Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Vén hülyének", "boomer"-nek...

"Vén hülyének", "boomer"-nek hány éves kortól kezdik kezelni az embereket?

Figyelt kérdés
Ez mindenkivel meg fog történni idővel vagy azokat kezelik így akik elbutulnak.

2022. okt. 2. 22:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
62%

A "korral haladás" ideálja sokszor hamis. A saját buborékjából nézve egy k-pop rajongó, tiktok-fogyasztó kamasz számára mindenki boomer, aki más zenét hallgat és mondjuk könyveket olvas. Mert ugye "nincs képben", "el van maradva" stb.


Az én buborékomból nézve pedig ők megvezetett, naiv kis lúzerek, akiket divathullámokon lovagoltat pár dörzsölt üzletember.


A tapasztalat a lényeg. Én úgy ötven éve egyfolytában tanulok, és bár nem lettem sokkal okosabb, de sokkal többet éltem, agyaltam, csalódtam, örültem, alkottam, kockáztattam, döntöttem, buktam stb. Nem vagyok jobb, csak sokkal tapasztaltabb.


Visszatérve a k-pop példához: láttam egy csomó divathullámot jól felépített sztárokkal, komoly marketinggel és megszállott rajongókkal. Tudom, hogy működik ez, szakmailag is értem a zenét, sávonként hallom, hogy mi szól, mi történik. Ez a szakmám, és több évtizedes tapasztalatom van benne.


Úgyhogy amikor híg lószarnak látom a k-popot, akkor a tapasztalat szólal meg, de a kis lúzerek meg leboomereznek, hogy nem haladok a korral.


Pedig az van, hogy én már régóta haladok a korral, míg ők csak most kezdik.

2022. nov. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
58%

"Az én buborékomból nézve pedig ők megvezetett, naiv kis lúzerek"


:D


én már 30 felett vagyok, így írtam véleményt, de te is csak azt igazolod, hogy a korosztályod még nagyobb buborékban él, mint a fiatalok, már ha a fiatalok egyáltalán abban élnek.


soha semmilyen bizonyítékot nem láttam arra, hogy az idősek bármiben is jobbak lennének a nagyképűsködésen kívül.


"Nem vagyok jobb, csak sokkal tapasztaltabb."


sok idős ember ezzel áltatja magát..

a probléma itt megint az, hogy teljesen más világban, más rendszer nőttek fel, és ott megszerzett tapasztalatok, tudás mára már idejétmúlt, használhatatlan.

2022. nov. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#12 de hiszen már vén vagy, töki! :D Hiába próbálod magad a túloldalra pozicionálni. Már nem vagy fiatal, de még nem tudsz szinte semmit. A tiéd a legrosszabb kor, úgyhogy visszavehetsz egy kicsit az arcodból, és inkább élvezd az életet.
2022. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
41%

"Már nem vagy fiatal, de még nem tudsz szinte semmit"


neked arról gőzöd nincs, én mennyit tudok. pont arról magyarázok, hogy az időseknek nincs piacképes tudásuk.


"úgyhogy visszavehetsz egy kicsit az arcodból"


majd visszaveszek, ha akarok. de köszönöm szépen, hogy bemutatkoztál. pont a hozzád hasonló idősebb beképzelt prolikról szól a boomer jelenség.


egyszer egyébként úgy meghallgatnék egy ilyen beszólást élőben is, mert vhogy csak neten van ekkora szátok.

kint a való világban meg egy-két erélyesebb beszól egy hozzám hason izmosabb fiataltól, és gatyátokba csináltok. szóval ne erőltesd ezt itt, boomerkém.

2022. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
*egy-két erélyesebb beszólás egy hozzám hasonló*
2022. nov. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
37%

Nézd, te kezded fikázni a tudásomat, te kötöttél belém ismeretlenül, valamiért neked van bekattanva ez az "öregek elavultak és hülyék" dolog.


Én el tudom fogadni, hogy az a típus vagy, aki késznek érzi magát, semmit nem tanul a tapasztalataiból, és másokról is ezt feltételezi. Láttam egy csomó ilyet, nem vagy különleges. Nyilván vannak rossz tapasztalataid, meg sérüléseid, és azokat éled ki. Innentől nem érdekel.


Hadd búcsúzzak azzal, hogy az élettapasztalat óriási hozadéka, hogy ma már rendkívül könnyedén leszarok bárkit. Most egy darabig hagyj, aztán majd írd meg húsz év múlva, hogy hogy jött össze az élet.

2022. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!