Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme több nyelvet...

Van értelme több nyelvet párhuzamosan tanulni, vagy jobb egyszerre csak egyre koncentrálni?

Figyelt kérdés
Ha van sok időm.

2020. nov. 15. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább koncentrálj egyre, ha többet tanulsz egyszerre akkor össze is tudod őket téveszteni ami nem jó a tanulás folyamatának.
2020. nov. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez emberfüggő, de azt mondják a poligotok, hogy ha mindenképpen többet akarsz tanulni egyszerre, akkor olyanokat tanulj amiknek semmi közük egymáshoz. pl spanyol-portugál kombó helyett spanyol-kínai. így tuti nem lesznek olyan hasonlók hogy összekeverd a kettőt
2020. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Igazából a suliban is két nyelvet tanulok egyszerre. Bár otthon egyedül persze más. De inkább koncentrálj csak egyre, az a tuti.
2020. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ez mindekinel mas. Nekem pl nehez kettot tanulni. De ha logikusan felfogod, gimiben is ket nyelvet kotelezo tanulni. Bar teny is, hogy az egyik altalaban mindig jobban megy a masiknal. :D

En most az angolt videojatekokkal es olvasassal, filmekkel probalom fenntartani es egyben fejleszteni is. De emellett munka miatt muszaj a nemetet tanulnom, amibol sokkal alacsonyabb szinten allok jelenleg. Na most ennek az az eredmenye, hogy mivel sokban hasonlit szamomra legalabbis a ketto, az angolom fejlesztese zavarja a nemetem tanulasat. Ergo, mixelem a ket nyelvet, es altalaban nemetul kezdem a mondatot, de angolul fejezem be, mert azon jobban megy a gondolkodas egyelore. Igy ugy erzem mindkettobol egy helyben toporgok. Valaki meg harmat tanul egyszerre. En azt mondom hogy csak fokozatosan csinald, tehat juss el egy stabil szintre az egyikbol pl a2, es aztan csatlakozz be a masikkal. Tehat ne ugy csinald hogy egyik nap ezzel, masik nap azzal. Mert ugy katyvasz lesz szerintem. Kiveve ha pl az egyik nyelv angol, a masik mandarin. Ugy nehez ossze teveszteni.

2020. nov. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem attól függ, hogy mennyire hasonló a két nyelv. Nekem például a spanyol és a francia nem ment egyszerre, mindegy összekevertem őket. Viszont az angol-francia, vagy angol-spanyol párosítással már nem volt gond.
2020. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Nincs jelentosege altalanos tevhit egyike, hogy nem lehet egyszerre tobb nyelvet tanulni.
2020. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!