Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tulajdonságra vall az...

Milyen tulajdonságra vall az alábbi?

Figyelt kérdés
Hogyha kitűzök egy célt. Majd közben nagyon rá vagyok spanolva hogy elérjem. Teperek érte mint a hülye. Majd amikor sikerül elérnem nem okoz úgy igazán örömöt mint amikor még csak küzdöttem érte. Elértem és kész. Semmilyen hatással nincs rám. Nem tudok úgy igazán értékelni semmit amikor elérem.. Nincs örömöm és sikerélményem mert olyan természetesnek és nem nagy számnak veszem miután már megvan. Itt most gondolok példának a legutóbbi magasabb pozícióért amiért 2 évig keményen melóztam és széttúlóráztam az agyam. De ez csak egy példa volt a sok közül.
2022. szept. 12. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén ezt most nem tudom megmondani , mivel ugyan így vagyok. Bármit tűztem ki, egyetem stb, sose értem el azt a flow élményt . Mindig hiány érzetem volt, tehát hiába akartam ezt elérni, nem kaptam meg a várva várt örömet. Talán te is többet és többet akarsz elérni. Valójában a cél felé éljük meg a legnagyobb motivációt. Aztán mikor elérjük, ott a semmi, nincs újabb. És megint kell valami. Ez valójában nem rossz. Szóval mindig fog hajtani valami újabb cél . Másrészt rossz is, mivel nem érezzük át az örömöt . De egy ido után az elért sikerek biztosan jelentenek valsmit :)
2022. szept. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Darius- ***** válasza:
100%

Kétféle motivacio van, kulso és belso


A belso, amikor te szeretnél elérni valamit és élvezed

A kulso, amikor a siker érdekében teszed. ( magasabb pozicio pl.)


Végeredményben a kulso sokszor megsemmisiti a belso motivaciot.

2022. szept. 13. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen igen igazatok van. Még azt kifelejtettem amit még ehhez lehetne kapcsolni.. Hogy régebben sokkal bulisabb.. lazább voltam. Most pedig úgy érzem be vagyok fásulva.. túl komolyan veszem a dolgokat. Nem szeretem a hülyeséget. Más mond valami sztorit, bolondságot.. a társaság szakad.. én meg csak pislogok.. nehezen tudok nevetni, örülni.. 28 éves vagyok egyébként. Egyedül élek.. saját családi ház stb stb. De egyszerűen úgy érzem hogy bizonyítanom kell és letenni még valamit az asztalra..
2022. szept. 13. 05:30
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a dolog. Neked inkább az út a fontos: út a célhoz, az eredményhez, mert akkor vagy aktív. Én is így vagyok vele, pedig nincs jelentős pozícióm, stb.-m.
2022. szept. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan vagyok, a pszichológusom szerint imposztor szindrómám lehet. Nekem most meg fog jelenni egy írásom egy antológiában, amire nagyon vágytam, de utána egyből megfosztottam magam az örömtől, mert arra gondoltam, hogy nem nagy szám, lehet meg se nézték, csak mindenki bejutott, aki küldött valamit, meg ilyenek. És minden eredményemmel ezt teszem.

Főleg a magasan képzett nőket érinti ez a dolog, és két típus van. Az egyik, akivel gyerekkorában elhitették, hogy értéktelen. A másik érdekes módon az ellentéte, akit túl dicsérték, bármit tett, istenítették, mindent megnyert, mindenben jó volt, felnőttként pedig semmi sem tölti el elégedettséggel emiatt.

Nem írtál sokat és magamból indulok ki, de talán ez is lehet egy válasz.

2022. szept. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Miközben küzdesz egy célért aközben kell hogy tud jól érezni magadat.
2022. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!