Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen savanyú az átlag...

Miért ilyen savanyú az átlag magyar?

Figyelt kérdés

Valahányszor hazatérek egy külföldi utazásból, legyen az szegényebb vagy gazdagabb ország, az első benyomás egyből az, hogy itt mindenki pesszimista, savanyú, rossz ránézni az emberekre például a metrón.


Nyilván megvan az oka az átlagnak, hogy miért legyen ilyen, de brutális érzés ide visszajönni.


Ti hogy vagytok ezzel?



ápr. 28. 07:18
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos ez ilyen... Nyilván legtöbben az anyagi helyzetük miatt. Nekem sem átlag feletti a fizetésem, albérletben élek, de mindig találok valamit, aminek lehet örülni. Igyekszem a legjobbat kihozni mindenből. Mindenkinek , nekem is vannak rosszabb napjaim, de aki ebbe ragad és állandóan panaszkodik, azon nem lehet segíteni. Sokan szeretik játszani az áldozatot, versenyt űznek abból, h kinek rosszabb és miért. Nem értem az ilyen embereket... A magyar ember sajnos ilyen. Tisztelet a kivételnek. Ahogy a mondás is tartja, addig nem fáj eléggé, amíg csak panaszkodik az ember, de nem változtat.. Persze vannak helyzetek, amikor megértem ezt a dolgot, de ez ritka.. Na meg a másik,h mindig más a hibás...
ápr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
71%

Transzgenerációs gondolati torzítások, tanult tehetetlenség, kilátástalanság, bizalmatlanság, önbizalomhiány, a felelősségvállalás hiánya.

Dr. Csernus remek interjút adott nemrég ezzel kapcsolatban.

Változást ne várj, mert ahhoz az egyénnek kell változtatnia. Csak sajnos mindenki a másikra vár.

Ezt nem tudja sajnos a magyar megérteni.

ápr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
55%
Mióta ez a kormány van, mi okunk van a boldogságra?
ápr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
40%

Csernus legújabb könyvét érdemes elolvasni, abban minden benne van.

A magyar semminek sem tud örülni, minden kevés neki.

ápr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
63%

Akik a mostani helyzettel indokolják, azok nagyon el vannak tévedve, ezelözz 50 évvel ugyanezt lehetett látni, MO-on ha valaki nem ílyen búvalbélelt arcot vág, arra úgy néznek, mint egy világcsodára.

Külföldön meg az emberek vannak annyira jólneveltek, kulturáltak, hogy a magánéletüket nem viszik mások közé, és normális képet vágnak

ápr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
56%

Hogyan vonsz átlagot emberekből?


Nem lehet, hogy a saját érzéseidet vetíted ki? Én többnyire jókedvű embereket látok.

ápr. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
27%
Ez engemet is megdöbbent. Sokszor írtam ki kérdést én is a témában és nem egy választókban fejtettem ki hogy engemet is nagyon zavar ez a magyarfrusztrált magyarbesavankásodott búvalbaszott hozzáállás. Gúnyosan szoktam megjegyezni, hogy ha egy ember leszületik a földre akkor kap egy kézikönyvet. A magyar ember leszületési kézikönyvében az van, hogy te magyar vagy, így frusztráltnak savanykásnak és negatívnak kelll lenned. És ezek az emberek ezt magukra nézve kötelező jelleggel elismerik. Apám disszidens kanadai osztálytársa mesélte hogy amikor az ott született és nevelkedett lányát elvitte egy helyi magyar közösségbe a lány is megjegyezte, hogy ezeknek az embereknek mi bajuk volt.? Én ezzel a tulajdonsagggal hogy “magyar vagyok kötelezően búvalbaszott vagyok” nem tudok azonosulni. Nem vagyok ilyen. Sajnos hajlamos vagyok ezeket a besavanyodott magyarfrusztrált embereket kigúnyolni.
ápr. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
22%
Itt ez a természetes,az volna furcsa ha nem így volna.
ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
70%

Én 53 éves vagyok, a 90-es években már fiatalon jártam néhány európai országban, de akkor még valahogy ezt nem tapasztaltam, sok helyen barátságos segítőkész nép volt a magyar. Most is vannak ilyen régiók, de ha általánosítunk, akkor bizony itt nagy a baj. Külföldről hazajönni ide döbbenet és mindegy, hogy milyen országból!

Sajnos ahogy előttem leírták, nagyon rossz az ország mentálhigiénés állapota tisztelet a kivételnek.

Remélem nem sértődtök meg, mert csak viccnek szánom az Üvegtigris ominózus jelenetét, amiben azt mondják:

"Itt mindenki hülye?

Itt? Mindenki!"

Egyébként pont ez a film a tipikus magyar mentalitás, sorstalanság, állóvízben dagonyázás jelképe.

ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
30%
Nem elég reprezentatívak az adataid. Metró eleve csak a fővárosban van, ami köztudottan az ország pöcegödre.
ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!