Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számodra mit jelent a szeretet...

Számodra mit jelent a szeretet,hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 14. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Onzetlenul.
2022. szept. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Önzetlenül, de elég nehéz.
2022. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KZitus ***** válasza:
100%

Szia

A napokban hallgattam egy előadást a szeretetről. Ott elsősorban a házpárok közötti szeretetről volt szó, (persze az általános emberi kapcsolatokra is igaz), nagyon érdekes szempontból.

A szeretet tulajdonképpen munka, mert minden embernek dolgoznia kell azon, hogy a másik emberrel jó, szeretett kapcsolatban legyen. Tehát ha azt akarom, hogy szeretetet kapjak, először nekem kell tennem azért, hogy a másik embert a kedvesség, szeretet kimutatására ösztönözzem a tetteimmel.... érdekes megközelítés ez, de ha mélyen elgondolkodunk ezen, ennek működnie kell.

Sajnos a mai ember inkább a másiktól vár el szeretetet, és keveset gondolunk arra mi mit tettünk azért, hogy szeretetet, törődést kapjunk. És ezen a ponton eljutunk Krisztus tanításához, miszerint nagyobb boldogság adni, mint kapni. Ebben az a csodálatos, ha mindenki adna magából(kedvességet, törődést, figyelmességet...) akkor tulajdonképpen mindenki csak kapna.

2022. szept. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez gyönyörű volt!:)
2022. szept. 14. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jókat kell gondolni az illetőről, jóhiszeműnek kell lenni.
2022. szept. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, előző vagyok, nem fejeztem be. És a többi (tőrődés, stb.) már magától jön ebben az esetben, kölcsönös igény esetén.
2022. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:
100%

#6

sajnos itt bicsaklik meg az emberek szeretete, amikor azt gondoljuk "kölcsönös igény esetén."

Krisztus ezt másként tanította: »Szeresd felebarátodat, mint önmagadat«” Máté 22:34–39. Itt a krisztusi szeretet nincsen feltételhez kötve. Akár házastársról, akár rokonról...embertársamról van szó. Krisztus sem kötötte feltételhez, amikor a bűnös emberiségért hatalmas szeretetéből fakadóan odaadta életét értünk.

2022. szept. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7

valahogy úgy értettem a kölcsönösséget, hogy amit a másik nem vesz zaklatásnak, hanem kölcsönösen igényük van rá.

2022. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 KZitus ***** válasza:

#8

létezhet olyan ember, aki a szeretetet (nem zaklatást), kedvességet, figyelmet, udvariasságot, segítőkészséget zaklatásnak tekinti.

Azt hiszem te valami egészen másra gondolhattál, amit nem fejtettél ki.

Van az aranyszabály, amely talán ezt jobban megmagyarázza, mint az én próbálgatásaim:

Máté 7:12

"Ezért mindazt, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is tegyétek meg velük, mert ez a lényege a Törvénynek és a Prófétáknak.", vagy ahogyan Lukács jegyezte le: "És ahogy akarjátok, hogy az emberek veletek bánjanak, ugyanúgy bánjatok ti is velük." Lukács 6:31

2022. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Számodra mit jelent a szeretet,hogyan kell csinálni?"


Egyszerűen csak meg kell élni, nem kell filózni meg gondolkodni! Amikor lehetőség van rá, hogy segíts a másikon, akkor segíts!!!! Ennyi!!! Ez a felebaráti szeretet. A személyválogatás és ítélkezés nélküli feltétlen szeretet.

2022. okt. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!