Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet felállítani...

Hogyan lehet felállítani saját határainkat?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista fiatal vagyok, nehéz gyermekkorral a hátam mögött, ebből kifolyólag nagyon maximalista személyiség.


Bármilyen lehetőség adódik úgy érzem nekem a maximumot kell kihoznom magamból. Jövőmre vonatkozóan úgy érzem nagy dolgokat kell véghezvinnem, "jobbá tenni a világot" (de ez nem azt jelenti, hogy alkalmasnak találnám magam rá, de valamilyen szinten kötelességemnek érzem).


Realistának tartom magam, és nagyjából ismerem a határaimat, de mégsem tudok egy adott feladatnál vagy szituációnál korlátokat szabni magamnak és ezáltal plusz terhet rakok saját magamra.


Hogyan lehet felállítani reálisan azokat a korlátokat, amik nem engedik, hogy túlvállaljam magam, amit sok esetben nem feltétlen tudok megugrani, amelyet végül kudarcként élek meg, függetlenül attól, hogy a munkámnak van eredménye?


Egyre többet akarok és azt veszem észre egyre jobban lehetetlen, realistaként is abszurd dolgokat tűzök ki magam elé.



2022. szept. 25. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
A maximalista ember nem tűri a kritikát, azaz ezzel kell megküzdeni: maximálisan fogadd el a kritikát, bárkitől, főleg magadtól. Ez nem jelenti azt, hogyha elfogadod, akkor aszerint is kell tevékenykedni, de nem szabad további terhelést tenni magadra egy kritika miatt.
2022. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nemcsak a kötelességeidet teljesíted, hanem élsz a jogaiddal. Főleg munka szempontjából kifejezetten fontos az, hogy reálisan lásd a dolgokat és ne más lelki terrora meg rinyája manipuláljon. Az egyenlő bánásmódtól kezdve (pl nem kell többet túlóráznod, mert nincs gyereked), a munkaidőn át (pl munkaidőn kívül bassz rá, hogy ki hívogat, nehogy nekem szabin meg este még azokkal vesződj, akik azt hiszik, bármikor rendelésre állsz) egészen addig, hogy tisztában vagy a piaccal és azzal, hogy máshol hogy működnek a dolgok vagy mi a normális (pl évente bértárgyalás, fizetésemelés, ha nem akkor elkezdesz új hely után keresgélni, vagy pl hogy máshol rgy ilyen munkakörben feladat-e minden, amit csinálsz vagy két embernyi melót raknak rád, mert megtehetik).


Tényleg, vágni kell nagyon a szerződésekbe foglaltakat, amiket aláírsz. A munkaszerződést, a bérleti szerződést különösen.


Emberekkel szemben kicsit bonyolult a helyzet, én azt az elvet tartom reálisnak, hogy figyelj arra, hogy a másik hogy kommunikál és hogy viselkedik és mondj nemet, amint úgy érzed, hogy nem kezel téged magával egy szinten. Az "emberi játszmák" című könyv szerintem kifejezetten hasznos ilyen szempontból, jól bemutatja azt, mikor valaki manipulálni akar, felfelé vagy lefelé kommunikál úgymond. Érdemes emberi kapcsolatokban is lefektetni szabályokat, megmondani, hogy bizonyos dolgokra nem vagy nyitott, feltételeket szabni. Például ha úgy viselkednek veled a rokonok egy összejövetelen, hogy kellemetlenül érzed magad, megmondhatod nyugodtan legközelebb, hogy nem mész, mert kikapcsolódni szerettél volna a szeretteiddel és nem arra voltál kíváncsi, hogy hogyan kritizálják a munkád vagy a párod vagy bármit.

2022. szept. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Majd lesz olyan dolog amit nem tudsz megcsinálni az lesz a határ
2022. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!