Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem merek nemet mondani?

Miért nem merek nemet mondani?

Figyelt kérdés

Barmire megkernek mindig igent mondok, aztan banom mint a kutya.

Attol felek ha nemet mondok akkor megsertodnek, rosszul esik nekik.

Munkahelyen is ez van. Olyan szivesen mondanek neha nemet, de nem tudok, mert felek hogy megbantom oket.


Ki van meg igy? Hogyan kezelitek?



2022. okt. 2. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalomhiány lehet.

Én is így vagyok ezzel, de nem tudok vele mit kezdeni.

2022. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elegge patt helyzet, mert ha igen mondok is sz*rul erzem magam, meg ha nemet is.
2022. okt. 2. 10:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ilyen. Csak bátorítani tudlak, hogy kezdj el nemet mondani és vállalj be pár konfliktust olykor a saját szabadságodért. Nagyon jó érzés kiszabadulni mások árnyékából
2022. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelési kényszer. Tanulj meg a saját érdekedben konfrontálódni.
2022. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as

Es utana nem ereztel buntudatot, vagy nem feltel attol mit gondol rolad a masik?

2022. okt. 2. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jellemző ez rám is, mert félek, hogy "Mi lesz, ha kimondom?". Pedig csak párszor kell kimondani, és megtanulja az ember.
2022. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok mint te. Sőt én azt sem merem megmondani, hogy valaki máshogy/ne csináljon valamit. (pl. nem mertem lakòtársamnak mondani, hogy evés közben ne fújja rám a cigifüstöt.) Önbizalomhiány.
2022. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7es.

Detto igy vagyok en is.

Mit lehet ez ellen tenni?

Csak egyszer kellene elkezdeni nemet mondani, de az az elso alkalom is nagyon nehez.

2022. okt. 2. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hetes vagyok. Szerintem attól id függ kinek mondod. Nekem volt olyan ismerősöm, akiről tudtam, hogy teljesen kiakad és elkezd sikítva beszélni ha valaki ellenkezik vele. Míg egy olyannak akivel jóban vagy és ismered könnyebb. Szerintem először az önbizalmat kell helyretenni.
2022. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!