Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire fontos a vezetés? /autó/

Ennyire fontos a vezetés? /autó/

Figyelt kérdés

Letettem a jogsit 2 éve, azóta nem vezettem. Nem volt ki mellém üljön és gyakoroljon velem, egyedül pedig nem mertem menni.


Valószínűleg biztos megtudnék tanulni vezetni, de nekem az is biztos hogy jóval több gyakorlásra van szükségem mint másnak.


Most pedig rám van erőltetve, hogy márpedig kell autó, kell vezetni. Most elkezdene velem gyakorolni.

El sem tudja képzelni, valakinek hogy nem mehet, mert ő elég hamar elég jól belejött. Nem egy kategória vagyunk.

Nekem ezzel semmi bajom, büszke vagyok rá. Jó lenne vezetni is megtanulnom nekem is, de úgy igazán, csak nem is tudom.

Lehet az első 3-4 órát megint oktatóval kellene kezdeni, utána pedig vele gyakorolni.


Vélemények, tanácsok jöhetnek. De az elkeserítő kommenteket hagyjátok, így is elvagyok, mert nem ez az egy problémám van.


2022. szept. 16. 06:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell, hogy valaki ott üljön melletted gyakorolni?

Sokkal jobb, ha saját magad kezdesz ráérezni, nem ugat bele senki, magadtól jössz rá dolgoka. Ha valamit nem tudsz, nyilván meg lehet kérdezni, de ahhoz nem feltétlen kell oda melléd senki. Mondjuk ennyi kihagyás után az oktatótól órát venni jó ötlet, de utána vezethetsz egyedül.

2022. szept. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta vezetek, vagy inkább vezetgetek. Hosszabb útra igényem van társaságra. El tudnék vezetni egyedül is, de sokkal nyugodtabb vagyok, ha van más is mellettem. Már persze, ha társaságnak jön nem oktatónak.

Én is nehezen rázódtam bele, nehezen tudok sokáig egy valamire figyelni anélkül, hogy ráfixálódnék valamire. Így nekem pl plusz koncentrációt igényel, hogy ne csak kövessem az előttem menőt, vagy ne kalandozzanak el a gondolataim. Ehhez jó a társaság, akivel a beszélgetés fennt tartja a figyelmem.

Mások vagyunk. Ha amúgy is bizonytalan vagy magadban, akkor mindenképp olyan embert ültess magad mellé, aki normálisan képes kommunikálni. Aki nem kioktató, nem érzed magad hülyének mellette. Mert az végképp el tudja venni az ember minden önbizalmát és kedvét.

2022. szept. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Én szerintem az autozas igenyes dolog, onallosag, siker latszatat kelti es kenyelmes is. De kornyezetterhelobb mint tomegkozlekedni es ha belegondolsz hogy egy kocsi ara 3 millio minimum plusz biztositas fentartas benzin, akkor havi 100 ezerre is kijon a koltsege ( az auto arat is leosztva). Eroltetheti a parod, de maris koltsegekbe rangatna. Biztos hogy ezt a havi 100 ezret arra akarod kolteni hogy eljuss A-bol B-be?
2022. szept. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

" El sem tudja képzelni, valakinek hogy nem mehet, mert ő elég hamar elég jól belejött. Nem egy kategória vagyunk."


Ez elég bunkó hozzáállás,ezzel csak az önbizalmad rombolja,ne halgass rá! Pár utat kellene megtennetek együtt, egy türelmes normális emberrel,pikk-pakk belejönnél.

2022. szept. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valóban jót tenne,ha elmennél oktatóval vezetni. Nem mindenki alkalmas a közlekedésre ennyi idő után. Én elloptam a fater autóját gyerekkoromban és úgy vezettem tizen evesen, jól el is vertek, 18évesen volt jogsim, onnantól en vezettem a család autóját majd 24évesen lett saját verdám.

Én szerettem egyedül tanulni

2022. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hellmano ***** válasza:
54%

Szerintem meg nagyon sokan nem alkalmasak a vezetésre és mégis ott vannak az utakon... gondolok itt olyanokra, akik csak elindítani tudják a kocsit és addig tudnak "vezetni", amíg minden a legnagyobb rendben zajlik, tehát csak tényleg vezetni kell, de ha történik valami az úton például egy akadály, amit esetleg csak tolatva tudna megoldani bepánikol és elszáll a vezetési tudománya. Értitek mire gondolok, amikor nem hétköznapi dolgok adódnak az úton hirtelen és nem tudja megoldani, mert ő csak "vezetni" tudja a kocsit, amikor egyenesen kell menni meg néha fordítani a kormányt.


Ha te nem érzed, hogy tudsz vezetni, akkor jobb ha oktatót is igénybe veszel pár órára, amíg visszazökkensz az élményhez, hogy te irányítod a kocsit..nem uralod, mert ahhoz jó pár év vezetés kell, de legalább tudod irányítani azt, majd belejössz valamikor, ha érzed nem megy, akkor nem kell erőltetni a párod kedvéért meg főleg nem. Vannak emberek, akik alkalmatlanok a vezetésre ilyen mondjuk anyukám is, nem is vezetett soha, mert alapból nem ért hozzá, hogy terelje a kocsit. Amúgy én akinek nem sikerül a gyakorlati vizsga 3 próbálkozás után felfüggeszteném egy évre, hogy jogsit kapjon. Ismerősöm 9.-re rakta le anno a jogsit 3 kocsit tört össze, mire manapság már elvezeti, szerencse, hogy nem okozott olyan balesetet, amiben valaki megsérült, de ez csak épp a mázli, hogy mindig a saját kocsiját törte össze.

2022. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miert kell valaki melled? Elmesz olyan helyre ahol ritkan mennek a kocsik es ott gyakorold, a parkolast is
2022. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Mas az ha valaki béna de annyira szeretné csinalni, hogy gyakorolni is hajlando. Es megint mas ha valaki szorong az autovezetestol. A szohasznalatodon latszik. "Nem mer", "eroltetik". Szerintem utobbi esetben hagyd.
2022. szept. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Na, de ki erőlteti rád, és miért?
2022. szept. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!