Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 40 év körül nektek is "átfordu...

40 év körül nektek is "átfordult" az agyatok?

Figyelt kérdés

Már sokkal szkeptikusabb vagyok kb mindennel, nincs már meg az a naív lelkesedés mint 10-15 éve.


Ugyan van több mint tíz végzettségem, de mégsem tudom mitől léphetnék előbbre vagy használhatnám ki az időmet kifizetődőbben.

A hozzáállásommal is kb egyedül maradtam, a páromat nem érdekli szinte semmi vagy ő sem tudja miben lehetne üzletileg kifizetődően együttműködni.

A szüleim egyszerűek, munkás felfogásúak ég és föld vagyunk, bár sokmindent megalapoztak nálam fejben, ha az élet más területén nem is.

Kb mindent "zsákutcának" látok, vagy ködösnek, sehol nem találom a "nagy lehetőséget" ,de még a kicsit se...


A törvényre meg kb köpök, mert az egész és az összes "rendszer" ahogy van SZAR! Kezdve a közlekedéstől az oktatáson át az egészségügytől a nyugdíjig a többibe meg már inkább bele se menjünkig!


Vagy ha jó is az se nekem hozza a hasznot, max kevésbé bosszant, de azt meg bőven megfizettetik egyébként is.


A magyar nyelvtan is egy kalap XAR!


Mégvalamit? Ki hogy látja?



2022. okt. 4. 20:51
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

"És ez egy kezdő srác volt a szakmájában a múltkor, aki hozzánk jött szerelni. 3 hétre be volt táblázva, úgyhogy várnunk kellett a sorunkra. Kezdőként is sok melód lenne ezzel a végzettséggel, aztán ha jól dolgozol utána az ügyfél is téged hív vissza és így el is kezdted építeni az ügyfélköröd"


Ez nem így működik és a "betáblázás" önmagában kb semmit nem jelent... Az a helyszíni felmérésre vonatkozik, amire manapság azért már szokás egy minimális összeget elkérni mert idő meg közlekedés stb, sokszor még ez is fáj az ügyfélnek.


Tíz "helyszíni felmérésből" jó ha 5 ből lesz megbízás, mivel a legtöbb melóért nem tudsz mit elkérni, mrt az ügyfél beint és inkább öszetákolja magának, vagy olyan anyagigénye van a melónak, hogy (nemtudom néted az anyagárakat? Egy relé 10-15 ezer egy nyomókapcsoló 5 ezer) nem bírsz rá mukadíjat tenni, mert húzzák a szájukat rá. Plusz ha ez még nem volna elég akkor ott van a pakliban a komplett munka, hogy te beépíted a saját anyagodat, a munkafázisokat elvégzed /vésés, beépítés, rögzítés, kötés mérés beüzemelés/ stb megcsinálod aztán csúsznak a végén a kifizetéssel, vagy még nekiállnak alkudozni. Neked meg keteg az adód, és mivel ez többnyire kétemberes meló, a kollégádat ki kell fizetned, vagy otthagy a francba ami még a jobbik eset!


Adózásról járulékokról még nem is beszélve.

2022. okt. 5. 11:53
 22/25 anonim ***** válasza:

#19



En meg szakmunkaskepzoben tanultam a szakmat 3 evig (mi voltunk az utolso evfolyam, utana mar csak 2 ev volt a gyakorlat). 15 evesen nyeltem a teglaport, akkoriban nem volt horonymaro, a Hilti is ritkasag volt. Kezzel vestunk ki az osztallyal fejenkent kb. 40 meter hornyot az ujepitesu tarsashazban Kelenvolgyben.



38F incel

2022. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
62%

"mindegy melyik gyökér ígérget, mind kibelez a végén"


Jelezném, h 12 éve ugyanaz a gyökér belez.


"A rohadt külföldieknek meg mindent lehet ingyen, sőt még az én adómból fizetnek is nekik!"


Na ez az igazi boomertempó, grat

2022. okt. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

II. Vh óta mind egy gyökér!

Apámnak is ígértek fűt fát, csak legyen párttag...


A haverja emigrált Quebecbe egymaga, miután szanaszét lőtte a blahán a sok tetüt!


Ma vágóállat feldolgozóüzem tulajdonos családos nagypapa!

2022. okt. 6. 11:27
 25/25 A kérdező kommentje:

"En meg szakmunkaskepzoben tanultam a szakmat 3 evig (mi voltunk az utolso evfolyam, utana mar csak 2 ev volt a gyakorlat). "


Igen most is erre próbálnak visszatérni...

Nincs már aki hajlandó falat vésni a mai Gamer / Celeb világba...

Egyszerűbb online csatornán mutogatni mekkora szaki vagy, meg oktatni / reklámozni :D


A jogrenszer is totál béna, aztán mennyit "tanulnak" azok is...


Ez az egész egy piramisjáték az emberek élettartamával, az egész arra megy, hogy ne tudj "rendszert" váltani, csak adózz amíg élsz...


Aztán ha nem tetszik el lehet menni...

"Tessék lehet menni" :D

2022. okt. 6. 13:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!