? Keresnétek tovább vagy elfogadnátok?

Eddig 1 munkahelyem volt, nem nagyon vagyok tisztában hogy milyen bérek vannak, de ezt nagyon keveslem.

Vagy ennyit adnak máshol is? Ilyen szerződéssel?


2021. nov. 12. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég alacsony a bérezés, de ha fejletlen régióban laksz, távol a nagyobb városoktól, akkor a hasonlóan, képzettséget nem igénylő állásoknak lehet, hogy hasonlóan alacsony a bérezése.

Gondold végig, hogy mennyiből tudsz megélni és vesd össze ezzel (itt havi nettó 128e jön ki). Illetve ha nincs más lehetőség, akkor addig elmennék ide és közben is keresgélnék tovább. Napi 6400Ft még mindig több mint a 0.

2021. nov. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ hogy állok anyagilag. Ha megtehetem hogy otthon maradjak még pár hónapig akkor nem vállalnám. Ha viszont nagyon kell a pénz akkor elvállalnàm és közben keresek munkát. Hiszen csak alkalmi, ha találsz jobbat akkor simán odébb állsz. Tényleg kevés, viszont ha közel van akkor nézd azt is hogy nem megy el annyi idő és pénz az utazásra, mert ezt is nézni kell.
2021. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából még 1 hónapon van, munkanélkülin. Csak megigértem, hogy ma adok választ.

És most össze vagyok zavarodva (sajnos, nem vagyok túl gyakorlott a munka keresésben)

Ami miatt mennék az az hogy a közelben van és 1 műszakos.

De ami miatt nem, hogy kevés a pénz és az egyszerűsített foglalkoztatás.

128.000 ft nem hiszem hogy elég lenne hogy még éljek és fizessem a rezsit stb. 😔

2021. nov. 12. 10:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3

És ha ezt nem vállalod el, akkor mik a legoptimálisabb kilátásaid munkahelyre, fizetésre?... mert erről, a legfontosabbról, nem írsz.

Amellett ez most nem is túl jó időszak munkakeresésre, év vége van, covid van.

A munkanélkülit nem kell maximálisan kimerítened, a jogosultságod nem vész el.

Ez közel van és a 800Ft/óra "elméletileg 15 napig, majd változik".

Vállald el ezt a munkát és mellette keress neked megfelelőbbet, de közben legalább nem leszel az éhhalál szorításában.

2021. nov. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Legszívesebben nem vállalnám el,csak akkor ha nincs kilátásban más.

Így ünnepek felé közeledve nem hiszem hogy el lennél öntve különböző jobbnál jobb ajánlatokkal.Szerintem próbáld ki és közben keress másik állást,ha találsz jobbat jelentkezz.Addig is legalább van egy munkahelyed,kevés bevételed és tapasztalatot is szerzel.

2021. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyük az első verziót hogy nem vállalnád el. De a munkanélküli végeztével semmi garancia sincs arra higy egyből találsz állást. És akkor ott leszel pénz nélkül. Akkor meg 100 ezer is jól jönne.

Szerintem is vállald el hiszen amúgyis alapból mégiscsak több mint a munkanélküli, utazásért se kell sokat fizetned, nem kell 2 órával munka előtt kelned mert messzi van. Másrészt e közben tudsz másik munkát keresni.

2021. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
A 800 Ftos órabérrel, napi 8 órában 6400 ft, max napi 12 órát lehet dolgozni, ez így napi 9600 Ft lenne. Alkalmiba egy hónapban 15 napot lehet dolgozni törvényesen, napi órában ez 96.000 Ft, 12 órával 144.000 Ft. A többi napon lehet feketén dolgozni. Ha lejár a munkanélküli, én úgy tudom hogy kérhetsz aktív korúak ellátását, ami nem sok ugyan, csak kb. 22.000 Ft, de mellette is dolgozhatsz alkalmi munkát, és a TB is jár mellé, úgy tudom.
2021. nov. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért is el kell vállalni, mert ahogy belépsz, rögtön fog szembejönni nyolc sokkal jobb!:)

Ez olyan mint az ingatlanvásárlás. Keresed 2 évig, megveszel valamit, másnap tele vannak a hirdetési portálok sokkal jobbakkal.

2021. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1. A munkanélküli ellátást- bár nem szokták közölni a munkaügyiben- de kérvényezheted hogy ha előbb találsz munkát, a fennálló részt is adják meg. Ergo azt az 1 hónapot még kikéred és meg fogod kapni. (De ezt neked kell kérned, mert nem reklámozzák ezt a lehetőséget)


2. Ha nincs más és kell, akkor vállald el. Közben keresel mást ezt meg ott hagyod az első jobbnál.

2021. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha abszolút nem lenne semmi más lehetőségem ideiglenesen elvàllalnàm, de amint lenne valami jobb mennék. Munka mellett gőzerővel keresnék másik állást, hogy még a próbaidő alatt meg tudjak lépni.
2021. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!