Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudok változtatni a...

Hogy tudok változtatni a személyiségemen/viselkedésemen?

Figyelt kérdés

Alapvetően én egy nagyon kedves és jólelkű férfi vagyok, illetve ez mellett visszahúzódó és félénk is.


Általában minden emberhez kedves vagyok, mindenkinek segítek, akinek csak tudok.


Viszont úgy érzem, hogy a mai világban ennek nincs értelme, egyszerűen olyan szinten visszaélnek ezzel az emberek, hogy hihetetlen.


Például a munkahelyemen gondolom. Egyszerűen úgy érzem, hogy nem tisztelnek, és valahogy le is néznek ez miatt.


Vannak napok, amikor az agyamat felcseszik itthon vagy mondjuk a boltban, ilyenkor nagyon mérgesen megyek be a munkahelyemre, ez látszik is rajtam, ilyenkor egyből mindenki köszön meg valahogy másképp áll hozzám...


Tehát szeretnék kijönni ebből a szerepből, és szeretnék egy "hideg", mogorva ember lenni, hogy ne higgye azt mindenki hogy bármire megkérhet és ugrok neki vagy olyat is megcsinálhat velem, amit senki mással nem csinálna, vagy mondjuk rajtam mer viccelődni, mert ez is nagyon sokszor előfordult, hogy rajtam viccelődnek.


2022. szept. 15. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Kedvesnek lenni lehet úgy is, hogy nem vagy tutyimutyi.

Azért gondolják azt, hogy bármire megkérhetnek és ugrasz nekik, mert vlaószínűleg így van. Attól még, hogy nemet mondasz, ha nem fér bele, még lehetsz kedves, figyelmes és segítőkész ember.


Amire neked szükséged van az határozottság és tartás.

2022. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

"Általában minden emberhez kedves vagyok, mindenkinek segítek, akinek csak tudok.

Viszont úgy érzem, hogy a mai világban ennek nincs értelme, egyszerűen olyan szinten visszaélnek ezzel az emberek, hogy hihetetlen."

Akkor segíts, ha az szívből jön és magadat nem hátráltatod vele. Ne azért segíts, hogy másoknak megfelelj. Nem kell senkinek megfelelni, magadnak csak. Ha nem szeretnél valamit megtenni, ne tedd.



"Tehát szeretnék kijönni ebből a szerepből, és szeretnék egy "hideg", mogorva ember lenni, hogy ne higgye azt mindenki hogy bármire megkérhet és ugrok neki vagy olyat is megcsinálhat velem, amit senki mással nem csinálna..."

Nem kell felvenni egy szerepet, hogy te akkor innentől hideg, mogorva leszel. Ha nem esik jól segíteni, ne segíts. Ha jól esik segíts. Minden embernek vannak határai. Állítsd fel a saját határaid. Úgy is lehet kedvesnek lenni, ha nemet mondasz valakinek. Nem leszel kevesebb tőle, ha nemet mondasz olykor. Azzal tudsz "kijönni ebből a szerepből", hogy mindig megfogalmazod magadnak, hogy mit szeretnél. És nem lesz az később, hogy csak azért segítettél, hogy megfelelj és megmaradj az emberek szemébe jófejnek.

2022. szept. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Én úgy szeretek segíteni, hogy én ajánlom fel. Így kevésbé vagyok kihasználható.
2022. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt érdemes lenne elolvasnod: [link]
2022. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!