Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs bajom a nevemmel, de...

Nincs bajom a nevemmel, de nem tetszik, hogy léteznek mások is, akiket így hívnak. Megváltoztassam?

Figyelt kérdés

Sem a keresztnevem, sem a vezetéknevem nem tartozik a leggyakoribbak közé, ebből a kombinációból pedig csak néhány van, de akkor sem tetszik, mert olyannak hat, mint aki egy a sok közül, nem pedig olyan színben tüntet fel, hogy mindannyian egyediek vagyunk, minden egyén más. Én különösen szeretek egyéniség lenni. De a szüleim adtak egy nevet, és ezt viszont nem szeretném megtagadni. Azt sem szeretném, hogy a társadalom emiatt furán nézzen rám, hogy átneveztem magam valami teljesen másra. És a sok papírmunka, dokumentáció, bonyodalom sem hiányzik a hivatalos iratokat illetően.

Így az érdekek ütköznek egymással. Ti hogyan vélekedtek, mi lenne helyes?



2022. szept. 11. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Mondok ettől jobbat. Azt mondják, hogy a világon mindenkinek van egy hasonmása, mert annyi ember él már a Földön, hogy szinte lehetetlen olyan genetikai kombinációt létrehozni, ami még nem volt. Szerintem, ha nem Kovács Istvánnak és egyéb hasonló gyakoriságú a neved, akkor felesleges ezen agyalni.
2022. szept. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én különösen szeretek egyéniség lenni."

. Nevezhető egyéniségnek az, aki ilyen felszínes jelleggel akar kitűnni? Végülis...


És hogyan fogsz biztosra menni, hogy az új kombináció egyedi? Vagy hogy a jövőben is az marad? (ne születhetne valaki azzal a névvel)

2022. szept. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
El kell keserítselek, bármilyen nevet találsz ki, már lesz olyan ember. És nem ettől leszel egyéniség. A vezetéknevet meg nem is lehet akármire megváltoztatni
2022. szept. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

-Nevet akarok valtoztatni

-Mi a neve?

-Szar János

-Mire akarja valtoztatni?

-Bélára


:D

2022. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel Magyarországon csak anyakönyvezett nevekből lehet választani, így teljesen esélytelen, hogy olyan nevet találj magadnak, ami senkinek nincs és nem is lesz a jövőben.


Amerikában alkothatnál valami teljesen egyedit, de itt nem.


Emiatt pedig teljesen kár a macera, ha amúgy nincs bajod a neveddel. Rég gond lenne, ha az egyediség és a személyiség a néven múlna...

2022. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem a neven múlik, de örülnék, ha az is reprezentálná.
2022. szept. 11. 12:28
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha olyan nevet keresel amilyen még nincs, vagy nagyon kevés, akkor csak olyan baromságot fogsz találni, amit mindenkinek magyarázni kell, nem lehet kimondani, vagy egyszerűen baromság.

Milyen névre gondolsz, mire változtatnád meg?

2022. szept. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Van aki betesz a vezeték és keresztnév közé egy rövidítést (általában ha két keresztneved van akkor az elsőt rövidíted).

Pl. Kovács P. József vagy Nagy F. Iván

Amúgy meg nem hivatalos helyen olyan nevet használhaszt ami neked tetszik, pl egy baráti társaságban nyugodtb szívvel mutatkozhatsz be Bohn V. Ivánként

2022. szept. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, de tényleg nem lehet garantálni, hogy nem lesz senki - akár a jövőben - akit ugyanúgy fognak hívni. Én is szeretném, ha teljesen egyedi lenne a nevem, de rajtam kívül még van 1-2 ember, akit így hívnak, ezzel még együtt tudok élni.
2022. szept. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy egyedi név semmit nem változtatna meg. Nem ettől leszel kevésbé egyedi, hogy más is viseli ezt a nevet. Fölösleges is ezen gondolkodni. Az én nevemből pl csak 2 van rajtam kívül a Facebook alapján és én vagyok a legidősebb. De a barátom nevét fel fogom venni, ha összeházasodunk. A vezetéknevét veszem csak fel, mert tetszik, jobban is hangzik, na de ezzel lesz belőlem pár... Pedig nem gyakori vezetéknév, de gyakoribb, mint az enyém. Na és? Nem számít.


Exem neve Máté. Azért ilyenből van egy pár. Őt is rohadtul zavarta, ha valakinek még Máté a neve. Jól meg is szívta :D Jött az osztályba egy új srác, a neve Máté, sokkal jobban nézett ki, egyszerűen menőbb, sikeresebb volt. Az exem nagyon irigyelte és ahol tudott megpróbált vele kib.aszni. Mert ugyanazt a nevet adta az anyja :D Biztos tehet róla... Ez hülyeség úgy ahogy van.

2022. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!