Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek is előszokott fordulni...

Veletek is előszokott fordulni ilyesfajta illúzió?

Figyelt kérdés

Elindítok egy videót amiben valaki beszél csak közben nem veszem észre hogy teljesen le van némítva a készülék. Viszont mégis olyan mintha hallanám az ember hangját csak halkan és nem értek belőle semmit.

Másik ilyen: Egerben osztálykiránduláson elmentünk a szemfényveszt labirintusba, ahol tudnillik egy olyan sötét helységbe vezetnek le minket ahol lehetetlen bármit is látni. Nekem mégis olyan volt mintha láttam volna a falakat és próbáltam azt tapogatni persze kiderült hogy nincs is ott semmi. De például a sötét szobában is amikor fekszek és a sötétségbe bámulok sokszor látok mozgásokat pedig tudom hogy ez lehetetlen. Mitől lehet ez?



2022. szept. 26. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mentális problémáid vannak.
2022. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt is lehet hallani, pedig nincs hangja.


Az első válaszoló meg egy unatkozó troll, aki nem hallott még audionális illúzióról.


Az egri, az meg igazából azt csinálta, amire kitalálták :D abban semmi furcsa nincs.

2022. szept. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A sötétben való fény-illúzió teljesen természetes.

Emlékszem, kiskoromban egy haverommal bújkáltunk az ágy laatt, tök sötét volt meg minden, aztán kb pánikolva mentünk az anyjához, hogy valahonnan fény jön, mert látunk a sötétben:D


Deee ha pl ismered a szobát, simán odaképzeled a falakat meg a bútorokat ahol tényleg vannak, anélkül, hogy látnád.

Szerintem ennek az lehet az oka hogy az agy nem tesz különbséget látásból származó infó és bárhonnan máshonnan származó infó között. Mire az agyba ér, az csak elektromos jel. (emiatt lehet egyébként új érzékszerveket is "növeszteni" pl vakoknál sípoló hang alapján feltérképezni egy helyet, vagy siketeknél rezgés alapján szöveget érteni). Szóval én prímán el tudom képzelni, hogy ahogy képesek vagyunk látványokat összekötni hangokkal, úgy visszafelé is működik valamelyest, és valamilyen "látványtervet" projektál az agyunk a látóközpontunkba.


Illetve ott az echolokáció. Ez nálam, látássérültnél, elég jól működik, de szerintem tudat alatt valamennyire másoknál is megy. Ha pl egy olyan kerítés mellett megyek, ami pl fémcsövekből áll, köztük 5-10 centi réssel, akkor konkrétan hallom, ahogy a levegő "surrog" el mellettem. Ugyanígy más a hanglenyomata egy tömör betonfalnak vagy egy óriási üres térnek. A puha felületek, na az a sozpás, mert onnan nem verődik vissza hang. Nem olyan, mint az üres tér, de nem is meghatározható, mint a kemény fal.


Meghát... képzelet. Ugye azt "látod" hogy ott a fal, de valójában nincs. De azt elég nehéz feldolgozni, hogy abszolút semmi nincs körülötted, szóval valamivel fel kell tölteni a teret, még ha hamisan is.

2022. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az agy így működik. Ha este alvás közben megvakulsz, akkor amikor felkelsz látni fogsz mindent. Az agyad nem képes felfogni elsőre, hogy megvakultál így az agyad képzeli oda amit látnod kéne mikor kinyitod a szemed. Még régen tanultam ezt és megmaradt.
2022. szept. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokan le szokták halkítani a zenét, ha valamit nem látnak jól, ez ugyanaz, csak a fordított irányból. Az audiovizuális érzékek együttműködése, ahol a hiányzó részeket az agy kipótolja.
2022. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg például mostanság olyan is előfordul hogy amikor a szememmel átfutok egy szöveget akkor egy-két szót félreolvasok olyan szónak ami külalakra hasonlít a szóhoz vagy például olyan szónak olvasom félre ami a szöveg témájához kapcsolódik.
2022. okt. 4. 07:18
 7/8 A kérdező kommentje:
Vagy például azt a szót olvasom bele ami az eszembe van.
2022. okt. 4. 07:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normális
2022. okt. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!