Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy provokátort hogyan kezeljek?

Egy provokátort hogyan kezeljek?

Figyelt kérdés

Hogyan tudnám elsajátítani azt a "képességet", hogy teljesen higgadtan (0 leolvasható reakcióval az arcomon) válaszoljak?

Ha számomra egy sértő dolgot mond váratlanul, azt nem tudom teljesen leplezni.


Vagy szerintetek mi a megoldás egy fenyegető, vagy egy gúnyolódó megnyilvánulásra?


2022. szept. 8. 05:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Például?
2022. szept. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pl. mondja xy értelmes, beképzelt embertársad, hogy "mindjárt pofán b*szlak!", akkor arra hogyan reagálnál?

Mi a helyes reakció egy ilyen helyzetben?

Persze védekezni a kutya is tud(ha tényleg meg akarná tenni), de szerintem megoldható pszichológiai trükkökkel egy ilyen is. Az erőszak semmire nem megoldás!


Vagy a gúnyolódásra egy példa:

"Hájas vén k*rva!" - Egy ilyenre mit reagálnál?

2022. szept. 8. 05:36
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Elküldeni az anyjába,és várni,hogy mit reagál!
2022. szept. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kérdésekkel időt tudsz nyerni, hogy A, leszereld; B, más belátásra bírd; C, leállítsd.

Pl.: "Mi lenne abban a jó, ha pofánb*nál? Miért gondolod, hogy ez a megoldás? Miből gondolod, hogy ennek nem lenne következménye? Korábban iis ez volt a megoldási módod?", stb.


A "Hájas"-ra: "Köszönöm a véleményedet, ez inkább téged jellemez".

2022. szept. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az lenne a megoldás, hogy lealacsonyodok az ő szintjére?
2022. szept. 8. 06:31
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

"Az erőszak semmire nem megoldás!"


De, erre pont jó. B*sznám állba úgy, hogy utána 1 hónapig tejbepapin élne. Én már beleuntam az emberek babusgatásába. Az ekkora taplókat úgy telibe kell verni, mint az állat. Másból nem fognak tanulni. Főleg, ha nekem ilyet mond, hogy még ő ütne meg. :D Mentő vinné el. Ilyenkor örülök, hogy a küzdősportok a hobbijaim, amióta élek, mert meg tudom regulázni rendesen az ilyen férgeket. Különben nem szívesen használom a tudásom, de ilyen embereken egyszerűen kell. Ha hiszed, ha nem, nekik is jó, mert helyreáll egy ilyen után az eszük és full más emberek lesznek utána. Ha csak hagyod vagy szájkaratézol, azzal nem mész semmire, tetűpete marad egészen addig, amíg más pofán nem veri. Addig meg ki tudja hány embert húz le lelkileg. Vannak, akik nem bírják az ilyent és képesek lelkileg megnyomorodni tőle. Márcsak emiatt is b*ssz le neki akkorát, hogy a mentő vigye el, gondolj másokra, hogy hányaknak árt még az ilyen megnyilvánulásaival.

2022. szept. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Az isteni színjátszó szöveg,lealacsonyodni a szintjére!

De egyébként zavar,ha nem szólsz vissza zavar.Máshogy az ilyet nem lehet megoldani,mint ahogy a 6os válaszoló is írja,és én is.3as voltam.

2022. szept. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valahogy magadra kell erőltetni az egyik füleden be másikon ki módszert. Az ilyeneket az élteti, ha visszaszólsz. A legjobban valóban azzal tudnád bántani, ha semmilyen reakciót nem mutatnál. Ha beszól egy ilyet hirtelen, nem baj, ha látja az arcodon, hogy betalált, utána engedd el azonnal, sőt, mosolyogva sétálj el.
2022. szept. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Biztos vagy benne?

Ha egyáltalán semmit nem reagálnék, és az illetővel úgyis találkozni fogok még (osztály, munkatárs, szomszéd stb.), akkor a teljesen 0 reakció nem biztos, hogy jó. Mert akkor megvan rá esély hogy elhiszi, hogy ezt máskor is megteheti velem szemben.


#7

Igen, azzal mindenki tisztában van, hogy valamit muszáj mondani vagy tenni. De abban nem hiszek, hogy köteles lennék beszállni a játékába, és lealacsonyodni egy ilyen értelmes, civilizált ember szintjére.


Abban biztos vagyok, hogy egy ilyen helyzetet meg kell próbálni higgadtan kezelni.

2022. szept. 8. 06:57
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem színjátszó szöveg, de ha már nagykorú vagy és lelkiismeretes, akkor nem teheted, nem mondhatod azt amit akarsz.

Még akkor sem ha az illető szerinted rászolgált, és kb. azért könyörög szállj be a játékába. Mindegy, hogy erősebbnek, vagy gyengébbnek tűnik fizikailag, ez lényegtelen, akkor sem teheted. Mert akkor el kell számolnod a lelkiismereteddel, és a bírósággal.


Pl. nem b*szhatod pofán azt, aki korábban azt mondta neked, hogy "mindjárt pofán b*szlak!". Mindenki tudja saját tapasztalatból, hogy vannak ilyen emberek. Akik ok nélkül csak úgy unalomból, vagy mert rosszul nevelték őket, vagy csak mert rossz napjuk volt, egy másik emberen próbálják levezetni a feszültséget.


A semmi reakció csak azok ellen jó, akikkel soha többé nem találkozol az életben.

2022. szept. 8. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!