Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyszerre...

Miért van az, hogy egyszerre csak egy dologra tudok koncentrálni, a többire nem tudok még tudomást se szerezni?

Figyelt kérdés

Többször észre vettem a suliban, hogy a dolgozatírás vagy a csoportmunka közben ha a tanár vagy egy osztálytársam beszél, nem figyelek, csak a saját teendőimre koncentrálok, minden mást szinte meg se hallok. A pénteki matekdoga közben (sin, cos tétel) vki kérdezett az utolsó feladatáról; így voltak megadva az adatok a háromszög oldalairól: 5,6 és 10 cm. Azt hittem hogy 5.6 cm és 10 cm van csak megadva és megkérdeztem a tanárnőt, mire mondta, hogy már más is megkérdezte és válaszolt rá (mind a 3 oldal meg volt adva 5 cm, 6 cm és 10 cm.) Ettől függetlenül ötösre írtam meg.

Osztályfőnöki órán csoportmunka volt, a teremdíszítés miatt és közben megkaptuk a tanév rendjét. Csináltam a plakátot és feltűnt, hogy a tanárnő kezében van ilyen papír és megkérdeztem hogy kaphatok-e én is. Kiderült hogy ki lettek már osztva és ott volt a padomon egy papír amit előtte nem is vettem észre.

Az osztálytársaim többször is megjegyezték, hogy nem figyelek oda, ami engem mostanság nagyon idegesít. Mindig is ilyen voltam, a figyelmem nagyon gyorsan el tud terelődni. Ha nem érdekel egy tanóra, akkor elmélyülök a saját gondolataimba és olyan, mintha ott se lennék az órán, helyette egy más helyen.

A jegyeimen ez nem látszik, minden évben ötös tanuló voltam. Idén érettségizek, ezért is szeretném kérdezni, hogy vajon ez nem fogja befolyásolni az érettségi eredményeimet a koncentrációs hiányom? Mit tehetnék ellene?



2022. szept. 18. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségin nagy szükséged lesz erre a képességedre: csak a vizsgafeladat megoldására koncentrálni.
2022. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: az a baj, hogy pl. a nyelv hallásértés részénél nem tudok egyszerre a szövegre és a hallgatásra koncentrálni... Ez abból a szempontból rossz, hogy nyelvvizsgázni is szeretnék + német emelt érettségire készülök. A hallásértést akár hányszor próbálom, még középszinten se érem el a 80% feletti eredményt. Hasonló nálam a szövegértés rész is (magyarból is), az is gyengébben megy. :-/
2022. szept. 18. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj ezzel, nem is kell kapkodni jobbra-balra. Sokan csak hiszik, hogy tudnak több felé koncentrálni, valójában meg aztán felszínes mindenhol a munkájuk.


A nyelvnél a hallás utáni szövegértés/feladatok az teljesen más tészta, azok így együtt EGY DOLOG, amire koncentrálni kellene. Ott más lesz a gond, nem ez.

2022. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Mert pasi vagy. Egy nő tud egyszerre pulóvert kötni, főzni, a gyerekre figyelni és közben a barátnőjével csevegni. Őket erre predestinálja az agyműködésük, a férfit arra, hogy egy adott feladatra koncentráljon minden idegszálával. Így tudott vadászni, így tudja a problémákat megoldani, előre látva elkerülni, stb.
2022. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!