Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próba idö alatt fel akarok...

Próba idö alatt fel akarok mondani de le akarnak dolgoztatni velem pár napot.mièrt is?szerdán tudok máshova menni dolgozni.ha bemegyek össze szedem a cuccaim otthagyom amit kell akkor kiküldik a papirjaim postán?tudnak így csinálni velem valamit?

Figyelt kérdés
Mondtam nekik de le se sz#rták csak dolgozzak még.
2022. márc. 21. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Hagyjad, csak próbálkoznak hátha be tudnak palizni.

Azonnal ott tudod őket hagyni próbaidő alatt. Ha most benn vagy, leadod a papírt, és kisétálsz.

A papírjaidat jobb helyen kiküldik, de ez már nem kötelező, ha pedig alapból így át akarnak bacni, meg dolgoztatni, akkor szerintem nem fogják, szóval neked kell majd azért bemenni.

2022. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ma voltam benn délelőtt

De dolgozzak a héten


Úgy vagyok vele holnap bemegyek reggel elhozom a cuccaim többit küldik majd

Vagy oldják meg

2022. márc. 21. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőn egyet mukkansz és holnap nem kell bemenned,csak írásban add át a felmondásodat.Nyugodtan maradj otthon,csak be akarnak hülyíteni
2022. márc. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a lehetőséget csak kihasználják, velem is eljátszották. Bementem, hogy felmondjak, azonnal elkezdtek szidalmazni, hogy hétvégéig illene maradnom. Megmondtam, hogy nem vagyok köteles, akkor rájöttek, hogy ismerem a munkatörvényt, de azért, hogy nekik legyen igazuk, úgy tettek, mintha ők adtak volna engedélyt, hogy ne kelljen mennem a hétvégéig, én meg rájuk hagytam (gondolom, hogy azért a jövőben megmaradjon a lehetőség, hogy más zöldfülű újoncot ott tartsanak még 1 hétig).


Fordított esetben, ha engem kirúgtak volna, azonnal mennem kellett volna, nem lett volna olyan, hogy ott maradok a hétvégéig.

2022. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Sőt, az azutáni munkahelyemen is bepróbálkoztak hasonlóval. Csak azért írom, hogy lásd, ez rengeteg helyen van így.


Próbaidő leteltével a főnök azt mondta, meghosszabbítja a próbaidőt és nem emel így a fizetésemen. Pár nappal rá felmondtam. Utána a főnök mondta, hogy azért illene a felmondási időt letölteni. Mondtam a próbaidős szerződés szerint nem. Utána azonnal elengedett.


Illetve volt egy barátnőm, akit beajánlottam egy helyre. Behívták interjúra, felvették, de a szerződés aláírására nem ment be, csak beüzent, hogy nem szeretne ott dolgozni.

Erre odajött a főnök és számonkérte rajtam, hogy ez mi volt. Nem igazán értettem a felháborodását.

2022. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 munkanapjuk van a papírodat és a pénzed kiadni.
2022. márc. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!