Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt olyan emberek akik...

Vannak itt olyan emberek akik kívülállóknak érzik magukat a társadalomban?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem, hogy se nem proli, se nem paraszt, se nem értelmiségi vagy polgar.

Pl. olyanra gondolok, hogy 8 általánosa van, vagy akár egy értéktelen diplomája és egy gyárban robotol, miközben az ottani átlagnál jóval jobb ízlésű, kulturáltabb, teljesen más osztály gondolkodását magáénak tudó személy. Tehát a társadalmi rangja alapján egy proli, de amúgy meg nagyon nem odavaló.

Kész szenvedés szerintem így az élet... Főleg fiatalok közt látok ilyet, hogy sokkal értelmesebbek mint amire használják őket. Ugyanis ez a szar ország csak a proletár munkára épül 90%-ban, így kénytelenek jóval alacsony iq-val, eq-val, kultúrával rendelkező emberek közt sínylődni amíg ki nem égnek.

Persze ők is hibásak hogy elb_zták a tanulmányaikat, de hát fiatalok, éretlenek voltak.

Sokan csak egyszerűen lusták és 100x többre vihették volna, pillanatok alatt kitűnnek az ilyenek.



2022. szept. 8. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Tudod, én erre azt szoktam mondani, hogy a döntés mindig a tiéd. Ha valami nem tetszik, akkor jogod, és lehetőséged is van változtatni. Szerencsére nem rabszolga vagy, aki a gazdája parancsára él.


Tehát! Fel!

2022. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos az első generációs értelmiségi gyerekeknek nincs könnyű dolguk pályaválasztásnál. Nem kapnak semmi családi mintát, szociális tőkét, kapcsolatokat arra vonatkozóan, hogy merre érdemes az életben elindulni. Szüleik ha akarnak se tudnak segíteni ebben, ezért közülük tényleg csak a legtalpresettebbek illetve a zseni szintű okosak találják meg egyből a helyüket. Többiek meg sokat tevelyegnek mire saját tapasztalataikból okulva jó irányt vesznek. Vagy legtöbben még úgy se....
2022. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

Az ilyen helyzetben lévő emberek egyéni sorsa nagyon különböző tud lenni, nyilván van olyan - a kevésbé szerencsések -, akiket nehéz emberek közé sodor az élet.

De hozzá kell tenni, hogy manapság már az "eccerű" munkásemberek sem olyanok, mint 40-50 évvel ezelőtt, amikor a közművesítetlen, kulturális lehetőségektől mentes falvak népe, a 19. századi szokásokok szerint nevelkedett tömeg adta a fizikai területen dolgozók gerincét.

Ma már a "proli" ismeretterjesztő filmeket néz, külföldre (is) jár nyaralni, talán meg tud szólalni idegen nyelveken, esetleg játszik valamilyen hangszeren, késsel-villával eszik, nem csak bugylibicskával, nem az ivás a hobbija, egyszóval nem elviselhetetlen a társasága, mert polgárosodott.

Természetesen szép számmal élnek köztük olyanok is, akiket csak "bunkónak" hívunk egyszerűen, de a jelenkor munkaerőpiaci jellegzetességei lehetővé teszik a munkahelyváltást, ha ilyen szempontból nagyon fárasztó a környezet. És persze adottak a lehetőségek a magánvállalkozáshoz, külföldi munkavállaláshoz is. Vagyis nincs veszve minden a "letaszítottaknak".

2022. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, hasonló vagyok. Tudom, nem használom ki a tulajdonságaaimat, ezért tartok ott, ahol tartok.
2022. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!