Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen debil anyukák mégis...

Az ilyen debil anyukák mégis mit óhajtanak elérni azzal, hogy a gyerekre mindenféle kitalált allergiát aggatnak?

Figyelt kérdés

Jaj a kis Konsztantin-Teodor-Jakabka glutén allergiás, laktóz érzékeny, mogyoró allergiás, nem bírja ezt-azt-amazt mert érzékeny rá vagy allergiás, és így tovább.


És rendre kiderül, hogy dehogyis, hülyeség az egész, mert a gyerek semmire sem allergiás, sőt, még az orvos is mondta, de anyuka hajthatatlan.

Munkám során sok ilyennel találkoztam, anyum meg óvónő, és ő is csak a fejét fogja, hogy ennek mi értelme, holott az orvos meg mindenki az ellenkezőjét mondja.

Mesélte, hogy az egyik "jaj szegényem glutén allergiás, tilos minden amiben glutén van" gyereknek ugyanúgy semmi baja nincs, és amikor a mamája hozza el az óvodából, akkor nála ehet mindent, amit a hülye anyja nem enged.


Most nem arról beszélek, amikor a gyerek ténylegesen allergiás, vagy tényleg rosszul van valamitől, mert az természetesen megint más eset.


Unokatestvérem dietetikus, és ő is meséli, hogy rendre jönnek az ilyen anyukák az otthon felállított szuperbiztos diagnózissal, aztán ha vizsgálat kellene, hogy tényleg érzékeny/allergiás-e a gyerek, akkor meg megy a terelés, vagy ők már csináltak ilyet, de hát ott persze nem állapítottak meg semmit, de én az anyai ösztönömmel tudom, hogy az eredmény hamis.



Az ilyen anyukák mit akarnak ezzel elérni? Mire jó ez nekik, hogy

olyan diétára kényszerítik a gyereket, ami abszolút felesleges, ha nincs semmi baja? Mert ettől egészségesebb se lesz, pláne, hogy édességet azért engedik...



2022. okt. 13. 13:24
1 2
 1/18 Metionin ***** válasza:
78%
Mert idióták. Én, mint - nem kamu- laktózérzékeny fel sem fogom, mi lehet ebben a jó, örülnének inkább, hogy nem kell a speciális étkezés miatt szívni a gyereknek, na meg az nem kis pénz. Ha ennyi felesleges lóvé van a szülőknek, miért nem költik azt valami értelmesre? Ma már egyáltalán nem különleges, ha valaki allergiás valamire, ha esetleg ezért kamuznának.
2022. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Mi még jól jártunk, az USÁban sokkal nagyobb arányban vannak jelenleg ezek az agyhalottak.
2022. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
*vannak jelen
2022. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Anyukád honnan tudja, hogy mit mondott az orvos a szülőknek?
2022. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert a drága nagymama akkor is tömi sütivel a gyereket, ha lisztérzékeny pl, az nem jelenti azt, hogy a mama jobban tudja mint a szülő+orvos, csak azt, hogy tojik rá, mert "nincs annak a gyereknek semmi baja, nézzétek csak hogy falja!"
2022. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Mert az ilyen debilek még reklámozzák is, hogy milyen hülye a gyerekorvosunk, méghogy nincs semmi baja, hát én vagyok az anyja mindent tudok.
2022. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#5 Szó nem volt orvos+szülő párosról, de ne zavarjon :) A szülő és az orvos ellentétes véleményt képvisel a kérdésben
2022. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Ezek az allergiák bizonyos esetekben emelt családi pótlékot jelentenek. Ez az egyik motiváció. Én sajnos ismertem valakit aki addig hurcolta a gyereket míg nem talált olyan szakorvost aki "megállapította" az allergiát.

A másik meg a fontoskodás. Sok anyuka ebben éli ki a kontrollmániáját. Mert Eperke csak glutén- tojás- cukormentes izéket ehet, lehet körbehelikopterezni, hogy nehogy ehessen a másik gyerek sutijéből, meg puffogni, hogy az ovis szulinapon az ő gyereke nem kap semmit, mert elmaradott sötét a társadalom.

A súlyos allergiás tünet pedig hogy f*ngott kettőt a tejtől...

És a legszomorúbb, hogy elveszi a figyelmet és energiát azoktól, akiknek tényleg allergiája van...

2022. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

#7

"anyum meg óvónő, és ő is csak a fejét fogja, hogy ennek mi értelme, holott az orvos meg mindenki az ellenkezőjét mondja"

Ez alapján a kérdező anyukája tudja, hogy az orvos mit mond a gyerek szüleinek. Legalábbis mifelénk az ovis korú gyerekek esetében az orvos a szülővel beszél, nem csak a gyerekkel. (Szóval de, mindig van orvos-szülő beszélgetés, ha kiskorú a gyerek.)

2022. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
#9 Te amúgy tanultál szövegértelmezést?... Olvasd már el újra ember.
2022. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!