Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak szándékosan...

Miért akarnak szándékosan rosszat az emberek a másiknak? Miért van ez? Hogy lehet valaki ilyen..?

Figyelt kérdés
2022. okt. 2. 04:07
 1/5 anonim válasza:
95%
Irigység, féltékenység, nem képesek magukban letüdőzni.
2022. okt. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban benne lehet a féltékenység, illetve szeretik az emberek egymást elnyomni, hogy kevesebb konkurenciájuk legyen az érvényesülésben. Meg az, ha rosszat okoznak valakinek, azzal úgy érzik elnyomhatják addig is a bennük lévő rossz érzéseket. Ahelyett, hogy a maguk dolgaival törődnének és a saját rossz dolgaikat tennék rendbe, inkább másnak is rosszat okoznak, hogy ezzel is a fókuszt inkább másra irányítsák, amivel "elfelejtik" a maguk problémáit.

Sajnos megtapasztaltam ezt más embertársaimon én is, de hozzá kell tenni, hogy nem mindenki ilyen, de a legtöbb ember sajnos tényleg ilyen.

2022. okt. 2. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én olyan embereket "találtam" (vagy ők "találtak meg engem igen sokszor"), akik saját sérült önbecsülésüket mások alázásával kívánták feljebb emelni.

Illuzorikus ez csak, nem végleges megoldás, csak ideiglenes, de gondolom az illetőnek megadja azt a könnyebbséget: amíg mást próbál maga alá húzni, addig is ő jobban érzi magát.

2022. okt. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a magyaroknál ebben van egy nagyfokú élvezet is már. A vezetőink is csak uszítani képesek, mindenhol a problémázás megy, de hiába is van konfliktusmegoldási módok/módszerek, nem tudják alkalmazni az emberek.
2022. okt. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Ha nekem is rossz, legyen neked is" elv, féltékenység, rosszindulat, gonoszság. Vagy épp "nekem is ártottak, akkor miért legyek mással kedves?" beállítottság.
2022. okt. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!