Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nevetséges,...

Csak szerintem nevetséges, mikor egy pultos teljesen rá van felszülve arra, hogy milyen stílusban rendelnek tőle?

Figyelt kérdés

Az egyetem alatt is számtalanszor láttam meg velem is megesett, hogy a pultos nem akart kiszolgálni, vagy be is szólt azért, mert ő nem hallgat az olyan rendelésekre mint pl.: "egy fröccs LESZ". Láttam már olyat is, hogy egy menzán a pali pólójára rá volt írva, hogy "Ez a pincér nem hallgat a LESZ-re". Valamint láttam olyat is, ahol egy A4-es lapra ki volt nyomtatva, hogy milyen "varázsigére" hallgatnak a pultosok, pincérek.


Azért tartom felettébb nevetségesnek meg szánalmasnak, mert elsősorban én viszem neki a pénzt, és nem fordítva. Oké, lehet jönni azzal, hogy ők is emberek, meg meg kell adni nekik a tiszteletet. De mégsem arról van szó, hogy valaki bekiabál a pultba, hogy "hé te ribi, csapoljá már nekem egy korsó dréhert". Ezt azért írtam le, hogy azért érezzük már a mértékeket. Szánalmas, hogy harminc egynehány éves emberek is mondják, hogy "kérnék szépen egy korsó dréhert". Komolyan, mint az óvodában, mikor megy a gyerek repetázni.



2022. okt. 2. 21:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

“ mert elsősorban én viszem neki a pénzt, és nem fordítva.”


Mi köze ehhez annak, hogy a minimális tiszteletet köteles vagy megadni:

-Két fröccsöt kérünk. Köszönöm.


Amit elvársz a másiktól, azt kell megelőlegezni neki.

Azok a pultosok azt várják el, hogy a diplomára aspiráló uram ne viselkedjenek bunkó módon.

2022. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
urak
2022. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Látom nem értetted meg a kérdést.
2022. okt. 2. 21:33
 4/27 anonim ***** válasza:
93%

Kérni szépen is lehet. Nem értem mi ezzel a bajod.


A "Lesz egy sör!" csak egy bizonyos IQ szint alatt menő.


Annyira azért nem kell a pénz, hogy bárki bunkó beszéljen velem.

2022. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Mert amikor a tömegközelkedésen vagy és felszáll valaki neked is kellemesebb az hogy ha azt mondják neked hogy "Hello, kérlek menj már arébb." Mit sem a "Menj már arébb". Ezen filozni dedós szerintem hol ott megvan melyik az emberségesebb. Felesleges hiszti.🤣
2022. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Majd ha a főnököd ilyen stílusban keri a munkát, akkor ugorj és mosolyogva csináld...😁
2022. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
34%
Azzal a résszel nem értek egyet, hogy illedelmesnek lenni szánalmas. Szerintem épp ellenkezőleg, tiszteletreméltó tulajdonság, bár több ember rendelkezne vele. Viszont az nekem is érthetetlen, hogy a "lesz" szó miért vált ki ilyen pokoli dühöt rengeteg emberből. Nem illedelmes, de nem is bunkó, teljesen átlagos kommunikáció. Ez csak egy kötőszó(?) baszki, mégis némelyek úgy viselkednek, mintha egy darab sz*rnak hívták volna őket... Komolyan irigylem azokat, akiknek van energiájuk ilyeneken fennakadni.
2022. okt. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%

"mert elsősorban én viszem neki a pénzt, és nem fordítva"


És ez felhatalmaz téged arra, hogy paraszt legyél?


"Oké, lehet jönni azzal, hogy ők is emberek, meg meg kell adni nekik a tiszteletet"


Most innentől mi a kérdés? Tisztában vagy vele, hogy meg kell adni az ALAPVETŐ tiszteletet, mégsem adod meg, akkor paraszt vagy.


"mégsem arról van szó, hogy valaki bekiabál a pultba, hogy "hé te ribi, csapoljá már nekem egy korsó dréhert""


És? Ettől még nem parasztság? De az.

2022. okt. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

"Szánalmas, hogy harminc egynehány éves emberek is mondják, hogy "kérnék szépen egy korsó dréhert". Komolyan, mint az óvodában, mikor megy a gyerek repetázni."


Hát te egy ritka elb..szott szardarab vagy, ha számodra SZÁNALMAS és ÓVODÁS viselkedés egy teljesen átlagos és mindennapi mondat...

2022. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Vicces, amikor egy ekkora sötét paraszt beszél arról, hogy mi a nevetséges :D
2022. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!