Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más ismerősének/rokonának is...

Más ismerősének/rokonának is vannak hülye szokásaik?

Figyelt kérdés

Nagynéném fél éve vett új ülőgarnitúrát, mert a régi ronda és lehasznált volt.

Az elejétől fogva beterítette ocsmány műanyag fóliaszerűséggel az egészet minden oldalról, mert ez új és ha valaki enélkül ül rá, akkor kopik és tönkremegy, meg mindenki ruhája retkes az utca miatt, és azt ne az ő új drága szent ülőgarnitúrája bánja! Ő inkább behoz egy széket a konyháról és azon ül, meg a vendégeket is inkább arra ülteti.


Apai nagyanyám, aki amúgy nem szegény, a boltban, amikor le kell mérni például a banánt, akkor ő azt a kemény részt ami a banánokat összetartja leszedi és a földre dobja, mert "őt ne nézzék már idiótának, ő azért biztos nem fizet pluszba!" Kismillió tányérja van, de mindig csak ugyanazt az egyet használja, mert hát a többi koszos lesz. Emiatt nem eszek már nála, mert nekem is ugyanabban a tányérban adna valamit, miután ő már végzett az evéssel. Hiába mondtam neki, hogy majd én elmosom azt, amit én használok, nem. Koszos lesz meg nem arra való....hát akkor csak lesegesse a szekrényben...



Nálatok is van olyan személy, akinek ilyen logikátlan, vagy idegesítő szokásai vannak, amiknek kb semmi értelme? Vagy csak én vagyok ilyen emberekkel megáldva?



2022. szept. 14. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mamám pl MINDENT megeszik az utolsó cseppig, hogy ne vesszen kárba. De most nem a kajára gondolok, hanem a főzéshez használt dolgokra. Pl olajjal kiken valamit, utána lenyalja az ujjáról az olajat, Ha felveri a nyers tojást, utána a nyers tojást is lenyalja az ujjáról (amivel kiszedte a tányérból a maradékot).


De mindenkinek vannak hülye szokásai, nekem is. Én pl képes vagyok átrendezni a ruhaszárítón a ruhákat, ha párom teregetett és nem úgy, ahogy én szoktam. Vagy a tisztítószerek, tusfürdők, stb csak márkával és mintával kifelé nézhetnek, nem lehetnek elfordulva. A múltkor olyan tejet vettünk, amin egy kutyus volt, az is csak úgy lehetett a szekrényben is és a hűtőben is, hogy a kutyás oldal volt kifelé.

2022. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nővéremék a vendégekkel meg mindenkivel mamuszt húzat, mert náluk a padló a nappaliban olyan tiszta, hogy arról enni is lehet! Mondtam neki, hogy akkor egyen róla.

A bxott nagy szőnyegre a szoba közepén meg rá sem lehet lépni még mamuszban sem, mert az nem arra való szerinte, az dísz.


Anyám hülye szokása az, hogy ha valami kifogyóban van a hűtőben, akkor hagy benne még egy kicsit, hogy nehogy neki kelljen kicserélni vagy kidobni.

2022. szept. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"képes vagyok átrendezni a ruhaszárítón a ruhákat, ha párom teregetett és nem úgy, ahogy én szoktam" anyukámnak is ez a mániája :D + ugyanez még a tányérokkal: miután én végzek a mosogatással, ő átpakolja a tányérokat, hogy úgy álljanak, ahogy ő szereti
2022. szept. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleimnél volt egy szoba ahova csak nézelődni mehettem be, bútorok, festmények, emléktárgyak szépen berendezve mint egy múzeum, csak éppen lakohelységként nem funkciónált senkinek.
2022. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Aranyos szokásai vannak a rokonainak, tetszenek, úgyhogy át is veszem őket, köszönöm, és pusziltatom őket!
2022. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, ha te lennél az ő helyükben, ők még a tiedben, akkor ők ugyanez lenne fordítva.
2022. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi mindenkit megkérünk, hogy fertőtlenítse a kezét (utcán) vagy otthon mosson kezet mielőtt a gyerekhez nyúl. Ők meg bolondnak néznek emiatt minket. Mi se szeretjük, ha más a büdös, izzadt zoknijában mászkál, főleg a szőnyegen. Aztán meg oda fekszek le játszani a gyerekkel. Papucs. Ha nem hoznak, akkor van nálunk vendégpapucs. Mi is viszünk, ha vendégségbe megyünk. Ki tudja, mennyire van tisztaság, nem akarok mindenféle kajamaradékba, vízbe lépni, azt se lehet tudni, mennyire hideg a padló.

Mi se szeretjük, ha pizsamában, otthoni ruhában oda kell lefeküdnünk a kanapéra, ahová más utcai ruhában ült le. Csak mi fordítva csináljuk: ha nincs vendég, akkor takarjuk le, rendes bútorhuzattal, vagy pokróccal, nem műanyag fóliával.

Nagymamámnál voltunk egyszer, (a még súlyos) covid miatt csak utcán sétáltunk, mivel pici baba volt nálunk, ő meg nagyon öreg, maszk mindenkin. Aztán, mégis úgy alakult, hogy be kellett mennünk hozzá rövid időre. Belépünk az ajtón és letépi magáról a maszkot. Erre kérdezzük, hogy akkor most ez hogy? Hát a híradóban azt mondták, hogy otthon biztonságban vagyunk a vírus ellen...Bár ez lehet nem hülye szokás, csak szimpla demencia.

2022. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Mindenkinek, minden embernek van.
2022. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy félti, kíméli az új ülőgarnitúrát, de ez túlzás. Az okés, hogy valami pléddel vagy akármivel letakarja, és arra lehet ülni, azt meg ki lehet mosni, a kárpit nem koszolódik, funkcionálisan mégis kihasználjátok.


Megértem, már csak azért is, mert pl. a bkk-n hajléktalanok is utazhatnak mocskos ruhával, talán belehúgyoznak a székbe, amit ritkán mosnak, így ki tudja, milyen tiszta lesz utána a ruhánk.


Cipőlevétel is teljesen természetes, hiszen az utcán aztán minden van, és azt be lehet hordani.


Egy ismerősöm elvárja, hogy a férfiak is ülve pisiljenek a vécén, és ezt teljesen magamévá is tettem (kivéve közvécé), de ennek racionális magyarázata van: a mikrocseppek mennek mindenfele.


Ismerek valakit, aki úgy áll neki a kajakészítésnek, hogy az az első művelet hogy meggyújtja a gázt, aztán kezdi el klopfolni a húst, majd kirántani, stb. sőt, esetleg már az olajat is felteszi egyből kis lángon.

Na meg egész nap égeti a gázt, és vizet forral benne a mosogatáshoz, nem mintha nem folyna melegvíz a csapból.


Mosogatásnál pedig először a legmocskosabb lábast, majd a tányért mosogatja el, és a mocskos vízben utoljára a kanalat, természetesen mosószer nélkül, kézzel, vagyis az evőeszközök mindig ragadnak.


Az én bogaram meg az, hogy összegyűjtöm a mosogatnivalót, akár több napit is, és egyszerre mosogatok sokat, amivel sok vizet és mosószert lehet megtakarítani, (de mégis tiszta minden).

2022. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!