Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy lehetne elérni, hogy az...

Hogy lehetne elérni, hogy az emberek ne fűtsenek mindenféle szeméttel?

Figyelt kérdés

Én asztmás vagyok és fulladozom, köhögök, tüsszögök a sűrű füsttől. Főleg ha vizes fával tüzel valaki, mert attól porosabb, kormosabb lesz a füst.

Mindenféle szarral fűtenek amúgy az emberek, ruhával, műanyaggal, szeméttel, korhadt fával, mohás fával. Miközben a gáz be van vezetve majdnem mindenkihez itt!

A szomszéd lomtalanításnál szed össze mindenféle fadarabokat, amiket letör bútorokról, az sem tiszta fa, hanem lakk, festék minden szar van rajtuk. Most kellett becsuknom minden ablakot, mert eszébe jutott befűteni 17 fokos napsütésben! És a szél idehordta a füstöt, a ruhám is füstszagú lett.

Nem lehetne feljelenti az ilyen embereket? Én simán végigbüntetnék mindenkit, aki ilyeneket rak a kályhába. Csak jó minőségű száraz tüzifát szabadna használni. Mások egészségét senkinek sincs joga veszélyeztetni. A hatóságok pedig úgy tűnik, félrenéznek.

Vagy van rá esély, ha bejelentést teszek a rendőrséget, intézkednek?

Elkobozzák a rossz tüzelőt, és megbüntetik az illetőt, hogy legközelebb ne jusson eszébe?



2021. márc. 26. 14:11
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Legrosszabb, hogy olyan, mintha csak engem zavarna ez az egész. Mindenki beletőrödik.

Én is beletörődtem sokáig, de már nem tudok, mert egyre rosszabb az asztmám, és annál rosszabb nincs, mint amikor fulladozol és nem kapsz levegőt.

2021. márc. 26. 14:20
 2/29 A kérdező kommentje:
A tetőtéri ablak 2 hét alatt olyan fekete lesz, hogy átlátni sem lehet rajta.
2021. márc. 26. 14:22
 3/29 anonim ***** válasza:
72%
Talán mert nincs pénzük minőségi tüzifára, vagy nem akarnak sok gázszámlát fizetni. A pénztelenség és a szükség nagy úr.
2021. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

#3: Egyrészt, a szegénység nem indok arra, hogy bárki mások egészségét veszélyeztesse! És nem is szabályos. Jól néznénk ki, ha ez indok lenne törvényszegésre. Ennyi erővel, ha valaki szegény, a lopást is engedjük meg neki?

Másrészt, ez nem egy szegény környék! A szomszéd körülményeit ismerem és tudom, hogy nem halna éhen, ha gázzal fűtene. Évek óta nyugdíjas, ugyanannyi a bevétele. Két évvel ezelőttig gázzal is fűtött, aztán rájött, hogy ingyen is megoldhatja, okosba, ha lomtalanításnál összeszedi az éghető cuccokat. Mi is kiraktuk tavaly a bútorainkat, kalapáccsal leverte róluk a fát és bevitte magához. Legközelebb inkább konténert rendelünk.

2021. márc. 26. 14:44
 5/29 anonim ***** válasza:
48%
Akkor fizesd neki Te a gázszámlát.
2021. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
#4 akkor menj be egy mélyszegénységben élő borsodi cigánycsaládhoz és magyarázd el nekik a nézeteidet, aztán távozz élve a neten való dörmögés helyett.
2021. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#5: Te gázzal fűtesz?

Ha igen, akkor miért nézed el másoknak, hogy szeméttel tüzelnek?

Nem értem ezt a hozzáállást, komolyan. A rokonaim is fejemhez vágják, hogy nem vagyok eléggé szociálisan érzékeny! Ez egy rendkívül álságos dolog szerintem. Főleg, hogy sokan meg tudnák fizetni a gázt, csak spórolni akarnak. Divat lett itt a környéken, egyre többen gyújtják be a kazánt, olyanok, akik eddig csak gázt használtak.

Azért fulladozzak és éljek asztma gyógyszereken, hogy mások spórolni tudjanak, és minőségi felvágottat ehessenek párizsi helyett?

2021. márc. 26. 14:52
 8/29 A kérdező kommentje:

#6: A rendőrségnek, hatóságoknak kellene ezt megtenni. Létezik szociális tüzifa, rezsitámogatás is a világon. Aki tényleg megfagyna szemétégetés nélkül, az egy társadalmi probléma, amit a kormánynak kellene rendeznie.

De ez itt nem Borsod és nem cigánytelep, hanem egy viszonylag jómódú környék.

2021. márc. 26. 14:54
 9/29 A kérdező kommentje:

Osztrák alpesi falvakban miért nincs ilyen büdös? Pedig ott is fával tüzelnek.

Talán azért, mert megbüntetik azt, aki nem tartja be a társadalmi együttélés szabályait.

2021. márc. 26. 14:55
 10/29 A kérdező kommentje:

#6: És akkor mi a megoldás? A félrenézés? Magyarországon ez megy sajnos minden téren.

Gondoltam rá, hogy szólok a szomszédnak, de mit érnék el vele? A kedvemért holnaptól nem fog begyújtani? Ez nem olyan dolog, amit magánember meg tud oldani, ehhez a hatóságokra lenne szükség.

2021. márc. 26. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!