Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg furcsa, vagy bunkó...

Tényleg furcsa, vagy bunkó szokás hétvégén sokáig aludni?

Figyelt kérdés

Egész héten álmos/fáradt vagyok, szóval hétvégén szükségem van rá hogy sokáig aludjak. Ez azt jelenti hogy 10-13 óra között kelek fel leggyakrabban.


Azt vettem észre hogy ezen sokan megütköznek úgy alapból is ha csak szóba kerül.. Akkor meg pláne ha akarnak szervezni valami programot és emiatt nemet mondok.

(Példák: párom munkahelyén családi nap, 6-kor kellett volna kelni. Ismerős megkérdezte hogy beugorhat-e odaadni valamit, 7 órakor. Szüleim sokszor szeretnék hogy elmenjek velük boltba reggel 7 körül, ha épp náluk alszom. Ehhez hasonló programokra gondolok. Azt is többen megjegyezték már, hogy milyen már hogy fel akartak hívni reggel és nem vettem fel.)


Tényleg ennyire szokatlan, megdöbbentő, hogy én sokáig alszok hétvégén?

Bunkóságnak számít?


2022. okt. 10. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Nem bunkóság, de furcsa
Bunkóság
Teljesen normális / nem meglepő
42 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem furcsa például, nem szeretek sokáig aludni, mert elmegy vele az egész nap.
2022. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 franciasrac ***** válasza:
61%
Én is szoktam rengeteget aludni hétvégénként, addig tedd meg ameddig lehetséges 🙃
2022. okt. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
Fiatalon nálam sem volt ritka, de én későn is feküdtem, többnyire hajnalban. Aztán így 30 évesen ez annyira megváltozott, hogy már hétvégén is 7-kor, de max 8-kor fent vagyok. Ez van 😀
2022. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Pénteken néha sokáig lazulok, vége a hétnek, van egy csomó időm, sokáig netezgetek, filmeztek, vagy elmegyek valahova, olyankor sokáig fent vagyok, főleg ha iszok. Én is későn kelek szombatonként, de így a jó,úgy is szabad a nap, reggeleket amúgy se szeretem
2022. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bunkóság, ha megteheted, miért ne...? Bár helyzetfüggő. Amikor az exférjem délig aludt, úgy, hogy én is dolgozó emberként egyedül vittem a háztartást és keltem kora reggel a kisgyerekeinkkel... na akkor bunkóságnak éreztem.
2022. okt. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem meglepő, de ne várd el, hogy délig mindenki lábujjhegyen élje melletted az életét.


Párom is tíz után ébred (én hét körül), de tehetem mellette a dolgom; jó, nyilván nem porszívózok, de hogyha reggelire sütni szeretnék valamit, akkor elkészítem, nem állok haptákban, csak mert ő alszik.

2022. okt. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A párommal élek, ugyanaddig alszunk. Annyi, hogy ő könnyebben rávehető a korán kelésre, ha valami program van. 😅

Szóval extra munkája nincs senkinek miattam, és a lábujjhegyen létezést se várom el. (Csak a szomszédnak szoktam szólni ha vasárnap 6-kor láncfűrészel de az szerintem jogos, elvileg nem tehetné.)

2022. okt. 10. 17:10
 8/9 Metionin ***** válasza:
31%
Nekem nem furcsa, mi is addig alszunk hétvégén, ameddig akarunk. Én általában 10-kor kelek ki az ágyból de van, hogy már fent vagyok 8-kor de még olvasgatok. Párom se kel fel feleslegesen, ő is 10-11 körül rázza életre magát. Ketten lakunk, senkinek semmi köze hozzá, hogy mit és mikor csinálunk, ennyi.
2022. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Anno mikor nemzetközi sofőr voltam és haza estem a második hétvégére, én is így voltam ezzel, egyszerűen annyira el fáradtan hogy nem tudtam felkelni.

Őszintén szólva ha sokat dolgozol hétköznap,legalább a hétvégén pihend ki magadat valamennyire.

2022. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!