Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek talpraesettebb,...

Hogy legyek talpraesettebb, hogy kommunikáljak jobban az emberekkel, amikor bárban fogok dolgozni?

Figyelt kérdés

Remélhetőleg kapok munkát egy ilyen étterem/bár-ban. Amikor beszéltem a tulajjal mondta, hogy talpraesettnek kell lenni, tudni kell beszélni a vendéggel. Azzal semmi probléma nincs, hogy alap kérdésekre válaszoljak, elmondjam milyen ételek/italok vannak, segítsek a választásban, ilyesmi, ezeket magabiztosan el tudom mondani. Azzal van a baj, ha valami olyat kérdeznek, amire nem tudok válaszolni, vagy valami olyasmit mondanak, bókolnak, ilyesmi, ilyenkor sajnos leblokkol az agyam és fogalmam sincs, hogy mit mondhatnék, néha csak dadogok össze-vissza.

Van valami, amit ilyesmi szituációban mindig lehet mondani? Tudom például, hogyha vizsgázok és nem jut valami eszembe, akkor szép lassan mondom, hogy 'Véleményem szerint..., Az a meglátásom, hogy..., stb', étteremben van valami jó kifejezés? Vagy valami, amire mindig el lehet terelni a témát, amíg arra választ nem tudok adni? Ha bókolnak arra mit lehet mondani? Egy sima köszönömre azt mondják, hogy ez az igazság, vagy ha többször is bókolnak, akkor hülyén hangzik az állandó köszöngetés.

Kicsit félek ettől, valakinek, aki már dolgozott vendéglátásban, nagyon jól esne egy pár megnyugtató szava, tanácsa.



2021. júl. 1. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem te vagy az a srác, aki múltkor keresett diákmunkát itt gyakorin?


Amúgy első nap illik átnézni az étel/itallapot, hogyha megkérdezik mi micsoda tudj rá válaszolni. Vagy ha a lapon csak a kaja/ital neve van feltüntetve, akkor keresd ki a netről a receptet (persze munka előtt, nyilván nem a vendég mellett állva), és készíts kiskártyát. Pár nap és be fog ugrani, főleg ha még el is kell készítened.

2021. júl. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

...ja, és vendéglátásban nem nagyon fogsz bókokat kapni. Inkább te leszel a "csicska", a "hopp ide!".

Sajnos elég ritka a "megbocsáss, kérek szépen egy...-t".


Ha mégis kapsz pénz- vagy szóbeli jutalmat a vendégtől, akkor egy "köszönöm a kedvességét" bőven elég. Udvarias, megköszönöd, én ezt mondtam mindig és imádtak. :)

2021. júl. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, én 18/l vagyok, még nem tettem fel ezzel kapcsolatban kérdést.

Köszi szépen a tippeket!

A bókokat azért gondoltam, mert éjszaka is nyitva lesz, akkor már jobban isznak, részegek lesznek.

Amúgy a munkáltatók nagyon rendesnek tűnnek, az étlapot, meg ilyesmiket szerintem átbeszéljük majd. A váratlan szituációktól azért félek kicsit.

2021. júl. 1. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

A részeg bókokra csak bólints egyet. Vagy mosolyogj. Hidd el, azok az emberek minden kör után megjegyeznek valamit. Be fogsz rekedni reggelre :D


Milyen váratlan szitációkra gondolsz? Ha gondolod, privátban is megírhatod, dolgoztam 1-2 évig vendéglátásban (konyhán is, pultosként is).

2021. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*szituációkra
2021. júl. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!