Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen személy valóban...

Az ilyen személy valóban lusta és ha igen ez miért baj másoknak miért szólják meg érte?

Figyelt kérdés
Ha ez a személy dolgozik, ápolt és a lakását is rendben tartja, viszont ezen kívül a szabadidejében semmit nem csinál
2022. szept. 18. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ezt honnan tudják mások?
2022. szept. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kroms ***** válasza:
100%

"Az ilyen személy valóban lusta (?)" - Attól függ, hogy mit dolgozik és mennyi szabadideje marad mellette. Ha heti 20 óra távmunkát végez csak, akkor jó eséllyel lusta, de ha 40 óra +utazás van, akkor már nem biztos, mert ugye ebben az esetben csak a hétvége lehetne neki igazán szabad.

"ha igen ez miért baj másoknak miért szólják meg érte?" - Mert így próbálják a saját életstílusukat jobb színben feltüntetni és másokkal is elfogadtatni. Aki elégedett azzal, ahogy a saját életét éli, az nem foglalkozik másokéval.

2022. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyári munkás és azért tudják ezt róla mások mert szoktak beszélgetni, igaz mióta beszólogattak neki azóta inkább már csak velem beszél mert én nem itéltem el az életstílusát.
2022. szept. 18. 15:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lusta, mert a saját energiáját, szabadidejét - hiába is szeretné, - nem oszthatja be más helyette! Ha neki így teljes az élete, akkor éljen így, - akinek meg nem tetszik ez, az tegyen rendet a saját életében és ne másokat csesztessen!
2022. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Mi ez a sok lustaságmániás kérdés mostanában?
2022. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A zembereek nem tudják elgondolni sem sok esetben, hogy ki mit dolgozik pl.: egy gyári munka keretén belül. Így csak a saját életük mentén tudnak ítélkezni a másikról is. Nem tudják elgondolni, hogy pl.: nehéz fizikai munkával jár ez az egész, és emiatt cselekszik otthon úgy az illető, ahogyan. tehát nyugi: a társadalom tudatlansága miatt van ez.
2022. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én nem fizikai munkát végzek, hanem ülő irodait, de mivel napi 3-4 oram elmegy csak az oda vissza utazásra, 8-9 órát pedig a munkahelyen töltök heti 5 napot, a maradék szabadidőm legalább felet elveszik a kötelező dolgok otthon (főzés/ takarítás stb), ezért a másik felében bármennyire is szeretnek hude izgalmas aktív életet élni , de az esetek nagyon nagy százalékában pihenek a nappaliban (olvasás/ filmezés stb). Időnként tervezek hétvégére programot , de nagyon sokszor szimplán jólesik nem emberek között lenni és nyugodtan “csak” otthon lenni. Mielőtt még bárki írna , hogy ő ettől 153637x többet és nehezebb munkát végez és ennek ellenére képes még 253636x különböző dolgot csinálni a szabadidejében, annak üzenem , hogy hajrá nyugodtan, de meg kene érteni , hogy minden ember más és más és ez egyénenként változhat , hogy kinek mi a teherbírása, hogyan tud feltöltődni , mi az ami valóban kikapcsolja és segít neki egyensúlyban maradni. Kérdező ez a mai 21. Századi mániákus produktivitási mánia , hogy ha nem pörögsz ezerrel állandóan , akkor meg vagy bélyegezve. Márpedig ha valaki gyári munkás , sokat dolgozik, a szabadidejében a környezetet , saját magát megfelelően tisztán tartja /ellátja stb. , akkor ne legyen már leszólva meg lustanak bélyegezve , hogy ha az ezek utáni kevéske szabad idejében szeret csak otthon ellenni.
2022. szept. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért érdekli ismerosodet mások véleménye? Én is - meg gondolom mindenki- kapott már burkolt vagy nyílt megjegyzést. Egyik fulemen be a másikon be, illetve nem szabad belemenni a versengés helyzetbe. En: Ismerősöm aki mindig foz: "három fele kaját csináltam...." és Te? Nem főztem, a közeli kifozdebol hoztam.... Másik helyzet: "Hazamegyek munkából, gyorsan eszek aztán megyek a másik munkahelyemre, este érek haza. Hétvégén meg takarítani járok. Te mit csinálsz meg a munkád mellett? Nyugodtan higgadtan. Egy munkahelyem van. Pont. Semmi mentegetozes magyarázkodás. Ennyi.
2022. szept. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!