Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted igaza van Schobert...

Szerinted igaza van Schobert Norbinak?

Figyelt kérdés
"Nem sértegetek senkit, soha nem sértettem csak az igazat mondom, az elhízás árt, ez okozza a korai halált, magasvérnyomást, szív és cukorbetegségeket, agyi érkatasztrófát! Fogyjatok le, veletek vagyok, éljetek egészségesen, felejtsétek a zsíros ételeket, csokoládékat, pl milka csoki, twix, mars, sportszelet mert árt, ez öli meg a népet az elhízás" ... felettem egy kérdést neki h szabad e havi egyszer megcsalni.magunkat csokival meg extra kalória kajákkal és mondta hogy nem nemszabad még karácsonykor sem mert halálhoz vezet stb..
2022. szept. 8. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Részben igen. De hülyeség az, hogy ne ehetnél soha zsíros ételt vagy csokit, A mérték és a mix a lényeg.
2022. szept. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Eleve hazugsággal kezdődik: "Nem sértegetek senkit, soha nem sértettem"

Innentől hiteltelen. Mint mindig.

2022. szept. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem kérdés, hogy "szerintem" igaz-e, hiszen ezek tények. De Norbi ilyen megnyilvánulásai azért feleslegesek, mert azt hogy a cukortól elhizol, márpedig az elhízás káros, konkrétan 0 éves korától tudja minden egyes ember, köztük a 70es IQjú értelmi fogyatékosok is.

Ezt ő is tudja, és csak azért ismételgeti kéthavonta (általában ennél jóval prolibb stílusban) hogy legyen pár hülye, aki megint beszélni kezd róla, és a köztudatban tartja.

2022. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Az elhízással kapcsolatos egészségkárosodást bármelyik orvos meg tudja erősíteni, és ezek már annyira köztudottak, hogy nem kell S.N-nak lenni.


"és mondta hogy nem nemszabad még karácsonykor sem mert halálhoz vezet stb.."

Ez pedig b..romság.


Kérdező, linkeld be ide légyszi, hogy ezt hol kérdezted meg tőle és hogy hol van ez a válasz.

2022. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Norbival az a baj, hogy fogalma sincs hogyan működik az elhízás, cukorbetegség és hasonlók. Nem a cukortól hízol hanem a kalóriaplusztól. Ezt elég sokszor bizonyították már, hiába beszél a 3-as értelmi fogyatékosságról, ő biztos sok tanulmányt és kutatást elolvasott a témában. Ja és Norbi maga is bevallotta, hogy direkt sérteget embereket, hogy felhívja magára a figyelmet. Nincs igaza, elhízás szempontjából a mennyiségek számítanak elsősorban, nem a kaja minősége. A minőség inkább az érrendszerre, emésztésre, fáradékonyságra stb van hatással. Lehet görög félisten tested szemét kajával is.
2022. szept. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Norbi meg az eégszség, persze.


A kajáiban hosszabb az összetevőlista, mint gyógyszerek betegtájékoztatója :D

2022. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
#5 Nem lehet görög félisten tested ha szart eszel,max nem leszel kórosan elhízott. Kérdezz meg egy testepitot hogy a napi terheléses edzés mellett mennyi szénhidrátot és cukrot enged meg magának, és ki fog röhögni. Lehet nem a blikkes cikkek alapján kéne tájékozódni...
2022. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Félig igaza van.

1. Sok embert sértegetett már. Kedvencem az volt, amikor Balatonon egy vadidegen nőt lefotózott hátulról a lángososnál, aztán feltette a netre és mindennek elmondta... meg hogy a nők tehetnek arról, hogy a férfiak megcsalják őket...

2. A túlsúly LEHET oka a betegségeknek, tragikus halálnak... de nemcsak a túlsúly okozza mindezt, és rengeteg más oka lehet. Úgy állítja be, mintha a túlsúly lenne az egyetlen ok.

3. Mindenből a mérték a lényeg. Én még a mai napig eszem "egészségtelen" ételeket néha, pedig 35 kilót fogytam már és annak ellenére, hogy még mindig túlsúlyos vagyok, vannak látszólag / BMI alapján egészségesebnek számító ismerőseim, akiknél sokkal jobban az állóképességem és egészségesebb is vagyok... pl. nem kaptam el a covidot, jobban bírok egy kirándulást / edzést... pedig megeszem néha a csokit meg a chipset. Nyilván a mérték fontos, nem gyakran fogyasztok ilyesmit, igyekszem jó tápértékke rendelkező ételeket fogyasztani, elég fehérjét, rostot vinni a szervezetembe, és rendszeresen mozgok.

Ráadásul tiltja a csokit, közben meg meggazdagszik a sok agyhalott birkából, aki meg megveszi a Norbi Update muffint, csokit meg pudingot, ami tápanyagban és kalóriában nem is jobb, mint nem "ápdét" társai... vizet prédikál, és bort iszik.


Amiben igaza van: a túlsúly igenis egészségügyi rizikó, főleg a nagy mértékű túlsúly, okozhat / elősegíthet trombózist, szívinfarktust, mddőséget, és nem árt belegondolni abba, hogy milyen hatása lehet a szervezetre, és nem árt, ha az ember nem zabál össze mindent, ami adott pillanatban jól esik neki, hanem követ egy normális étrendet.

2022. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!