Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rándul össze a testem,...

Miért rándul össze a testem, alvás előtt? Most kezdte el, miután csak 1 órát aludtam az éjjel. Kicsit lehunyom a szemem és összerándulok.

Figyelt kérdés

2022. okt. 1. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Nálam is előfordul. Valószínűleg a stressz.
2022. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, de velem is elő szokott fordulni, legalább már tudom, hogy nem vagyok vele egyedül.
2022. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Az emberek nagyrészének szokott ilyen lenni. Az a fura, hogy neked nem volt még.
2022. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Én erről ezt olvastam, nem tudom mennyire igaz:


Az orvosok régóta keresték a magyarázatot erre a jelenségre, és úgy tűnik, meg is találták, igaz, még mindig sok körülötte a bizonytalanság. Az egyik feltevés szerint megesik, hogy az idegrendszerünk nem a normális menetrend szerint kapcsol át alvó üzemmódra, ilyenkor az izom elernyedésében beálló változás okozza a rándulást vagy rándulásokat.


A másik magyarázat szerint amikor valaki (fáradtság vagy kimerültség miatt) gyorsan zuhan álomba, a pulzusa és a légzése is túlságosan gyors ütemben lassul le. Ez a folyamat egy normális tempójú elalvás esetén lassabban történik – így viszont a szervezet vészjeleket küld, mert azt érzékeli, hogy haldoklunk. Az idegrendszer kvázi „felráz” bennünket, gyorsan magunkhoz térít, hogy ne haljunk meg.


Máshol meg azt olvastam, hogy az agy úgy érzékeli mintha zuhannánk.

2022. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

Nekem is szokott ilyen lenni.

Ha többször előfordul, vagy nem tudsz töle elaludni, akkor vegyél be magnéziumot, az kicsit segít ellazulni.

2022. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Stressz, alvatlansag eseten velem is elofordult.

De ez jo regen volt, azota rendbetettem

2022. okt. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hans Pötterman ***** válasza:
34%
Nálam akkor van ilyen,ha gyorsan elalszom, és valami hülyeséget elkezdek álmodni, miközben a testem még nincsen teljesen alvó üzemmódban. Párom is sokszor rugdalózik így, tapasztalatom néha. Természetes jelenség szerintem
2022. okt. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Hu de gyokerek ezek a lepontozok.
2022. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi ez a sok lepontozás?
2022. okt. 2. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Valami unotkozo gyoker sok accounttal jott lepontozni
2022. okt. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!