Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg szokás Facebookon két...

Tényleg szokás Facebookon két ezer ismerősnek lennie valakinek? Tényleg ennyi ismerőse lehet valakinek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 25. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Lehet éppen, de minek? Szerintem ahol ez "szokás", ott komoly baj van az értékrenddel.
2022. márc. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%
Nekem 5000
2022. márc. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül mindenki tényleges ismerős.

Van aki csak azért bejelöli az embert, mert van közös ismerős, vagy egy településen élnek, dolgoznak, tanulnak stb.


Van aki sportot űz belőle, mindenkit bejelöl, és sokan visszajelölik, mert vagy nekik is kell a népszerűség hamis illúziója, vagy úgy vannak vele, had örüljön.

2022. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak csoportok ahol lehet jelölgetni egymást meg embereket keresni, akikkel egymás képeit like-oljátok, hogy úgy tűnjön, hogy népszerű vagy. Így meg könnyen össze lehet szedni a 2000 embert.

Szokásnak azért nem hívnám, de vannak akik ezt csinálják.

Illetve van aki mindenkit ismerősnek jelöl, akivel valaha találkozott, annak sincs sokkal több értelme mint az előzőnek.

2022. márc. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem 1200 körül van. Nem mondanám magam hú de népszerűnek, csak egyszerűen sok társaságban megfordultam, és az évek alatt összejött ennyi. Az élő kontaktjaim száma nyilván sokkal kevesebb, a képeimen a likeok számában sem mutatkozik meg ez a magas szám (100-250 kb), messengeren pedig aktívan csak néhány emberrel beszélek.


Se népszerűséget nem kergetek ezzel, se semmi hasonló, egyszerűen csak minek töröljek egy embert, akivel valamikor találkoztam.

2022. márc. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen, társaság- és social mediafüggő lúzerek az ilyenek. Sokkal egészségesebb 400 valódi ismerőssel rendelkezni, mint 4000 facebookossal.
2022. márc. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "szokás"? Ez nem szokás kérdése, egyszerűen vannak akik népszerűbbek és vannak akik nem azok.


Én viszonylag magamnak való, nem túl népszerű ember vagyok, de nekem is van 300 ismerősöm. Pedig volt időszak pár éve, amikor letöröltem magam akkor még sokkal ötbb volt, és a legtöbb régi osztálytárs, ismerős be sincs jelölve. Új embereket sem jelölgetek különösebben.


Ha én is jelölgetnék, meg nem töröltem volna magam akkor biztos 2x ennyi lenne.

2022. márc. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amúgy vannak ismerőseim akiknek simán 1-2000 ismerősük van.


És messze nem "szosöl média függő lúzerek".


Egyszerűen csak nyitott személyiségek, sokat utaznak, sok emberrel találkoznak, rengeteg programot szerveznek. Alapból a munkájuk, hobbijuk során rengeteg embert megismernek. Így lesz egy csomó ismerősük.


Szerintem rajtuk keresztük már vagy 20-30 embert megismertem élőben. Meg az új ismeretségeken keresztül is megismertem még új embereket.


Vagy például sokat teljesítménytúrázom.


Ott sokszor hozzám csapódnak emberek, tök jól eldumálunk.


Közben látom, hogy az illető szinte mindenkivel ismerősi viszonyban vált pár szót azzal aki mellett elhaladunk.


Később láttam Facebookon, elég népszerű sok ismerőssel rendelkező arc, szervező is túrákon, részt is vesz rajtuk, blogot is ír, stb. Nyilván ezekben a körökben ismerik is.


És valahol ezt látom a kulcsfontosságúnak, hogy nyitottak, és velem mint vadidegennel is úgy állnak le beszélgetni, mint ha régi cimborák lennénk. És legközelebb is már úgy köszönnek oda, mint ismerős.

2022. márc. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Képzeld lehet. Mióta Face-ezel, 3 napja, hogy ezt nem tudtad eddig? 5000 fő a limit amúgy.
2022. márc. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Na meg alapból, az egészség nem az ismerőseid számától függ, 4000 ismerőssel is lehet szűk de jó baráti köröd, párod, gyereked.


És 400 ismerőssel is lehetsz halál magányos és népszerűtlen arc, akinek egyetlen társasága a saját szülei azok is csak azért mert nem költözik el a gyerek 30 évesen.

2022. márc. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!