Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hány órát alszotok naponta?...

Ti hány órát alszotok naponta? Hánykor szoktatok feküdni és kelni munkakor és hétvégente?

Figyelt kérdés
Ha valaki kiváncsi hogy mi ez a faggatós hülye kérdés: kiváncsi vagyok hogy átlagemberek mennyit alszanak magamat akarom hozzátok viszonyítani, hogyha sok ember ír az alvási szokásairól akkor ki tudok szâmítani egy átlagot amit veletek is megosztok. Magamat nagyalvónak tartom a magam 10 órájával naponta. Szépen kérlek benbeteket írjatok nekem az oldalra cagy privibe hogy hogyan mint vannak az alvâsi szokásaitok, kiszâmítom az átlagot igérem és meg is osztom veletek. Minél többen írtok annál könnyebb és pontosabb megállapítani az átlagot. Köszönöm.:)

2015. okt. 18. 20:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ha rám kiváncsiak vagytok: Munkaidöben 9 töl 7 ig akszok, szabadidömben éjféltöl 10 ig.
2015. okt. 18. 20:16
 2/17 anonim ***** válasza:

Több műszakban dolgozom, ezért nincs fix kelési és fekvési időpontom. De minden nap legalább 8 órát alszom, mert ha ez nincs meg, másnap használhatatlan vagyok. Az, hogy ez este 8-tól reggel 4-ig, esetleg reggel 7-től délután 3-ig van meg, műszakbeosztás függvénye.

Szabadidőmben viszont igyekszem fix időben kelni és feküdni. Este 9-től reggel 7-ig szoktam ilyenkor aludni, de néha becsúszik egy-egy este 8-tól reggel 8-9-ig tartó hosszabb alvás is, elsősorban éjszakás műszak utáni pihenőnapon.

2015. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én mindig későn fekvő vagyok. Ha reggel korán kell kellni, ez mostanság legrosszabb esetben is fél 8 (egyetem for ever :D) akkor alszok kb 6- 7 órát, ha később akkor akár 8-at is. :D Hétvégente kicsit többet szoktam pl ezen a hétvégén kétszer is 10-et aludtam bár ennyit nem szoktam. 22/f. De ha eljön majd az az idő amikor dolgoznom kell valszeg. 6 körül fog mozogni. :D
2015. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

utálom a korán kelést, télen meg főleg.


Amúgy kb 22 fele már ágyban vagyok alvásra készen, és reggel meg 6:45kor kelek. Szóval majdnem 9 órát alszom.


Igen, én ezt keveslem! munkatársaim meg sokallják.

2015. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szintén váltott műszak.

Délelöttös héten este 9-től hajnali fél 5-ig,

délutánoson éjfél/fél 1-től 8/fél 9-ig.Ez utóbbi nekem sokkal jobb,mert a bioritmusomnak ez felel meg igazán :)


21/L

2015. okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én negyed óra pontossággal fel szoktam jegyezni, ráküldtem neked egy átlagot.

Átlagos fekvés-ébredés

H-P 0:19 - 6:38

Szo,V 0:57 - 8:50


Hát igen, nem én vagyok a legtöbbet alvó ember az országban. Többet kéne, 7 és fél körül lenne az ideális. De egyszerűen sajnálom az óráimat alvásra szánni, mindig kitalálok valami jobb dolgot helyette. Hosszú távon nem lesz ez így jó. :)

2015. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok. Holnap estére meglesz az átlag talán írnak még de holnap este biztos hogy megmondom az általam kiszámított " átlagot".:)
2015. okt. 18. 20:38
 8/17 anonim ***** válasza:

átlag 7-8 óra, mivel suli mellett dolgozom reggel egy keveset minden nap..de van, hogy helyettesítő munkát kapok és akkor van, hogy csak 4-5 óra pár napig :D


szóval hozzám képest jól tolod :D

2015. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én, ha dolgozom próbálok mindig 8 órát aludni, az lenne az optimális számomra, de sajnos nagyon ritka mikor sikerül. Ha dolgozom (hétköznaponként) akkor kb. 11, fél 12, de van amikor 12 körül fekszem le, nehezen alszom el, de 6-kor már kelek, szóval durván egy 6-7,5 órát alszom hétköznap. Hétvégén sokáig fent vagyok éjfél, 1-ig és általában 9-10 körül kelek, 8-9 óra. :-)


21L

2015. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát így akogy most nézem az elsöprö többséget a 8 óra alvás alakítja ki. Én is próbâlok napinta 8 órát aludni szerintem nekem elég annyi. Így kb az átlag napi 7,5, 8,5 órára esik. Általában az emberek többsége 6-7 vagy 8-9 órát alszik nsponta. Bár én elárulok valamit amit tudósok is alátâmasztanak valaki napi 3 óra alvással kipiheni magát, míg valakinek 9 óra a minimum. De hogy egy pontos értéket mondják alvs terén szerintem a 7 óra alvás/nap a legjobb. Nem vagy fáradt mert keveset alszol viszont nem vagy megnyomódva a sok alvástúl. Can egy ismerősöm aki Naponta 14 órát aludt 63 évesen meghalt. Szintén nem ismerősöm de Hallottam egy emberről aki Naponta 2 órát aludt 59 évesen pusztult el. Úgyhogy a kevés alvás nagyon meg tudja roncsolni az embert de az is szar ha valaki túl sokat alszik. 7 óra az ajánlott. Vagy 8.
2015. okt. 18. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!