Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a dolgok, amik...

Mik azok a dolgok, amik valaki "hibái" lehetnek?

Figyelt kérdés

Számtalanszor olvasni, hallani olyat, hogy "neked is vannak hibáid", vagy hogy ki hogy tolerálja a másik ember "hibáit", netán még állásinterjún is feljöhet a téma, hogy meséljen a jelölt a "hibáiról".

Ugyanakkor óhatatlanul az jut eszembe, hogy az embereknek nem hibái, hanem tulajdonságai vannak, hiszen hiba vagy erény ott lesz valami, mihelyst valamihez képest vizsgáljuk, vagy valamilyen szemszögből nézzük. Pl.: nekem kicsit rekedtes, erős, mély hangom van. Ez hiba? Hát attól függ. Ha szoprán operaénekes akarok lenni, akkor nyilván, de ha mondjuk telefonos ügyfélszolgálatos, akkor már korántsem tűnik hibának.

Vagy olvastam egyszer egy önismereti témában, hogy a türelmetlenség is relatív, hogy mennyire hiba, hiszen egy türelmetlen ember nem halogat, nem húzza el a dolgokat, hanem spontán és gyorsan cselekszik, megoldásra törekszik. De ez is csak példa.

Szóval a kérdés az, hogy abszolút értelemben léteznek-e emberi hibák vagy csak a tömeges szubjektivitás minősít valamit hibának?


2022. okt. 5. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A fentiekben egyet értek, de azért ezt nem mindenre lehet alkalmazni.


Pedofília mondjuk... Az ő szemükben természetes, de az emberek minimum 90%a elítéli és a társadalom sem fogadja el, ezáltal én ezt hibának tekinteném.

2022. okt. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvégre ez a természetes ösztönnel is szembemegy.
2022. okt. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, igen, ez teljesen jogos.


Akkor végülis szűkíthetjük a kört, hogy hiba az, amely másoknak szenvedést okoz.

2022. okt. 5. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!