Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismerősnek igaza volt, vagy...

Ismerősnek igaza volt, vagy bunkó? Mjt véleményed?

Figyelt kérdés
Megváltoztattam a Születési Utónevemet(azaz keresztnevemet) és egy ismerős ma mondta a bolt előtt: "Jajj hát úgyis mindenki régi neveden ismer, úgy is úgy szólít majd mindenki ahogy ezelőtt a régi neveden... aztán egy másik ismerős pedig "ha megharagszol , ha nem én nem foglak az új neveden szólítani nekem már X.... maradsz.. a kollégáim viszont az Uj nevemen szólítanak.. 21 éves vagyok fiatal sztem még sok új ismerősöm lesz akik már az új nevemen ismernek..
2022. szept. 14. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Ismerősnek igaza van. Nekem is Krisztike maradsz.
2022. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Egy paraszt az ismerősöd. Mondd meg neki, h az új neveden szólítson. Ha mégsem teszi, te is szólítsd őt egy másik, kitalált néven.
2022. szept. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

#2:

Ja, és akkor ő is ugyanolyan paraszt lesz. Grat a javaslathoz, Tudor doki.

2022. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Az ember neve az identitása része, az a minimum, hogy úgy szólítjuk ahogy szeretné. Főleg, hogy marhára nem nehéz kérés.
2022. szept. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
A nemedet Istentől kaptad. A nevedet a szüleidtől.
2022. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Én megértem az ismerősödet.


Nekem 2 keresztnevem van (A. és B.) ahol felnőttem mindenki az első nevet (A.) vette természetesnek, úgy hívott mindenki. Nekem az nem tetszett, így kivetettem onnan hivatalosan, és már csak a vezetéknevem+B. keresztnevem látszik.


Már mindenhol a második, B. nevemen mutatkozok be, jelenlegi párom és családja is azon szólít.

Munkahelyen is B. vagyok.


Néha meglepődnek, ha mondjuk egy régi ismerősöm szájából elhangzik az A. nevem, ekkor az új ismerősöm nem érti miért hallgatok A. névre, mikor én B. vagyok.

Ilyenkor elmagyarázom neki a helyzetet és jót mosolygunk.


Párom anyukája lepődött meg a legjobban, mikor már több éve B.-ként ismert, elmentünk a szüleimhez és egész nap A. voltam.


Csak este merte megkérdezni, hogy mi volt ez az egész.

Ott is jót nevettünk ezen :)

2022. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%

Én sosem értettem az ilyen retek prosztó embereket, mint a kérdező által említettek.


Értem én, hogy "megszokta" valaki nevét, de az ember tudtommal egy intelligens, gondolkodó, alkalmazkodó lény, aki képes egy adott személyhez akár új nevet is társítani.


Az ilyen "én márpedig akkor is így szólítalak" kijelentéseket végképp nem értem. Egyszerűen nem értem miért esik nehezére és miért kell direkt megsértenie a másikat, mert hogy nem a nevén szólítani valakit az sértés.

2022. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Igaza volt, a gyerekkori nevek berögződnek.
2022. szept. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11%
Ez számomra megosztó kérdés, mert az eszem szerint tiszteletben kell tartani azt, hogy egy másik ember hogyan szeretné, ha szólítsák, ezért is mondjuk el egymásnak bemutatkozás alkalmával a nevünket. Másrészről viszont nekem csak lelkileg labilis ismerősöm változtatta meg az utónevét, mert "nem tetszett neki", de annyira gyerekesnek találtam a szituációt, hiszen volt törvényes neve, amit a szülei adtak neki, most minek kell ilyen baromságot kitalálni, ez ilyen szánalmas kísérlet arra, hogy kibújjon a bőréből.. Szóval nem tudom mi a jó válasz.
2022. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!