Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tettél már olyat, ami nem...

Tettél már olyat, ami nem fért bele az önképedbe, nem tudtál utána tükörbe nézni, nem tudtál vele együtt élni? Hogyan léptél túl rajta?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 00:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megcsaltam a páromat. Soha nem tudtam magamnak megbocsátani.
2022. okt. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ha egészséges az ember, akkor van annyi érzelmi tartaléka, hogy fel tudja dolgozni a történteket. Ha pedig nem, vannak segítők, akikkel túl lehet lendülni rajta.
2022. okt. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elcsesztem a kapcsolatomat egy nagyon jó férfival, azzal hogy meg akartam változtatni.
2022. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Régen szerencsejáték függő voltam.

Elhatároztak magam a legkeményebb döntést hoztam hogy soha többé.

És bementem újra.

Saját magamban csalódtam hogy ennyit a döntéseimről, ennyit az önkontrollról, ennyit az eszemről, az elhatározásaimról, meg ha egy kőkemény döntésemhez célomhoz elhatározásomhoz nem tudom magam tartani akkor egyáltalán mihez tudom magam tartani bármihez az életben?

Akkorát csalódtam magamban, mint egy ház.

Másik nekem is szexuális(nem megcsalás). Vannak dolgok, amiket utálok, nem tennék meg soha az életemben, kizárt, elítélem, stb.

Erre megtettem mégis. Nem egyszer.

A saját gyarló testem vezet, és megint nem az én "sziklaszilárd" elveim.

Nem egyszer nem kétszer kell saját magamnak tudnom megbocsájtani, mert saját magam "verem át".

A saját elveim ellen megyek, a saját döntéseimben okozok saját magamnak magamban csalódásokat.

Vagy pl. Szakítottam gyűlöletből. Ez is határozott végérvényes döntésem volt, hogy NEM. Vége kész! De kibékültem, elbuktam.

Megint magam alatt vágtam a fát csak.

Vagy elmondta vki a félelmeit. Én alapvetően empatikus vagyok. De mégis visszaéltem vele. Valahogy ösztönösen, vagy nem tudom megmagyarázni magamnak sem miért.


Állítolag pszichologiai elvek mentén pedig ne ostorozzuk magunkat, tudni kell magunknak megbocsájtani, szeressük magunkat, senki nem hibátlan, de törekedjünk a legjobbra.

2022. okt. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem inkább utólagos átértékelésről beszélünk? Hiszen amikor az ember megtesz valamit, akkor az pont belefér a személyiségébe.
2022. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Ez nincs így 5.
2022. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
Hazudoznom kellett a szüleim miatt. Mindig utáltam a hazudozást, ami vicces, hogy én nem hazudhattam soha a szüleimnek, ők viszont folyamatosan hazudhattak nekem és elvárták, hogy miattuk másoknak is hazudjak.
2022. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, sehogy
2022. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Volt.

Lefeküdtem egy bűnözővel. Hónapokig nem néztem emiatt tükörbe szó szerint, nagyon szégyelltem magam.

Még egyszer nem tenném meg.

2022. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!