Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van, akit nem igazán...

Más is van, akit nem igazán visel meg sem a nagyon meleg, sem a nagyon hideg?

Figyelt kérdés

Például az anyukám már itthon is ki vannak a melegtől, illetve télen is annyi ruhát felvesz, mint valami űrhajós, és folyton panaszkodik az időjárásra.


Én a nyári legnagyobb melegben, a ciprusi, kietlen forró tájon, pusztán is elég hosszan vándoroltam, tudniillik kedvelem a történelmet, geológiát stb., és képes vagyok elég hosszú időn keresztül, izgatottan sétálni a pusztaságban is akár, egy kis érdekességért. De csak úgy is ki szoktam menni néha élvezni a meleget. A telet is ugyanennyire bírom. Lazán kimegyek egy szál ingben a hóesésbe. Nem zavartatom magam. Azzal szoktam poénkodni, hogy biztos benne van a véremben az ókori sivatagi és déli népek vére, illetve az északi, jégbirodalmaknak és Ázsiának a vére is. :-D XD Nem szeretek mini, meg rövid ruhákat hordani, sokkal jobban szeretem a megfelelően takaró, hosszú, de szellős ruhákat nyáron is, például amilyeneket a déli népek viselnek. Amúgy gyakorlom a tummo meditációt, ami tulajdonképpen egy buddhista gyakorlat, a vadzsrajánában irányzatban van a legfontosabb szerepe, bár más irányzatokban is gyakorolják sőt, más vallásoknak is van hasonló gyakorlata. A lényege a belső hő termelése, ezáltal a kellemetlen dolgokat is kellemessé tudjuk alakítani, ilyen főként például az időjárás is, ami nyilván a névadója, illetve alapja.


Más is van, akit nem zavar, nem panaszkodik folyton az időjárásra?


Gyönyörű a nyár, gyönyörű a tél, úgy általánosságban.



2022. aug. 14. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat en a nyarat nem birom, a boltba sincs kedvem lemenni 25 fok felett.

Telen nincs bajom, feloltozom, ucsorgok az erkelyen a kavemmal siman, maximum van nalam pokroc meg minden. Csak azt nem szeretem telen, amikor utcan mar a labujjaim fagynak meg a cipoben.

2022. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy legjobban a 20-21 fokot szeretem, de jól bírom a hideget és a meleget is. Nem szoktam panaszkodni az időjárásra, semmi értelme. Télen is szoktam túrázni, főleg Ausztriában magasabb hegyeken, ahol méghidegebb van. Pár hete meg pl körbetekertem egyik nap a Balatont. Azokban a napokban volt 36-38 fok. Érzékelem hogy nagyon meleg, vagy hideg van, de nem foglalkozom vele.
2022. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Én csak a nyarat bírom és szeretem. Nekem 50 fok is lehet, semmi bajom nincs vele. Nyár a best. A tél viszont kegyetlen. Igazság szerint 20 fok nekem már hűvös. 10 fok körül már fagyok. Úgyhogy a tél, a 0 és mínuszaival kikészít. Minden egyes másodpercet rühellek, amit kint kell töltenem, mert levegőt nem bírok venni anélkül, hogy ne fagyna le az orrom azonnal, s utána a torkom, tüdőm és kész, beteg is lettem. Ez 2 másodperc alatt lezajlik. Úgyhogy yes, meleg jöhet a végtelenségig, 20 foknál hidegebb pedig bár ne lenne sose. :D
2022. aug. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a nyár sem viselt meg, pulóverben meg téli sapkában edzek majdnem minden nap, hogy jobban bírjam.


Igazából az este ami megvisel,20 fok felett nehezen tudok elaludni :v


A téli hónapokkal meg eddig sem volt gondom, bár ezek se annyira hidegek már.

2022. aug. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A meleget kevésbé bírom, a hideget viszont jól tűröm. Például simán elvagyok rövidnadrágban is, max. pulcsit veszek fel.
2022. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!